Skocz do zawartości
Nerwica.com

co robić?


bellax

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu nie chodze do szkoły, czuje się beznadziejnie z powodu swojego wyglądu, sytuacji w domu, nieśmiałości, poczucia że wszyscy w koło uważają mnie za osobę głupią, nudną, dziwaczną, leniwą i dziecinną. w sumie sama tak myśle. nie chce wychodzić ze swojego pokoju, od niedawna nachodzą mnie myśli samobujcze, okaleczam się. nie mam żadnego celu w życiu. jeszcze przed zmianą szkoły chodziłam na konkursy, zajęcia fizyczne, często i chętnie wychodziłam ze znajomymi, teraz kiedy myśle o wyjściu z domu odrazu łapie się za żyletke. nie mam na nic sił. moja rodzina już to mniej-więcej zaóważyła i chce mi pomóc, ostatnio cały czas przychodzi do mnie albo babcia albo ciocia, mama nawet tata, zaczynają ze mną rozmawiać, wypytują o problemy, wtedy najczęściej zamykam się w sobie i milcze, a oni zaczynają płakać, obwiniać sie. mam tego dosyć. od czasu kiedy powiedziałam matce że źle się czuje psychicznie jest ze mną gorzej, częsciej się okaleczam, mam wszystko gdzieś, chciałabym wreszcie 'zejść' z tego świata ale nie umiem sobie tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bellax - po pierwsze witaj, miło Cię poznać. :D

 

 

Bardzo mnie zaniepokoił fakt, że nie chodzisz do szkoły... :( Rezygnujesz z edukacji, przez sytuację w domu (tutaj mogłabyś coś więcej napisać :)), przez rówieśników... Jesteś uczennicą gimnazjum, szkoły średniej?

 

Co do braku akceptacji ze strony rówieśników, wyobrażam sobie jak musi Ci być ciężko... Ale, ale pomyśl, o tym że edukacja umożliwi Ci - nowy start, dostanie się na wymarzone studia, lub do dobrej szkoły średniej.

 

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że ze wstydu (m.in.) przed oceną "środowiska", nie wróciłam w pewne ważne dla mnie miejsce... A wszystko przez taką jedną niezałatwioną sprawę... Jestem w trakcie przygotowywania się do zmian w moim życiu. Czas przyjąć wszystko na klatę i się nie poddawać.

 

Twój zły nastrój, okaleczanie się - jak najszybciej idź do specjalisty, psychologa, psychiatry. Nie ma na co czekać!

 

Nie wstydź się rozmawiać z bliskimi, bo możesz więcej zyskać niż stracić. :D Tym bardziej, że są zainteresowani tym co się z Tobą dzieje.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś uczennicą gimnazjum - a więc wszystko przed Tobą. :D

 

Nie wierzę, że nie ma rzeczy którą byś się nie interesowała, w której nie byłabyś dobra. ;) Na pewno drzemią w Tobie ogromne możliwości, tylko jeszcze ich nie odkryłaś.

 

Nie tak łatwo odnaleźć cel życia, ścieżkę po której chciałoby się kroczyć... Jednak warto szukać, a to już jakby cel sam w sobie. :D

 

Prędziutko do specjalisty, jak już pisałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do psychologa ide dzisiaj,to mój 'pierwszy' raz ale czarno to widze. pewnie będe milczeć, zamkne się w sobie - bezsensu

Nie wierzę, że nie ma rzeczy którą byś się nie interesowała, w której nie byłabyś dobra. ;) Na pewno drzemią w Tobie ogromne możliwości, tylko jeszcze ich nie odkryłaś.

 

Nie tak łatwo odnaleźć cel życia, ścieżkę po której chciałoby się kroczyć... Jednak warto szukać, a to już jakby cel sam w sobie. :D

 

kiedyś taką rzeczą była historia, chodziłam z jednego konkursu do drugiego, zdobywałam nagrody, ale jak już pisałam wszystko zmieniło się po tym jak zmieniłam szkołe. nauczycielka, która prowadzi lekcje przedmiotu, z którego byłam kiedyś bardzo dobra jest beznadziejna, ma do wszystkich pretensje, a nie daj Boże jak ktoś sie nie nauczy na jej lekcje to zaraz nam daje wykład jacy to my jesteśmy głupi, że to nasz obowiązek itd. no to moje oceny poszły z 6 na 3, 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×