Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uciski po lewej stronie głowy, lęki...


lakess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy trafiłem na dobre forum, i czy moje objawy to objawy nerwicowe... ale po wpisaniu hasła w google na temat tego co mnie trapi wyskakuje najczęściej hasło nerwica... Otóż od jakiegoś już dość długiego czasu odczuwam jakby "punktowe" uciski po lewej stronie głowy... Trwa to już ze dwa lata. Czasem ucisk czuje z przodu głowy, czasem na środku, czasem czubek, ale zawsze jest to lewa strona. Nie jest to nawet ból, tylko tak jak piszę, jakby coś uciskało mnie w danym miejscu... Najczęściej mam te uciski jak nic nie robię, tzn nie jestem niczym zajęty. Jak już zajmę się czymś to nie. Zawsze byłem nerwowy, miałem tez trochę stresujących sytuacji w życiu, ale jako realista boję się, że taki objaw to tętniak, albo jakiś nowotwór. Ciężko mi uwierzyć, że to od psychiki... Miał ktoś podobne objawy? Z góry dziekuję za odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakess, mialam takie same objawy, tylko cos jak klucie, tez po jednej stronie. Okazalo sie ze to nerwica, jednak najpierw musisz zrobic badania by wykluzyc inne choroby, czyli krew, OB, badanie EEG, ewentualnie tomografia, i zbadac cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem u lekarza, a powiem szczerze, że wolałbym wiedzieć czego mogę się spodziewać i na co nastawiać... Dzięki za odpowiedź. Gdyby to była nerwica to pewnie bym się nawet ucieszył bo mam gorsze myśli.

 

Co do ciśnienia to zauważyłem, że jak wpadnę w jakiś nie wiem jak to nazwać, atak paniki, że to jakiś tętniak lub coś podobnego, to potrafię się sam nakręcić do dość wysokiego ciśnienia. Potrafię np. obudzić się kilka razy w nocy i "łapać" wysokie ciśnienie...

 

Zastanawiam się też, czy to nie ma jakiegoś związku z tym, że dużo siedzę przed komputerem... Czasem nawet 10h na dzień... Był okres, że w ogóle tych ucisków nie miałem, teraz znowu mam :(

 

Dzięki za zainteresowanie :uklon:

 

[Dodane po edycji:]

 

Przepraszam, że post pod postem ale nie widzę pola edycji... Jakbym miał do czegoś przyrównać te uciski... Czuje to zaraz jakby pod czaszką, a nawet na powierzchni... Czasem tak jakbym położył jakiś przedmiot na głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.. Punktowe bóle głowy i stres. Tylko, że ja do tego mam omdlenia (baaardzo częste).

Miałam robione podstawowe badania, EEG, rezonans magnetyczny głowy i wszystko jest w porządku :)

Żaden lekarz nie wie co mi jest (omdlenia, bóle serca, punktowe bóle głowy) Wzięłam sprawy w swoje ręce.

Zainteresowałam się medycyną. Bóle głowy mam od "zepsutych" stawów żuchwowo skroniowych ( czy jakoś tak ;)) Z tym jeżdżę do chirurga.

 

Ja bym Ci poradziła, trochę więcej uśmiechu :)

Zajmij się czymś co naprawdę lubisz robić.

 

Najlepiej zrób badania - to Cię upewni.

Uwierz mi, moje bóle głowy i uczucie jakby coś mi tam 'pękło' i wiele innych, neurolog podejrzewał guza..

Ale jestem zdrowa:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam po obu stronach, po bokach, z tyłu. Czasem miałam wrażenie, jakby ktoś mnie szpilką kuł.. U mnie było to na tyle niepokojące, że mdleje i nie wiadomo od czego.

Bóle minęły, pomimo zepsutej szczęki :)

Pani Neurolog zapisała mi tabletki NOOTROPIL, które miały 'pobudzić' mój mózg, niestety tabletki są na recepte

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1571

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mam te uciski jak nic nie robię, tzn nie jestem niczym zajęty. Jak już zajmę się czymś to nie.

Dla mnie jest to typowe zjawisko w przypadku nerwicy.Wielokrotnie też to u siebie miałem . Głowa do góry , nie zamartwiaj się tym ,no zrób badania.

 

[Dodane po edycji:]

 

Skórka, a czy u Ciebie występują ortostatyczne spadki ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marian za odpowiedź... Już tak zacząłem się nakręcać, że z niczego jakieś ataki paniki łapię. Muszę np opuścić pomieszczenie w którym jestem, albo towarzystwo... Jakby mi kiedyś ktoś o tym powiedział to bym nie uwierzył, że takie coś może być... Mam też coś takiego, że ciężko mi się oddycha w takich właśnie sytuacjach. Jakbym się miał udusić. Miałem siedzący tryb życia i pomyślałem, że to przez to i zacząłem się trochę ruszać...

 

A jeszcze tak zapytam bo widzę, ze dość zorientowani ludzie tu siedzą. Orientujecie się jakie są objawy tętniaka mózgu ? Może ktoś miał z tym styczność :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×