Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Darula- no normalne objawy nerwicy. Na to jest Zomiren ale je się go krótko lub tylko doraznie bo bardzo szybko uzależnia. Jedz go dokładnie tak, jak przepisał Ci lekarz. I się nie bój, on działa od razu i daje super efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcę odstawić Afobam, ponieważ brałem go doraźnie do leków (ok 8 tygodni). Zapisał mi go mój lekarz psychiatra do pierwszego leku (do Seroxatu brałem go 4 tygodnie, różnie -czasem dwie 0,5 dziennie, czasem trzy razy 0,25, czasem dwa 0,25). Później miałem zmianę leku na inny ponieważ Seroxat się nie sprawdzał. Miałem tydzień przerwy od afobamu ponieważ brałem przez 5 dni Citabax i Spamilan co okazało się totalną pomyłką (nasilone lęki, myśli selfdestroy itd i masa skutków ubocznych) i ten psychiatra zaproponował lek zwany Effectin ER 75 i znów zapisał mi doraźnie afobam (jedną, dwie dziennie) :( Brałem dwie 0,5 ponieważ miałem strasznie nasilone lęki przez trzy tygodnie podczas okresu brania Effectinu. Teraz te lęki i tak nie przeszły (czasem lepiej, czasem gorzej) a ja odkryłem że ten afobam i tak mnie nie uspokaja ani nic mi nie pomaga (mam natrętne myśli) i przez ostatnie dwa dni brałem jedną tabletkę a dziś już żadnej. Jem już sam Effectin i czekam na efekty (jedną kaspułkę dziennie).

 

Chciałbym się was zapytać o jakiś schemat odstawienny. Czy po takim czasie mogę go odstawić z dnia na dzień i nie będę czuł skutków ubocznych? Teraz mam innego psychiatrę bo tamten się nie sprawdził, za dużo zmieniał i sam się przyznał że spierdolił z tymi SSRI które mnie tylko "rozhuśtały" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 tygodni to maksymalny czas 'bezpieczny' brania w stosunkowym ciągu Afobamu- wg ulotki. Tak naprawdę każdy organizm jest inny. Ja jadłam 2mg benzo dziennie przez 8 tygodni (w tym 1mh clonazepamu) i odstawiłam z dnia na dzień bez żadnych skutków odstawiennych. Piszesz, że dziś nie jadłeś Afobamu. I wszystko okej? A co na to Twój lekarz? Przecież to on daje schemat schodzenia z leku. Gdybym to ja miała odstawić po tych 8 tygodniach ten Afobam to jadłabym tydzień 0,5mg a potem tydzień 0,25mg, a potem jeszcze tydzień połówkę 0,25mg... Ale ja nie jestem lekarzem, a myślę że to jego powinieneś się poradzić w tej sytuacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalenabmw chyba masz rację że zadzwonię do lekarki i się zapytam jak to zrobić, będę pewniejszy wtedy. Dziś się czuje spoko, ale jazdy i tak mam (natręctwa myślowe o śmierci, że widzę śmierć na każdym kroku :( itd) ale jest lepiej niż wczoraj. Teraz czekam żeby ten Effectin zadziałał w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy od znajomych słyszałem, że biorąc Xanax przechodzili na tańszy

Afobam by zaoszczędzić i wracali zawsze do Xanaxu bo wydawał im się lepszy,

u mnie wystąpiło to samo, odczuwam większe "bum" biorąc 0,25mg Xanaxu

niż 0,5mg Afobamu, jak to możliwe ? nie jest to efekt sugestii bo bardzo

wyraźnie czuję różnicę, biorąc Afobam często nic nie czuję a biorąc Xanax

zawsze po około 40-60min czuję charakterystyczne uderzenie - głupawka

a potem przez reszte dnia silne uspokojenie a Afobam działa tak jakby jego

dawka była automatycznie dzielona przez 3, przeciez to te same substancje

więc o co tu chodzi ? jestem nie pierwszą osobą, która odczuwa bardzo wyraźnie

różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pozytywnie nastawiony do tego leku choc jeszcze nie przerwalem jego stosowania. Dostalem mocnego leku (strach nie wiem przed czym) nie moglem w szkole w domu wysiedziec. Ból wszedzie: gardlo, uszy, glowa, ogolne zmeczenie nawet nie moglem sie usmiechnac taki bylem wystraszony jak poszedlem do lekarza i powiedzial mi ze jest na to lek to tak sie zajefajnie poczulem. Biore ten lek od niecalego tygodnia zacząle od dawki 0,25 mg 3 x dziennie (tak jak mi przepisal doktor) i co dwa dni odejmuje sobie jedna tabletke i juz prawie czuje sie normalnie chwilami zapominam wogole o tym... troche teraz sie zle czuje jak to pisze bo sobie przypomnialeo o tym leku;/ podczas brania tego leku dobrze jest sie calkowicie odstresowac i odprężyć najlepiej w towarzystwie znajomych przy nich zapominasz o wszystkim. Na poczatku mailem dosc mocne leki ale nie bralem wicej leku niz mi przepisal doktorek przetrzymalem te lęki i teraz latwiej mi rzucic...

 

pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzę znów w bioxetin, dyskoteka nerwicowa znów się rozpoczęła,,wspomagam się afobamem,ale nie wiem czy dobrze robię,przy pierwszym epizodzie choroby brałam afobam regularnie z bioxetiną przez miesiąc a póżniej zaczęłam stopniowo odstawiać i było super zero lęków, pewność siebie, optymizm,teraz biorę afobam dorywczo i to w dawce 1/2 tabletki 0.25mg na dobę, i nie czuję sie zbyt dobrze,,lekarka wyjechała a ja nie wiem co zrobić , czy brać go przez jakiś czas regularnie, sama nie wiem,może ktoś z was miała taki zestaw leków, ?co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno przechodziłem odwyk od clonazepamu (koszmar) i wkrótce czeka mnie pewnie kolejny - od alprazolamu.W moim przypadku żadne leki nie skutkują a lekarze rozkładają ręce.Jedynie po benzo mogę w miarę normalnie funkcjonować. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły działały przez 2 góra 3 miesiące i potem już wcale.Najdłużej działała kombinacja Efectin 150+mianseryna bo około pól roku (ale to były takie ciągłe wahania nastroju).W tej chwili jest tylko dół plus mega derealizacja i nic więcej,Po odtruciu od clonazepamu miałem 2 miesiące przerwy i zero benzo w tym czasie.Wróciłem jednak do alprazolamu bo bez tego to jest agonia.Co prawda da się żyć ale to jest męka przez 24/7.I nie mówie tu o objawach odsatwiennych bo one ustąpiły ale o normalnych objawach mojej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×