Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trzęsąca się głowa


gwenie

Rekomendowane odpowiedzi

Był na forum bardzo długi wątek "Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe.."

nerwica-a-dr-enie-mi-ni-trz-sienie-ko-czyn-tiki-nerwowe-t564.html

możesz sobie dużo poczytać, ludzie piszą bardzo różne rzeczy, nawet nie wynikające bezpośrednio z nerwicy,

wydaje mi się, że u Ciebie nie jest to z powodu leku, tym bardziej, że piszesz, że mogłaś mieć to już wcześniej,

chociaż pewnie lek może wzmacniać te objawy, w końcu działa on na system nerwowy

 

Byłaś z tym u neurologa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiertelniczka,

 

 

Zaopatrz się w suplementy diety. Magnez, zaaplikuj sobie jakąś wysoką dawkę, zapytaj w aptece, Ja biorę MagneX 300, wcześniej miałam tez magnez ale o innej nazwie.Zmieniam za każdym razem gdy konczy mi się opakowanie. Objawem przedawkowania moze byc biegunka. Efekty brania magnezu występują jużpo tygodniu zażywania.

Omega 3 też są wskazane przy nerwicy. I w ogóle dieta, witaminy , mineraly.

Magnez jest łatwiej przyswajalny z wit B6.

Omega 3 można kupic w aptece, ale można kupicolej lniany i go pic-łyżeczkę codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak warto wybrać się do neurologa, człowiek nigdy nie wie, co w jego głowie siedzi.

Lekarz może skierować na jakieś specjalistyczne badania (tomografia, rezonans) i wtedy przynajmniej można wykluczyć jakieś sprawy fizjologiczne czy anatomiczne.

 

A jeżeli to jest tylko na tle nerwicowym, to możesz mieć np. zaburzenia dysocjacyjne, jako obrona przed niechcianymi myślami i uczuciami. Wg Wikipedii: "jest to generowanie przez nieświadomość rozmaitych (pozornych lub rzeczywistych) dolegliwości fizycznych w celu uzasadnienia niepodejmowania działań przez jednostkę lub odwrócenia jej uwagi od niechcianych myśli i uczuć", u Ciebie mogą być dysocjacyjne zaburzenia ruchu - hiperfunkcje, w tym rozmaite drżenia.

Warto byłoby zgłosić to psychiatrze, który lepiej to oceni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez nic nie pomoze.Syndrom zwany "head shaking" jest dosyc popularny wsrod lekow dzialajacych na serotonine w tym glownie w ssri:).Mam to samo i fantem tym bylem u neurologa.Na moje zyczenie przepisal mi ropinirol i gabapentinum:).Zobaczymy jak to sie spisze w polaczeniu z ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że może być to jednak spowodowane sytuacjami stresującymi lub też genetycznie uwarunkowane chociaż tego nie jestem pewien. mi też sie kiedyś trzęsła głowa i to bardzo mocno u mnie było to spowodowane sytuacjami stresowymi a jeśli chodzi o geny to moja mam i brat mają ten właśnie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×