Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z mamą....


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. Mój problem z mamą polega na tym, że mama ma o wszystko wąty.

Mam chłopaka od 3 miesięcy, nic do Niego nie miała aż do niedawna...

Zaczęła się czepiać, mówi że ślepa jestem. nie zna go a go ocenia...

Nawet mi powiedziała że mam z nim zerwać...

Bo niby przez Niego ostatnio jest miedzy mną a mama nie dobrze. I że mam wybrać albo on albo rodzina.

Wcale tak nie jest że on mnie buntuje przeciw mamie. Ona potrafi zmyślić wszystko.

W domu mam zero prywatności. Co chwile mama nas podsłuchuje.

Ostatnio mnie zdenerwowała, poszłam do pokoju i gadałam z Chłopakiem.

byłam tak wkurzona że zdarzyło mi sie przeklnąć. Ona na drugi dzień rano do mnie że ją wyzwałam od kur*y a sama nią jestem...

Po pierwsze nigdy tak na mame bym nie powiedziala, a po drugie miło mi od matki slyszeć ze jestem kur*ą i prostytutką ... ;/

Ehh... sama nie wiem co robić, może mama ma taki okres przekwitania i dlatego hormony szaleją? Mama ma 48 lat.

Sama nie wiem... Raz jest wszystko ok a raz nie. z minuty na minute zmienia humor.

Co z tym zrobić?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Twoja mama martwi się o Ciebie i chce jak najlepiej i dlatego tak się zachowuje. Mimo,że tak krzyczy to zapewne nie ma złych intencji. pogadaj z nią na spokojnie, bez podniesionego głosu i powiedz, że nie podoba Ci sie takie traktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Twoja mama martwi się o Ciebie i chce jak najlepiej i dlatego tak się zachowuje. Mimo,że tak krzyczy to zapewne nie ma złych intencji. pogadaj z nią na spokojnie, bez podniesionego głosu i powiedz, że nie podoba Ci sie takie traktowanie.

 

Może i chce jak najlepiej ale tak się zachowując nic dobrego nie osiągnie. Toksyczne, zbyt zaborcze matki potrafią zrujnować życie swoim dzieciom.

 

Twojej mamie może nie podobać się, że dorastasz i wychodzisz spod jej wpływu- zaczynasz mieć własne życie.

Staraj się nie awanturować i nie dostarczać jej argumentów(dbaj o naukę i obowiązki) ale nie zrywaj z chłopakiem- bo mama tak chce! I pamiętaj- za rok będziesz pełnoletnia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu nadopiekuńczość???może mama chce Cię ustrzec przed jakimś błędem???

Pogadaj spokojnie z nią a chłopak niech spotyka się z Tobą na razie poza domem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiądź, pogadaj z Mamą.

To, że tak raz powiedziała, to jeszcze nic nie znaczy, fakt, że nie powinna, ale ludzie są różni.

Rodziców się nie wybiera, a warto mieć z nimi dobry, zdrowy kontakt.

 

Mama najprawdopodobniej się martwi o Ciebie i ma do tego prawo.

Spytaj zwyczajnie co jej się nie podoba w Twoim chłopaku, ale nie broń go. Po prostu wysłuchaj, co jej nie pasuje, dlaczego zmieniła o nim zdanie.

Może widzi coś, czego Ty nie widzisz, a nie wie jak Tobie to przekazać.

Pamiętaj, że miłość zaślepia, szczególnie w młodym wieku i jak człowiek jest mało doświadczony.

Nie mówię, że masz zrywać z nim i robić tak jak mama chce, bo to też nie tędy droga. Ale nie zwalaj wszystkiego na przekwitanie i nie pozwól chłopakowi zauważyć, że nie liczysz się ze zdaniem i słowami swojej mamy, bo on później może to wykorzystać - nawet nieświadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×