Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem ze sobą


qlemur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po pierwsze nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Od zawsze miałam problem z rozebraniem się np przed lekarzem(nie z powodu wstydu, tylko po prostu strasznie sie boję byc rozebrana) i tym żeby mnie ktoś obcy dotykał np lekarz(podaję ten przykład, ale chodzi tez np o znajomych którzy za blisko siedza itp, a nawet dziwnie sie czuję przy siostrze czy mamie jak sa za blisko). Pisze o tym ponieważ ostatnio ten problem juz przerósl u mnie najwyższe góry, jest nie do wytrzymania, nawet jak słyszę że ktoś np. był u lekarza i musiał sie rozebrać to wywołuje to strasznie silne emocje, a niestety mam znamie które musiałabym wyciąć pod piersia i od 2 lat nie umiem się zmusić do pójścia do lekarza przez taki strach. Mam też kompleksy, jak każdy chyba, ale to nie z ich powodu te odczucia(wszyscy mi mówią że nie ma się czego wstydzić a ja się nie wstydzę, nawet nie umiem opisać dokładnie dlaczego mnie tak paraliżuje). Do tego już od paru lat nie umiem nawiązać żadnej przyjaźni(nie boję się podejść do ludzi, zagadać itp, ale nie potrafię utrzymywać z nimi żadnego kontaktu). Nie potrafię też realizować celów,często nie umiem się skupić, mam doła albo denerwuję się zupełnie błahymi rzeczami lub jestem bez powodu zaniepokojona. Boli mnie coś co jakiś czas-czasem kości szczególnie w rękach i nogach, czasem głowa. Zdarzają się takie dni że cały czas chce mi się spać(oczy mi się dosłowie same zamykają, zimno mi). Nie mam z kim pogadać, rodzina twierdzi że wymyśliłam sobie problemy, a ja już nie wiem co robić. To znamię naprawdę muszę wyciąć ale nie potrafię się zmusić do pójścia do chirurga(na samą myśl dostaję prawie ataku paniki). Czy ja mam jakąś depresję albo nerwicę?

powiedzcie proszę czy ktoś z was miał lub ma tak samo, albo chociaż spotkał się z czymś takim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj :papa:

co do tego co opisałaś to ja mam podobnie tylko, że u mnie jest to spowodowane ogromnym wstydem...poza tym tylko lekarz potrafi stwierdzić czy masz nerwicę lub depresję, więc dobrze byłoby się do niego udać, najlepsze jest to, że u psychiatry nie trzeba się rozbierać :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×