Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież on sprawuje jedynie funkcję reprezentacyjną w Państwie ,a z tego Kaczyński wywiązywał się sumiennie, wykształcony,potrafił się odpowiednio wypowiedzieć i zachować szczególnie na arenie międzynarodowej,

Czy my piszemy o tym samym prezydencie??? Pomijając fakt, że jako prezydent państwa w UE NIE potrafił porozumiewać się w ŻADNYM obcym języku, to w ojczystym seplenił, sapał i wzdychał - aż ciężko było słuchać jego orędzia. Nie potrafił się zachować - chyba, że spieprzaj dziadu i małpa w czerwonym to całkiem kulturalne wyrażenia.

 

Nie dziwne więc, że miał taką dobrą opinię na świecie,potrafił się pokazać, a to tylko na naszą korzyść bo był w pewnym sensie wizytówką Polski

Umiał się pokazać jako człowiek o zamkniętym umyśle, jako nacjonalista i homofob. Tak też pamiętają go Ci którzy "go nie lubią" - a wszytskie głowy państwa przybywają na pogrzeb nie z sympatii ( może jednostki) ale z szacunku dla zmarłego, bo tak wypada.

 

Na dodatek dodam, że nie zginął ZA POLSKĘ tylko zginął pełniąc swoje obowiązki, za które mu płacono, nie była to żadna bohaterska śmierć - bo nikt o nic tu nie walczył, nikt nie wiedział, że zgonie, była tragiczna -owszem ale gdzie bohaterska??

 

Szkoda mi w tej całej sytuacji córki pary prezydenckiej, na pewno wolałaby mieć grób rodziców bliżej, no i samej pani Kaczyńskiej - czy ona chciałaby spoczywać w muzeum po śmierci? W cichej, ciemnej krypcie za "zwiedzanie" której trzeba zapłacić?? Kochała ludzi i pewnie sama zdecydowałaby o pochówku na Powązkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałam o tym , że był nielubiany,nie rozumiem wogóle takiego toku rozumowania.Za co można nie lubić wogóle prezydenta ?

 

Nie masz telewizora w domu, internetu? Prezydent Kaczyński był nielubiany. Wiele ludzi się z niego nabijało, ale nie bez powodu, bo dał wiele powodów sam do nabijania. Jego nieśmiertelne wpadki z 'małpą w czerwonym', 'spieprzaj dziadu', albo moje ulubione 'Ira, siad!' 'Irasiad jest zmęczony' :mrgreen::lol:

Za co można nie lubić prezydenta?

Może za to że nie znał hymnu Polski?... A nie, przepraszam, to był chyba Jarosław.. już nie pamiętam który- pamiętacie może?

Może za to że buntował ludzi i wspierał jedynie partię-matkę a z innymi wojował?

Może za to, że próbował mieszać religię do polityki?

 

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Wg mnie jego prezydentura nie była wybitna, jak to twierdzą moherowe berety pytane przez tvn na ulicach Krakowa.

 

God's Top 10- mi generalnie wisi gdzie go pochowają, bo nie zburzy to mojego świata, ale uważam że to nie jest odpowiednie miejsce dla niego. Nie czuję jakiegoś oburzenia, życie mi się nie zawali, ale nie zmienia to faktu że wg mnie Wawel nie jest odpowiednim miejscem. Mam prawo wyrazić swoją opinię. A zrobią i tak jak uważają.

 

p.s. Decyzję podjęła rodzina, nie kościół.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aspekt humorystyczno-satyryczny - dotyczy w tej chwili każdego z polityków. A zważając na fakt, że i tak wszyscy umrzemy, nie widzę jakiejś patologii w tym, że prezydent stał się obiektem żartów.

 

Poza tym błazenada, jaką odstawiają ludzie, w sprawie pogrzebu na Wawelu, niestety ale poszła już w świat... Ja uważam tak - można nie zgadzać się z tą decyzją, ale tak na dobrą sprawę została już podjęta i nie ma możliwości jej cofnięcia. Pytam się po co robić dym na ulicach, jak to i tak niczego nie zmieni?!

 

PS: Z tej całej dyskusji o Wawel dla Kaczyńskiego, wynikają tylko same kłótnie, zarówno w realu jak i na necie. :/ Ja już nawet nie mam ochoty włączać TV ani radia, nie mówiąc już o zakupie jakiejkolwiek prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale mam tego dość. To jest już przesada.

 

Media są totalnie zdominowane przez informacje o sobotniej tragedii czy o sporach dotyczących pochowania prezydenta na Wawelu. Czuję się w pewnym sensie odcięta od świata! Żadne informacje poza tą katastrofą nie są przekazywane. A jeżeli już, to chyba tak żeby nikt ich nie zauważył.

To jest jakiś paradoks. Ludzie płaczą, lamentują, że taka tragedia się wydarzyła. Tymczasem na świecie dzieją się kolejne , np. trzęsienie ziemi w Tybecie. Wielu ludzi zmarło. A nikt się nawet tym nie przejmuje. Następna rzecz, erupcja wulkanu na Islandii i zagrożenie jakie to spowodowało.

Ja rozumiem, że katastrofa lotnicza w Smoleńsku jest ogromną tragedią. Trzeba o tym mówić. Też jest mi bardzo przykro. Bardzo żal mi tych ludzi, przede wszystkim właśnie jako ludzi mających rodziny itd., nie jako polityków, bo politycy to byli z nich raczej marni.

 

Ale czy tak trudno chociaż podać wiadomość w TV, że takie rzeczy się dzieją???!!! No tak nie można!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka - wlasnie o tym mowilem - uwierzylas w ta obrzydliwa maske, ktora przykleily mu media.

Tak tak, on był męczennikiem niemalże........może ujmę to inaczej, słyszałam na własne uszy te jego teksty a przy orędziach ( nie sterowanych medialnie) ledwo wytrzymywałam

 

Otoz Kaczynski umial sie zachowac doskonale i mial wielce wysoka kulture osobista.

Tak, a spieprzaj dziadu i małpa w czerwonym doskonale o tym świadczą.....

 

 

Wielu osobym z roznych srodowisk nie podoba sie to, ze na Wawel bedzie teraz tez niejako symbolem ofiar Katynia !!

:shock::shock::shock: Ty chyba sobie żartujesz - buahahahhahaaaaaaa - kilkusetletnie tradycje, symbolika tego miejsca mają się zmienić teraz nagle.......zejdź na ziemię.....

 

Bardzo dobrze im tak.

Pewnie, a niech mają za swoje........ :roll:

 

Homofob - bezsensowne okreslenie wymyslone przez pewne srodowiska.

 

Kaczynski nie byl raczej homofobem tylko homorealista.

No i niestety nigdy w tym temacie się nie zgodzimy......skoro dla ciebie homofob to synonim słowa homorealista - to .....mi brakuje słów.

 

[Dodane po edycji:]

 

Barack Obama nie przylecialby nigdy osobiscie do Polski gdyby nie SZANOWAL Kaczynskiego.

Podobnie jescze pare innych glow panstw.

 

Barack Obama, jak i większość innych prezydentów - ma w głębokim poważaniu Polskę, nikomu nie jesteśmy w stanie zagrozić więc dla nikogo się nie liczymy - jesteśmy kloaką Europy, poniewieraną od lat.

Przyjeżdżają bo tak wypada i tego się oczekuje od prezydentów, z szacunku do zmarłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy skrajnego prawicowca na forum :mrgreen:

Ja osobiście nie popieram ani PO, ani PISu, choć bardziej skłaniam się do PO (z niektórymi ich założeniami się zgadzam, z niektórymi nie. I podobnie z PISem) .

Natomiast jestem zdania że Prezydent przez kilka lat siedział pierdząc w stołek, i jego 'bohaterska śmierć na służbie' to ciut za mało żeby go uznać za kogoś zasłużonego dla Narodu.

A że co, że Wawel teraz będzie symbolem Katynia? :lol:

 

Wiecie co ja myślę o tych wszystkich partiach?:

 

 

O, tyle. :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. O jakiej 'kapsule ochronnej dla Prezydenta' piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam polityków na podstawie tego co zrobili dla swojego narodu bo w istocie ich funkcja jest działanie w imie dobrze pojetego interesu społeczeństwa które ich wybrało i które im płaci..licza sie wymierne korzysci a za rzadów PIS-u znaczna czesc społeczeństwa mogła stac sie włascicielami własnych mieszkac za symboliczna złotówke(wielki plus dla tej partii),podwyzszano minimalna płace dwu ktotnie,zmniejszone zostało bezrobocie dzieki intensywnej polityce zmniejszającej koszty pracy i przyciagającej kapitał zagraniczn-to jest rzeczywisty wkład dorobku okreslonych partii w dobro szarego obywatela...puste obietnice PO i lewicy swiadcza tylko o tym ze te partie nie maja nic do zaoferowania zwyczajnym ludziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhh słuchaj, jak dla mnie możesz sobie oglądać nie pro Tuskową telewizję Trwam, czy tam słuchać ojca dyrektora, mało mnie to interesuje.

Zaufaj mi, gdybym miała w tym momencie szansę - wyjechałabym z Polski szybciutko, nie jestem przywiązana do swojej ojczyzny na tyle, aby trwać tu - jeśłi gdzie indziej miałabym większą szansę rozwoju, lepszą pracę, wizję na lepsze stworzenie rodziny i wychowanie dzieci. Poza tym ja nie psioczyłam ani razu w moim poście na Polskę - tylko opisuję to co widzę, my sobie możemy szanować nasz kraj.....ale inne kraje nie muszą, bo bogaci jesteśmy jedynie w historię.

Nie przyklejam nikomu łatki homofoba - Kaczyński nim najzwyczajniej w świecie był - a wnioskuję to po jego wypowiedziach.....i stosunku do homoseksualizmu. Nikt tu nikomu łatki nie przypina - a skoro to te złe media tak kreowały mu wizerunek a on z tym nie walczył - znaczy - podobało mu się? A jak ktoś nie radzi sobie z mediami - nie nadaje się do polityki - proste.

 

 

Nie jesteś w stanie zrozumieć, ze mam inne przekonania niż miał prezydent i po prostu uważałam, że nie był dobrym urzędnikiem państwowym?

Media nie mają tu nic do rzeczy.......

 

ps. Od kiedy to mamy klasy społeczne w Polsce ?? I jeśli byłbyś łaskaw mi przedstawić podział społeczeństwa i wymienić skład takich klas.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczna czesc społeczeństwa mogła stac sie włascicielami własnych mieszkac za symboliczna złotówke

Szkoda, że się nie załapałam i musiałam dać prawie dwieście tysięcy razy więcej niż 'wybrańcy'.

 

podwyzszano minimalna płace dwu ktotnie

Chyba nie piszemy o tym samym kraju?

 

zmniejszone zostało bezrobocie dzieki intensywnej polityce zmniejszającej koszty pracy i przyciagającej kapitał zagraniczn

Tak, bezrobocie mamy malutkie. Wystarczy poszukać pracy... Jak znajdziesz w pół roku to masz farta. No ale mniejsza z tym, może faktycznie coś się polepszyło.

 

Zenonek- argumentów czemu PO jest lepsze nie będę przytaczać, bo nie uważam że PO jest lepsze. Napisałam tylko że bardziej się ku nich skłaniam, ale w wielu kwestiach się z nimi nie zgadzam, tak samo jak z PISem- pewne ich założenia popieram, a inne nie. Nie jestem skrajnie za żadną z tych partii. Dlatego nie ma co rozwijać tego wątku i ciągnąć dyskusji bijąc się na argumenty.

Czemu uznałam że jesteś prawicowcem? Bo widzę że pasjonujesz się polityką PISu.

A jeszcze co do tego że Tusk gnębi małe przedsiębiorstwa- sama jestem posiadaczką zawieszonego obecnie małego przedsiębiorstwa, i tak się składa że bardzo łatwo jest ludziom takim jak ja postarać się o dotację z UE- a to wg mojego mniemania zasługa rządu, któremu patronuje Tusk. Ale nie jestem jego fanką, żeby nie było. Nie podoba mi się to, że upadła Stocznia koło mojego domu- a on chyba miał w tym udział...

 

A o polityce pewną wiedzę mam, zdałam maturę z WOSu na 90% (a WOS to przede wszystkim polityka), więc chyba nie tak żle jest z moją wiedzą w tym temacie.

 

Bądz co bądz nie zamierzam się spierać bo nie mam o co. Gdybym była mocno za PO albo mocno za PISem to moglibyśmy podyskutować, ale nie jestem więc nie widzę sensu. Poza tym to nie jest odpowiedni temat na tego typu dyskusje. Tak myślę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tu jesteś zaślepiony nienawiścią to Ty. Spójrz na ilość wykrzykników, wielkich liter i pogrubień w Twoich tekstach. W każdym poście pada nazwisko TUSK.

Racz zauważyć, że to jest wątek nazwijmy go żałobny. Chcesz drzeć pyska i szukać afer, zapisz się do PiS-u, ale w tym wątku bardzo Cię proszę - ogarnij się i przystopuj. Nie przystoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magalenabmw Latwo jest o dotacje unijna ? HA_HA-hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahha - tak sie sklada, ze za Tuska bez wysoko postawionych znajomosci - normalny czlowiek NIE ma ZADNYCH szansa na dotacje.

.

 

Wiesz czym się różnimy- ja i Ty? Tym, że Ty masz wiedzę teoretyczną z telewizora, a ja mam wiedzę praktyczną bo sama prowadziłam małe przedsiębiorstwo. Moi rodzice prowadzą średnie- dostali dużą dotację z UE, a nie mają znajomości. I co?

Ja też już złożyłam papiery, byłam zapisana na kurs, na 100% bym dostała kasę- ale musiałam zawiesić działalność bo się przeprowadziłam (długa historia).

 

To, czy dostanie się dotację zależy od tego, na co ją chcesz, i czy masz dobry pomysł.

 

Więc nie mamy o czym dyskutować. Ty znasz teorię, ja znam praktykę. No chyba, że też masz swoją firmę i Ty, albo Twoi bliscy nie dostaliście dotacji i w ogóle masakra z dotacjami - to okej, możemy dyskutować, najlepiej na pw albo w innym temacie.

Ale jeśli Twoja wiedza opiera się tylko na mediach, to ja podziękuję.

W ogóle może weż załóż osobny temat, hym? Bo w tym nie wypada nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Wyraźnie napisałam stronę wcześniej:

Jako prezydent państwa w UE NIE potrafił porozumiewać się w ŻADNYM obcym języku, to w ojczystym seplenił, sapał i wzdychał - aż ciężko było słuchać jego orędzia. Nie potrafił się zachować - chyba, że spieprzaj dziadu i małpa w czerwonym to całkiem kulturalne wyrażenia. Umiał się pokazać jako człowiek o zamkniętym umyśle, jako nacjonalista i homofob, do wszytskiego mieszał religię.

Prezydent ma funkcję głównie reprezentacyjną - więc z tej moim zdaniem wywiązywał się źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, w tym wątku nazwisko TUSK wymieniłeś więcej razy niż nazwisko KACZYŃSKI. Naprawdę nie widzisz w tym nic niepokojącego? Nie daje Ci to do myślenia? Ty nie szanujesz ś.p. prezydenta. Chorujesz na TUSKową wściekliznę. Proszę swoje tyrady przenieś gdzie indziej. Mógłbyś to zrobić? Przystopować? Umiarkowanie - znasz takie słowo?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytacie to odpowiem- moją firmę założyłam JA i nikt mi na nią nie dał pieniędzy. Wystarczy ruszyć mózgiem i można w życiu zrobić coś ciekawego, Jeśli tak Was to interesuje to ok- cała inwestycja kosztowała mnie 3tys sprzęt, 1tys zaopatrzenie na pierwszy tydzień, lokal znalazłam po znajomości, do tego prąd 600zł, a reszta się kręciła. Tyle to chyba można odłożyć pracując nawet w Tesco za 1000zł netto, prawda?

Wystarczy pomysł i ryzyko we krwi. A moi rodzice nie są bardzo bogaci- to co mają zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. Dotację dostali, bez znajomości.

 

Proszę nie piszcie tu o moich rodzicach, bo to nie o nich temat, poza tym nie znacie ich i to niegrzeczne z Waszej strony.

I ponawiam prośbę- załóżcie osobny temat na takie dyskusje, tutaj są nie na miejscu.

 

p.s. Moi rodzice nie robią w polu i proszę ich nie obrażać :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Magdalenabwm Srenia firma to juz sa zyski w granicach 1 mln rocznie - zatem teoretycznie osoby majace srednia firme sa bardzo bogaci.

 

No okej, więc mam bardzo bogatych rodziców. I co, zmieniło to Twoje życie? Przecież to ich sprawa, ciężko pracują na sukces.

I nikomu nie smarowali aby dostać dotację. Wystarczy mieć pomysł, którego Ty zapewne nie miałeś, nie dostałeś dotacji, a teraz się wyżywasz.

 

Natomiast za dotacje unijna w Polsce trzeba naprawde niezle posmarowac i to i tak nie daje gwarancji sukcesu misji :P.

 

Dobrze wiedzieć. Mając swoją firmę i zapisując się na kurs na dotacje (mając już pewność że ją dostanę, wystarczyło porozmawiać z urzędnikami i usłyszeć że faktycznie mam dobry pomysł i mam bardzo duże szanse) miałam niecałe 20lat.

Możesz mi przypomnieć komu przysmarowałam? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×