Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Żartowałam, ja nie chcę leżeć 600km od domu :P

A prezydent COŚ robił w kierunku realizacji swojej wizji, ale ..nie zdążył. Czyli nie zrealizował. A gdyby za same chęci nagradzano to bym miała piątkę z matmy w podstawówce, a nie dwóję.

 

Ta decyzja jest na 100% pewna? Bo pytałam wczoraj i nikt nie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta decyzja jest na 100% pewna? Bo pytałam wczoraj i nikt nie odpowiedział.

lekko powatpiewam w wiarygodnosc tego zrodla, ale podam, skoro przeczytalam:

http://www.sfora.pl/To-pewne-Pogrzeb-pary-prezydenckiej-na-Wawelu-a19116

 

poza tym, zaloba narodowa zostala przedluzona, jakby ktos nie wiedzial:

 

Żałoba, zgodnie pierwotnymi ustaleniami, miała trwać do piątku. Okazało się jednak, że uroczystości żałobne ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w Warszawie na pl. Piłsudskiego odbędą się dopiero w sobotę. Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu - w niedzielę.

To właśnie termin tych uroczystości zdecydował o przedłużeniu żałoby o dwa kolejne dni.

http://www.sfora.pl/Zaloba-narodowa-przedluzona-a19145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym czytała tą panią profesor że trzeba nagradzać 'za marzenia' A ja mam wizję uwolnić Sudan od biedy i mam też wizję, aby był pokój na świecie- dostanę miejsce na Wawelu?

Wizja to trochę za mało chyba...

Odkąd prezydent Obama dostał pokojowego nobla za "wizję pokoju" już nic mnie nie zdziwi. Wtedy byłem szczerze oburzony, Wawel dla prezydenta RP obecnie mnie tak nie bulwersuje. Niektórzy leżący na Wawelu wcale nie byli pozytywnymi postaciami (ich największą obecnie zasługą jest to, że umarli dawno temu i mają znane nazwiska), jak można było gdzieś na onecie przeczytać.

 

Poza tym od kilku dni czytając wpisy na blogach, forach i portalach z newsami już sam nie wiem, czy jestem przeciwnikiem, czy zwolennikiem byłego prezydenta. Niektórzy tak dobrze argumentują swoje zdanie, że nie wiem co myśleć, czy Kaczyński był złym, czy jednak dobrym prezydentem. A może był jednocześnie zły i dobry, może w niektórych kwestiach miał wiele zasług, a w innych wprost przeciwnie? Wygląda na to, że nikt tu nie ma racji, żadna ze skrajnych stron. Gdyby Kaczyński był jak Hitler, to nie byłoby wątpliwości, a tak nie można jednoznacznie stwierdzić, czy był zły, czy dobry. Nie wiem po co te dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

 

Owszem Lech Wałęsa - jest bardzo znany i szanowany w świecie. Jednak ugrupowanie, jakim jest NSZZ Solidarność to nie tylko On. Choćby Jacek Kuroń, Andrzej Gwiazda, wspominana już przeze mnie Anna Walentynowicz - to ludzie, bez których znaczące zmiany nie doszłyby do skutku. W mojej opinii, teoretycznie rzecz biorąc, im też należałoby się miejsce na Wawelu... A to, że nazwisko Lecha Wałęsy było na afiszach, nie oznacza, że tylko on tworzył na nowo historię wolnej Polski. Chociaż bynajmniej nie umniejszam jego zasług dla naszego kraju. Inny przykład Irena Sendlerowa, Marek Edelman - dla mnie bohaterowie II wojny światowej... I wielu wielu innych. Poza tym Pokojowa Nagroda Nobla należy się całej Solidarności, a nie tylko Wałęsie.

 

No i niesmaczny był Twój komentarz - "nie jego wina, że nie zginął tragicznie". :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, właśnie o to się rozchodzi że tak naprawdę my nie jesteśmy do końca na 'nie' czy na 'tak', ale chodzi o to, że jak pochowają Kaczyńskiego na Wawelu to zaraz cała lawina się posypie, że skoro Kaczyński tam leży to powinien też Wałęsa, Kuroń, Walentynowicz, Gwiazda itd...

Właśnie o to chodzi, że Polaków pewnie można by i przekonać do słuszności decyzji z Wawelem, ale co ze skutkami tej decyzji? Ponoć na Wawelu JUŻ nie ma miejsca, a jeśli pochowa się tam Kaczyńskiego to zaraz będzie krzyk że innych zasłużonych też trzeba. Nie pomieszczą się ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Dla mnie pokojowa nagroda Nobla dla Obamy też była jakąś pomyłką :? Do tej pory myślałam, że nagradza się osiągnięcia a nie fantazje.

p.s.2. Ja też bym prędzej Edelmana widziała na Wawelu... Ale to nie ja podejmuję tak strategiczne decyzje. Na szczęście nie ja :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edelman i Wawel -śmiech na sali

 

W Twojej opinii być może... Wydaje mi się, że niektórzy zrobili by ogromną przysługę społeczeństwu, gdyby się nie odzywali. :/

 

Magda - ja bardziej chciałam podkreślić fakt, że istnieją bohaterowie, o których na dobrą sprawę nikt nie słyszał, albo wie o nich garstka osób. Poza tym, jeżeli padła taka decyzja, o pochowaniu prezydenta na Wawelu, to choćby ze względu, na pełnioną funkcję, jak najbardziej należy mu się tam miejsce. Sama absolutnie nie popierałam PiS-owskiej polityki, ale jednak - to był Nasz prezydent... Co do małżonki, to ja osobiście uważam, że wspólne miejsce pochówku nie powinno być polem do dyskusji. Weźmy pod uwagę, że skoro zginęli razem, tego samego dnia, w tym samym samolocie, to dlaczego nie mieliby zostać pochowani razem? Tym bardziej, że były to osoby bardzo sobie bliskie - małżonkowie.

 

Popieram bunny, która napisała, że na Wawelu też spoczywają osoby, który także nie były bez skazy... Ale dajmy na to, że nosili Oni przydomek królów Polski... Zresztą monarchii już nie ma... Wydaje mi się, że prezydent to taki, jakby król, tylko w państwie demokratycznym... A więc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Edelman na pewno o wiele bardziej zasłużył na Wawel niż Kaczyński, polecam pozycję ''Zdążyć przed Panem Bogiem'' Hanny Krall. Ale to już każdy człowiek indywidualnie ma swoją hierarchię - dla jednego wzorem do naśladowania czy 'kimś wielkim' będzie Edelman, dla drugiego Kaczyński a dla trzeciego Obama. Ile dup, tyle racji, jak to się mówi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

 

Owszem Lech Wałęsa - jest bardzo znany i szanowany w świecie. Jednak ugrupowanie, jakim jest NSZZ Solidarność to nie tylko On. Choćby Jacek Kuroń, Andrzej Gwiazda, wspominana już przeze mnie Anna Walentynowicz - to ludzie, bez których znaczące zmiany nie doszłyby do skutku. W mojej opinii, teoretycznie rzecz biorąc, im też należałoby się miejsce na Wawelu... A to, że nazwisko Lecha Wałęsy było na afiszach, nie oznacza, że tylko on tworzył na nowo historię wolnej Polski. Chociaż bynajmniej nie umniejszam jego zasług dla naszego kraju. Inny przykład Irena Sendlerowa, Marek Edelman - dla mnie bohaterowie II wojny światowej... I wielu wielu innych. Poza tym Pokojowa Nagroda Nobla należy się całej Solidarności, a nie tylko Wałęsie.

 

No i niesmaczny był Twój komentarz - "nie jego wina, że nie zginął tragicznie". :/

 

Odbiegasz od tematu. Dyskusja trwa o tym czy Wawel dla Lecha Kaczyńskiego. Wałęsa został użyty dla porównania.

Niesmaczne to jest robienie szopki z pogrzebu, a szopka zaczęła się z chwilą Wawelskiego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli ta dyskusja staje się bez sensu, bo decyzja została podjęta, a my odbiegamy od tematu.

Teraz zaczynamy wymieniać kto na co nie zasłużył a dostał i wychodzi na powierzchnie zwykła ludzka zawiść.

 

Osobiście chciałam tylko wyrazić swoje odczucia z tym związane, choć wczoraj trochę mnie poniosło. Dziś myślę, że po prostu muszę to zaakceptować. Historia i tak zweryfikuje wszystkich, niezależnie od miejsca ich spoczynku.

 

Lech i Maria spoczną na Wawelu. Świeć Panie nad ich duszami, niech spoczywają w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na necie piszą że widać tam bodajże w 40sec jakiegoś człowieka w czarnych spodniach i białej koszuli jak próbuje się podnieść, zaraz potem słychać rosyjski okrzyk coś jakby 'poszedł na zad'- tak twierdzą internauci, ja za bardzo nie rozumiem, zaraz potem kamerzysta ucieka i słychać śmiech i strzały... Kurcze, nie wiem o co tu chodzi, ale pamiętacie- wszystkim kamerzystom którzy tam się znalezli przed policją itd zabrano filmy i sprzęt... Już jeden taki sam filmik usunęli z youtube, ten teraz ludzie na dyski kopiują...

 

Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi, ale filmik jest 'dziwny'.

 

p.s. Nie snuję domysłów, żeby nie było- ja tylko dałam link do filmu od którego huczy w necie na polskich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszni jestescie gdyby tak było człowiek który filmował ta sytuacje byłby pierwszy do odstrzału...czasem wasze teorie spiskowe zachaczają o absurd.. było kilka strzałów byc moze po to by odciągnąć gapiów badz dac namiary dla innych słóżb gdzie nastąpiła katastrofa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farrokh Bulsara- a mógłbyś nas nie obrażać przy okazji wygłaszania swojej opinii?

Ja nie snuję żadnych teorii, dałam tylko link!

 

Dla zainteresowanych- w 18 sekundzie widać ewidentnie że za kołami (tymi wiszącymi na środku planu) ktoś przechodzi. Róbcie sobie pauzy-17,18,19 sekunda. Ktoś za nimi idzie. I może jestem psychiczna, może i jestem ślepa- ale mam soczewki i widzę. Pisze o tym masa ludzi.

 

I jeszcze internauci wskazują 39 sekundę, że niby przy konarze drzewa tego na środku planu jakaś postać się wysnuwa.

 

 

I nie głoszę tu żadnych teorii, ja tylko wskazuję ciekawe momenty czy link, skoro już o tym dyskutujemy.

Sama z siebie to nie wiem już co o tym myśleć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×