Skocz do zawartości
Nerwica.com

Analiza pierwiastkowa włosa.


Tharna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wykonywał takie badania?

Zastanawiam się czy nie wysłać włosów do badań, jednak są dosyć drogie... ale mogą za to pokazać stan organizmu, ewentualnych braków w nim w tym tych odpowiedzialnych za stan psychiki :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykonywał takie badania?

Zastanawiam się czy nie wysłać włosów do badań, jednak są dosyć drogie... ale mogą za to pokazać stan organizmu, ewentualnych braków w nim w tym tych odpowiedzialnych za stan psychiki :smile:

A niby w jaki sposób? No i czy chodzi o włosy spod pachy? Z tyłka? Z pleców? Z uda? Łonowe? Bo na głowie wszelkich pierwiastków dostatek skutkiem środowiska zanieczyszczenia i deszczów kwaśnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam, że krew się bada na obecność lub brak ważnych pierwiastków w organizmie....eh czego to ludzie nie wymyślą, co by wyciągnąć od innych pieniądze.....dobry psychiatra i psycholog też ci powie co jest nie tak z twoją psychiką i to bez analizowania owłosienia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tharna, ja robiłam takie badanie, dwukrotnie. Raz, gdy byłam malutka to mi zrobiono, a drugi raz w ubiegłym roku.

Analiza jest szczegółowa i warto ją zrobić jeśli nasz organizm był przez długi czas wycieńczony przez niedożywienie, odchudzanie itd. Pokazuje dość dokładnie braki bardzo wielu pierwiastków, proporcje między nimi itd.

Jeśli jednak organizm nie był narażony na długotrwałe głodówki, problemy z przyswajaniem pokarmu, niezdrową dietę opartą na sztucznych produktach oraz inne stany, które mogły spowodować poważne ubytki w pierwiastkach to spokojnie wystarczą badania podstawowych pierwiastków z krwi typu potas, magnez, sód, ferrytyna.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się jednak na analizę pierwiastkową włosów to znajdź koniecznie dobre laboratorium. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, obojętnie. Podobno najlepiej te z głowy, ale mozna też łonowe ;)

 

hehe, ostatnio staje sie to coraz bardziej popularne, ale zanim podejme taką decyzję zapytam jeszcze o zdanie mojego lekarza. zobaczymy jaki ma poglad na to.

 

Trafiłam na analize włosa w necie rok temu jak szukałam informacji na temat moich zasłabnięć. Cena jednak nadal mnie odrzuca, może nie jest jakaś kolosalna, ale jakos szkoda mi 235 zł wywalić. Musze zobaczyć cennik badań krwi w laboratorium u mnie w mieście, może wyjdzie na to samo hahaha.

 

Najbardziej interesuje mnie witamina B12, kwas foliowy, magnez, potas :)

 

Joaśka, ale hormony to juz trzeba krew badać chyba, co?

Gdzie robiłas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy muszą być bezwzlędnie niefarbowane bądź mieć co najmniej 4 centymetrowe odrosty.

Z tego co wiem przyjmowanie jakichkolwiek leków nie wpływa na wiarygodność badania.

Przed badaniem nie powinno się pić kawy oraz alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałam, ale farbuję włosy , a to niestety wykluczało

Uuu to ja odpadam a zdążyło mnie już to całe badanie zaintrygować.

 

No niestety, włosy muszą być naturalne, a jeśli już farbowane to trzeba poczekać na kilkucentymetrowe odrosty tak jak to zrobiłam ja. (na szczęście miałam kolor farby zbliżony do swojego naturalnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykonywał takie badania?

Zastanawiam się czy nie wysłać włosów do badań, jednak są dosyć drogie... ale mogą za to pokazać stan organizmu, ewentualnych braków w nim w tym tych odpowiedzialnych za stan psychiki :smile:

 

 

 

Chodzi Pani o EHA. Akurat niedawno robiłem to badanie dla swojego dziecka. Moja pociecha ciągle była zestresowana, roztargniona i ciągle coś zapominała. Po badaniu okazało się, że ma duże niedobory żelaza, magnezu i ponad normę pierwiastki toksyczne, jak: ołów, kadm itp. Wiadomo po tej informacji zastosowaliśmy inną dietę, bogatszą i zbilansowana w składniki mineralne, też suplementację włączyliśmy. Trwało to trochę, ale dziecko znacznie poprawiło swoje zachowanie, jest bardziej aktywne i pełne energii. Też teraz nie palę w domu, ponieważ grozi to zatruciem kadmem, nie tylko mnie ale i osób ze mną mieszkających. Co do badania EHA, to bardzo polecam, dostarcza ona informacji innych niż morfologia, pozwala ocenić poziom zachwiania równowagi w metaboliźmie organizmu, mi bardzo pomogło. Robiłem analizę włosa w Lifeline Diag https://www.lifelinediag.eu/zamowienie/

 

Kosztuje 349 zł + można wykupić konsultację. Bardzo profesjonalna firma, współpracują z Jerzym Maslanky, dużym autorytetem w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×