Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Amon ja mam CHAD głównie w "wersji ciężkodepresyjnej" i juz nie daje tez rady

próbowalem juz wszystkiego chyba....przez 3 lata

To cud że jeszcze nie popełnilem samobójstwa-ojciec i jego siostra tez to gó.wno mieli i sie poddali odpowiednio w wieku 40 i 25 lat popełniając samobójstwo

jak tak dalej pójdzie do nie doczekam wielu ojca-mam 37 lat

leki ktore brałem nie tylko ,że nie działały ,ale wręcz dramatycznie pogarszały mój stan (masakryczny lęk i napięcie nie do wytrzymania oraz uczucie rozbicia, nierealności, derealizacji i zdebilenia jakbym nie spał kilka dni z rzędu chlając i ćpając co popadnie )

Brakuje mi juz sil i pomysłów co dalej

obecnie chlam codziennie żeby przetrwac i może troszke żeby sie unicestwić.....chcę zmasakrować mój rozhuśtany niestabilny mózg

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne-2 razy w psychiatryku, potem rok terapii na dziennym oddziale. wszystko bez rezultatu. Własnie wypilem kilka drinkow i dopiero teraz czuje sie normalnie-jak przed choroba. Alkohol działa na mnie inaczej niz kiedyś. mam po nim znów czysty jasny umysł,mam apetyt, moge normalnie rozmawiac z żona i bawić sie z dzieckiem. Nie otumania mnie, nioe upija, po prostu po alko wracam do świata normalności. Jestem strasznioe przerażony faktem jak bardzo musze mieć namieszane w neuroprzekaźnikach w mózgu....skoro alkohol ma na mnie takie działanie odwrotnie niz normalnie...

Zastanawiam sie nad zapiciem sie na śmierć....3 lata walki bezskutecznej z CHAD odbieraja mi sily ....

Wiem że to droga do nikąd ,ale uwierz mi -nie daje juz rady.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc to bardzo krótko.. poczytaj sobie moje posty i moja historie, na mnie anafranil zadziałał po 5 misiesach, a też próbowalam już prawie wszystkiego. robert nie poddawaj sie, ja tez byłam i jestem przypadkiem beznadziejnym. musisz brac dłuzej dany lek w koncu zadziała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666 Robert bo alkohol to świetne lekarstwo. Pewien psychiatra powiedział mi ,że jest najlepszym lekiem na lęki jaki wymyślili ludzie. Tylko ,że sam wiesz co.. Skoro alkohol tak potrafi Ci pomóc to znaczy ,że są takie leki , które tez to zdziałają , tylko jeszcze na nie nie trafiłeś. masz po co żyć więc szukaj!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah

 

Ja mam napady lękowe. Ale żadne leki nie skutkowały. Wypróbowałam naprawdę wiele i dopiero anafranil . Powiem ,że nawet bardzo spektakularnie, bo przez lata - dosłownie nie byłam w stanie sama wyjść z domu. Po anafranilu , nie jest zupełnie idealnie, bo są jakieś skutki uboczne, ale po jakichś 3 miesiącach jak pisałam , zaczęłam sama wychodzić, no a potem prawie normalnie funkcjonować. Tak ,że daj mu jeszcze szansę i powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 tygodni biore Anafranil 75 SR rano i nie widze zadnej poprawy do tego biore Tegretol 400 CR 2 razy dziennie i Pramolan na noc 2x50mg i nie wiem czy isc do lekarza zmienic ten anafranil na cos innego czy czekać jeszcze ? Skutki uboczne to mam tylko niskie libido i wstret do jedzenia znaczy tylko kolacji nie chce mi sie jeść od kilku dni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore:

 

100 mg Trittico CR, 5 mg Lerivonu i 10 mg Anafranilu.

 

Anafranil zazywam ze wzgledu na drobne natrectwa (obsesje). Chce jednak odstawic ten lek, gdyz zbyt mocno przytepia

moj umysl (pamiec) - nawet w tak malej dawce. Zauwazylem, ze jak schodze z dawka o polowe to zaczynaja mi sie nasilac natrectwa.

Jak na razie wytrzymalem tak max 3 dni. Wracalem do starej dawki, bo mialem zbyt duzy burdel w glowie a musze jakos pracowac.

 

Zastanawiam sie moze czy takie nasilenie obsesji jest objawem odstawiennym ? Czy moze warto sie przemeczyc, bo za 2-3 tyg

bedzie lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być objawem odstawienia a może być ( i najpewniej jest) powracającym objawem chorobowym, który ujawnia się po odstawieniu leku. Poza tym, jak się odstawia leki wypadałoby poradzić się lekarza psychiatry, po drugie zaś - może warto zamienić na jakiś inny leki, który nie będzie powodował skutków ubocznych zamiast na własną rękę odstawiać. Bo takie wytrzymywanie kilka dni i wracanie do leku robi piękny bajzel w układzie nerwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już brałem Anafranil i przerywałem, do lekarza mam daleko, mam pytanie. Przez jakiś czas nie brałem żadnych leków ale było średnio, teraz biorę połówkę 75mg raz na noc, przez dwa tygodnie brałem i czuje się cały czas dziwnie jestem ospały, i mam nasilone natręctwa, i wątpie, żeby to minęło. Co o tym sądzicie brać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to klasyczy TLPD, więc po dwóch tygodniach powinien juz zacząc działać. Byc może dawka jest za mała, ale w przypadku jej zwiekszenia zwiekszy sie równiez natężenie skutków ubocznych, które czasami sa dosc kosmarne. Dodatkowo jestes facetem, wiec zaburzenia funkcji seksualnych (zero wytrysku, osłabiony wzwód itp.), ale może w Twoim przypadku to nie ma znaczenia.

Jest wiele nowszych leków, które nie powodują takich objawów ubocznych i pozwalaja mimo ich stosowania, w miare normalnie funkcjonowac; oczywiście skutecznośc to osobny temat.

Gdybym był na Twoim miejscu, pojechałbym do lekarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie podać nazwy tych leków nowszej generacji równie dobrych? Anafranil kiedyś działał na mnie doskonale. Co do efektów ubocznych związanych z wytryskiem itd. to dla mnie są one dobre, bo jak nie biorę leków typu anafranil, to mam przedwczesne wytryski co bardzo irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działał to ja bym się nie zastanawiała. Ja próbowałam przechodzić na wszelkie nowości. od cholery tego było i żaden nie spisał się tak jak anafranil. Tylko ze tak jak Ci pisali również, przy anafranilu piszą ,że dawka lecznicza to 150 , a tyle co bierzesz teraz to jako podtrzymująca tylko no i jeszcze za krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×