Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

 

Owszem Lech Wałęsa - jest bardzo znany i szanowany w świecie. Jednak ugrupowanie, jakim jest NSZZ Solidarność to nie tylko On. Choćby Jacek Kuroń, Andrzej Gwiazda, wspominana już przeze mnie Anna Walentynowicz - to ludzie, bez których znaczące zmiany nie doszłyby do skutku. W mojej opinii, teoretycznie rzecz biorąc, im też należałoby się miejsce na Wawelu... A to, że nazwisko Lecha Wałęsy było na afiszach, nie oznacza, że tylko on tworzył na nowo historię wolnej Polski. Chociaż bynajmniej nie umniejszam jego zasług dla naszego kraju. Inny przykład Irena Sendlerowa, Marek Edelman - dla mnie bohaterowie II wojny światowej... I wielu wielu innych. Poza tym Pokojowa Nagroda Nobla należy się całej Solidarności, a nie tylko Wałęsie.

 

No i niesmaczny był Twój komentarz - "nie jego wina, że nie zginął tragicznie". :/

 

Odbiegasz od tematu. Dyskusja trwa o tym czy Wawel dla Lecha Kaczyńskiego. Wałęsa został użyty dla porównania.

Niesmaczne to jest robienie szopki z pogrzebu, a szopka zaczęła się z chwilą Wawelskiego pomysłu.

 

A ja myślałam, że temat posta to: "Nasz prezydent nie żyje!". BTW wyraziłam tylko swoją opinię. Jeżeli Cie ona uraziła, to przepraszam. Jednak, bądźmy szczerzy - nie tylko ja odbiegłam nieco od tematu...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruję, ja tylko pokazałam Wam linka na który natknęłam się już na kilku portalach i wszędzie na jego temat są gorące dyskusje. Pomyślałam, że może i Wy zechcecie zobaczyć i może podyskutować o tym.

 

Szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć, film wydaje mi się być 'dziwnym' i zagadkowym ... Ale na razie nic więcej nie umiem na jego temat powiedzieć... Na chwilę obecną próbuję się wsłuchać w to, co mówią rosjanie, bo znam dość dobrze rosyjski, ale jakość nagrania.. A Nie ważne...

 

Aleks- w 39 sekundzie po lewej stronie na dole drzewa (przy konarze) widać, jakby jakaś postać wychodziła zza drzewa. Wynurza się do 43 sekundy. Po lewej stronie konaru drzewa, tego na środku co stoi, takie dość grube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej wiecie co ogarnęło mnie dziwne uczucie ,bo ostatnio kolega wyslal mi link z jakimis przepowiedniami i ten filmik dotego by nawolywal(nostadamusa przepowiednia) ..

Ale nie wierze w to ,ze to moglo byc zamierzone czy cos...Nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solipsea, wszyscy wyrażamy swoje opinie, to sytuacja wyjątkowa i myślę, że wszyscy jesteśmy przejęci i nas ponosi. także też nie chciałam nikogo zniesmaczyć. tak się po prostu rozpędziłam.

 

Farrokh Bulsara, czy mógłbyś uczynić ten wysiłek i wyrażać swoje poglądy w nieco grzeczniejszy i mniej arogancki sposób? jeśli trudno Ci wyobrazić sobie to, że ktoś jest przejęty i pyta "Jejku, co tam się dzieje", czy nie mógłbyś odpowiedzieć "spokojnie, pewnie chcieli odpędzić gapiów." jeśli jednak jesteś taki cool i Cię nic nie rusza, bo wszystko wiesz najlepiej, a cała reszta rozmówców to idioci, to może nie dyskutuj z idiotami i zamilcz...

 

 

kurcze, ja tam nie umiem dowidzieć niczego takiego ewidentnego, obraz jest niewyraźny...

dobra próbuję jeszcze raz zgodnie ze wskazówkami Magdy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie...ten filmik to pewnie fotomontaż jak zresztą wiele innych ,które co jakiś czas pojawiają się w necie ,nie rozumiem po co ktoś to zrobił, ale osobiście nie wierze w żaden rosyjski spisek.Wszystko przez ten ciągle krążący stereotyp o zimnej,hermetycznej i socjalistycznej Rosji w której sprawowane rządy są nierozumiane przez świat,podczas gdy mamy już 21 wiek i jest to kraj poziomem cywilizacji zbliżony do naszego.Trochę wyobrażni....wcale się nie dziwie , że ten samolot w końcu się rozbił.To była 20-letnia,rosyjska maszyna w której od dawna coś szwankowało , a do tego doszły niedobre warunki pogodowe.Co do tego , że w katastrofie nikt nie ocalał chyba nikt nie powininen mieć wątpliwości,wystarczy spojrzeć na szczątki samolotu i te problemy z identyfikacją ofiar też za tym przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/2155204%20,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

 

Jednak ten film zainteresował także prokuraturę.

 

Wkleiłabym Wam wypowiedz pewnej osoby która zna się bardzo na lotnictwie i zadaje wiele ciekawych pytań, mnie zmroziło jak przeczytałam jego wypowiedz. Ale nie chcę być oskarżona o tworzenie jakichś chorych spisków czy coś (bo tak nie jest, nie mam zdania w tej sprawie) ale jeśli jest ktoś zainteresowany wypowiedzią tego człowieka to zapraszam na priva.

 

[Dodane po edycji:]

 

No chyba, że się zgodzicie abym tutaj to wkleiła.

 

Kaseina- film nie jest fotomontażem, wzięła go w obroty prokuratura wojskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farrokh Bulsara, czy mógłbyś uczynić ten wysiłek i wyrażać swoje poglądy w nieco grzeczniejszy i mniej arogancki sposób? jeśli trudno Ci wyobrazić sobie to, że ktoś jest przejęty i pyta "Jejku, co tam się dzieje", czy nie mógłbyś odpowiedzieć "spokojnie, pewnie chcieli odpędzić gapiów." jeśli jednak jesteś taki cool i Cię nic nie rusza, bo wszystko wiesz najlepiej, a cała reszta rozmówców to idioci, to może nie dyskutuj z idiotami i zamilcz...
Z ust mi to wyjęto.. To przykre, ze w tak delikatnym temacie wypowiada sie osobnik z ekstremalnymi poglądami, bez elementarnego wychowania, bez odrobiny wczucia sie w sytuacje.. Ostrzezenie zlapal zapewne nieprzypadkowo..

 

Smutne jest tez to, ze temat ten nadal dzieli zamiast łączyc. Jesli różnicie się poglądami - kłóćcie sie, dyskutujcie, czemu nie? Od tego jest forum, tak tez poszerza sie horyzonty. Ale prosze - dajcie najpierw dopalić sie świeczkom, dajcie wylądować samolotom z trumnami, pozwolcie pozegnać tych ludzi ich bliskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wklejam. Ale ZAZNACZAM z góry, że to NIE SĄ moje słowa, tylko osoby która o lotnictwie wie dużo. Nie podaję autora, autor pragnie pozostać anonimowy :mhm:

 

''Tu-154M przeszedł w 2009 roku kapitalny remont połączony z ograniczoną modernizacją mi. wyposażony był w nowoczesne systemy nawigacji pozwalające na lądowanie bez wzrokowej widoczności pasa jak ILS (Instrument Landing System).

Ponadto, jak twierdzą eksperci, ten typ samolotu ma dużą wysokość lądowania, co oznacza, że na sporej wysokości podchodzi do pasa, gdzie ma dotknąć ziemi. Zastanawiające jest więc, dlaczego będąc jeszcze dość daleko od miejsca przyziemienia, Tu-154 znalazł się ledwie kilkadziesiąt metrów nad ziemią

Tu-154 należy do tych samolotów, które trudno się prowadzi w sytuacjach awaryjnych. Bardzo ciężko jest nim wtedy sterować. Prawie niemożliwe jest wykonanie choćby manewru, który polega na nagłym poderwaniu maszyny w górę, gdy już samolot dotknął pasa startowego i rozpoczął hamowanie, aby uniknąć np. kolizji z inną maszyną, która przez pomyłkę znalazła się na tym samym pasie, lub z inną przeszkodą. I gdy prezydencki pilot zauważył niebezpieczeństwo, nie mógł już nic zrobić, aby uchronić samolot przed zderzeniem z ziemią, a pasażerów przed śmiercią.

Moja hipotez na temat katastrofy brzmi następująco nie trzeba było do samolotu ani strzelać a nawet podkładać bombę na podkładzie gdyż jest to bardzo łatwe do wykrycia podczas badania wraku musimy pamiętać ,że była zła pogoda mgła która była wręcz idealna do tej sytuacji , ograniczała widoczność do kilku set metrów wystarczyło aby celowo ktoś z wierzy podał nie poprawne parametry lotu oraz lądowania podkreślam słowo CELOWO musimy też pamiętać że lotnisko nie było wyposażone w/w system ILS i o tym co powiedziałem powyżej Pilot nie miał już żadnej szansy na poderwanie maszyny ..

KTOS KTO ZNAŁ TE MASZYNY I ICH SPECYFIKE MOGŁ ŁATWO W TEN SPOSÓB DOPROWADZIC DO KATASTROFY..

 

Jeżeli nawigacja pokładowa pokazywała pilotowi, że jest wyżej niż rzeczywiście było to wysokościomierz był niesprawny, albo celowo fałszował wysokość.

Oficjalnie, kontroler lotu w Smoleńsku zeznał przed komisją rosyjską, że podawał ostrzeżenia pilotowi , że samolot leci za nisko. Pilot nie reagował, bo ponoć nie znał rosyjskich komend. Ale pilot doskonale znał rosyjski, więc......?

 

A mnie od 3 dni nurtuje jedna sprawa. Otóz zaraz po katastrofie, jeden z zołnierzy rosyjskiego szapaleru, ustawionego niemal w mgnieniu oka na terenie katastrofy, na pytanie dziennikarza czy ktos żyje? odpowiedzial, w naturalnym szczerym, jak przypuszczam, odruchu, ze 3 osoby jeszcze zyją ale są w ciezkim stanie, dlaczego wiec nie wezwano nawet jednej karetki, by te trzy osoby ratować, dlaczego pol godziny po katastrofie żyly trzy osoby a godzine po katastrofie Dostalismy wersje od Rosja ze zginelo 87 osob, ktore byly na pokładzie, a skad Rosjanie tak doskonale wiedzieli ze na pokladzie jest 87 pasażerów (nie liczac załogi)..podczas gdy nawet strona polska nie znala dokladnej listy osob ktore wsiadly do samolotu i spekulowano ze ofiar jest 132?

Wydaje mi sie ze chodzilo o uciszenie 3 ocalałych i 87 tych którzy mieli cos do powiedzenia. Teraz zamilkli, a my sie juz nie dowiemy. Przeciez przyjaciel P. przyjaciela T. nie wkopie.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaseina- film nie jest fotomontażem, wzięła go w obroty prokuratura wojskowa.

 

No właśnie pewnie po to by ocenić czy to jest fotomontaż czy nie ,ale znając życie pewnie okaże się , że tak.Bardzo możliwe , że ktoś faktycznie tam był i to nagrał ,a ludzie dokonali nadinterpretacji tego co usłyszeli i tak nowa sensacja gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shad- pistolety BORowców miały ponoć specjalne zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, tak, aby nie wystrzeliły.

 

W 48 sekundzie ktoś krzyczy -'Dawaj gnata!' i zaraz słychać strzały... ! Czy Wy to słyszycie czy ja mam schize?!

No chyba że chodzi o gnata, żeby gapiów odstraszyć. Dobra, już się nie nakręcam... :oops:

Ale widzisz Shad- to nie była broń BORu bo rusek krzyczy 'dawaj gnata'.

Jacyś internaucie jeszcze znależli słowa 'zmiana planu', ale ja nie mogę znalezc tego momentu.

 

Shad- jestem wyluzowana :mrgreen::pirate: Ja tu nie tworzę żadnych teorii bo sama nie mam zdania, ale tak sobie czytam co ludzie w necie piszą, i jak coś ciekawego widzę to tutaj Wam napisałam.

Ale spoko, może za bardzo zjechałam z tematu z tym linkiem. Bądz co bądz jego analiza ma być za 2 dni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mowie , ruskie ich zestrzelili, pochowaja ich na Wawelu i bedzie wojna domowa, a Putin bedzie siedział i zacierał rece, za to , ze Polacy rozpowszechniaja prawde o Katyniu...

 

 

Ruskie? być może ale o tym dowiemy sie za dziesiąt lat. Ale z drugiej strony teraz muszą się kajać za swoje komunistyczne zbrodnie przed całym światem. Telewizje większości krajów na świecie chcą film KATYN. I kacapy przed prawdą nie uciekną.

A może jakieś służby specjalne w tym maczały palce? zgineło dużo ludzi niewygodnych politycznie pewnym kręgom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedź. Daleka jestem od popadania w paranoję, ale któż nie chciałby wiedzieć, co się naprawdę stało. Wiem, to nie zwróci życia nikomu, niestety.

Ja widzę w dwóch miejscach na filmie, że ewidentnie ktoś/coś się tam porusza. Magda nie masz schizy, ja też to słyszę.

Też się już wcześniej zastanawiałam skąd się wzięła liczba 132 osób na pokładzie. Dokładnie taką podawał tvn24, a oglądałam ten program od rana w sobotę, jeszcze zanim dowiedzieliśmy się o katastrofie, więc info śledziłam od początku.

Nie nakręcajmy się, zgoda. Ale podyskutować można, prawdaż? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda :smile: Cieszę się że nie mam schizy.

Czytałam komentarze na różnych portalach że dyskusje na temat czy to zamach, czy nie zamach, czy film ciekawy czy nie ciekawy itd mają się zacząć po żałobie. Bo wiele ludzi pyta, dlaczego władze nie reagują na ten film, dlaczego nikt nie pyta otwarcie czy to nie zamach przypadkiem itd Ale za dwa dni ma być ekspertyza tego filmu i ponoć jakieś głębsze dyskusje mają nastąpić wśród rządzących...

 

Pożyjemy, zobaczymy ;)

Właśnie 'Fakty' oglądam, coś mówią o Wawelu...

 

p.s. Też oglądałam tv w sobotę od rana, pierwszy raz wcześnie wstałam bo miałam do szkoły jechać. I też słyszałam- najpierw były informacje że 3 osoby żyją, potem że 132 nie... A Rosjanie od razu podali liczbę 87- a ciekawe skąd to wiedzieli, skoro nawet Polacy nie mieli takiej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda :smile: Cieszę się że nie mam schizy.

Czytałam komentarze na różnych portalach że dyskusje na temat czy to zamach, czy nie zamach, czy film ciekawy czy nie ciekawy itd mają się zacząć po żałobie. Bo wiele ludzi pyta, dlaczego władze nie reagują na ten film, dlaczego nikt nie pyta otwarcie czy to nie zamach przypadkiem itd Ale za dwa dni ma być ekspertyza tego filmu i ponoć jakieś głębsze dyskusje mają nastąpić wśród rządzących...

 

Pożyjemy, zobaczymy ;)

Właśnie 'Fakty' oglądam, coś mówią o Wawelu...

 

 

Być może że był to zamach. Tego narazie niewiemy. Myślę że to pytanie zostanie postawione po pogrzebach jak emocję opadną - komu na tym by zależało najbardziej????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu na tym by zależało najbardziej????

 

Na odpowiedzi czy na zrobieniu zamachu? Na odpowiedzi zależy każdemu Polakowi, a na zamachu.. hym.. No kilka ważnych osób tam leciało, min dowódcy sił, wojskowi...

 

No nie wiem... Zobaczymy. Jak nie my, to nasze prawnuki- tak jak my wreszcie znamy prawdę o Katyniu, po 70 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nawet prof. Bartoszewski jest przeciwko Wawelowi :roll: Dla mnie żałoba po prezydencie zakończyła się z momentem podjęcia decyzji o pochówku na Wawelu.

Straszny widok- te 30 trumien na lotnisku a to zaledwie 1/3 całości :cry: aż mnie w gardle ścisnęło :cry:

 

[Dodane po edycji:]

 

właśnie ten film na tvn-ie pokazywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prof. Bartoszewski jest dla mnie wielkim autorytetem. Tak abstrahując.

 

fobia, to prawda. Było to bardziej wstrząsające i docierające do świadomości niż pierwsze dwie trumny pary prezydenckiej. Po prostu włamuje się to z trzaskiem w świadomość. Ten rozmiar tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy była relacja z przylotu tych trumien? Ciągle tvn oglądam i nic nie widziałam, a chciałabym zobaczyć. Można gdzieś w necie to obejrzeć? Dajcie jakiegoś linka jak macie (tak, jestem leniwa :oops: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×