Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie powiedzieli w radiu, że będą pochowani na Wawelu, decyzja zapadła.

Przesadzili :evil::evil::evil:

 

Właśnie w tv oglądam, masz rację że to już pewne.

 

A nie mówiłam że szopkę robią?...

Dopiero się zacznie.

Teraz będzie beatyfikacja, sprzedaż t-shirtów z wizerunkiem Pary Prezydenckiej, a potem nazywanie ich imieniem ulic.

 

Dla mnie Wawel to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedzieli w radiu, że będą pochowani na Wawelu, decyzja zapadła.

Przesadzili :evil::evil::evil:

 

Właśnie w tv oglądam, masz rację że to już pewne.

 

A nie mówiłam że szopkę robią?...

Dopiero się zacznie.

Teraz będzie beatyfikacja, sprzedaż t-shirtów z wizerunkiem Pary Prezydenckiej, a potem nazywanie ich imieniem ulic.

 

Dla mnie Wawel to przesada.

Zgadzam się - gruba przesada :roll::time:

 

[Dodane po edycji:]

 

powinni byc pochowani tam gdzie leżą pozostali prezydenci lub na Powiązkach :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słyszałem wypowiedź Ziobry, w której mówił, że trzeba pomóc rodzinom (i zgadzam się, że wymagają pomocy psychologicznej, pewnego wsparcia organizacyjnego w pochówku), ale zagotowałem się, gdy Ziobro dodał "...przecież Ci ludzie pobrali kredyty, których teraz nie ma kto spłacać" :shock:

 

Przez tę całą szopkę i coraz to głupsze pomysły, odbiera się godność zmarłym. :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słyszałem wypowiedź Ziobry, w której mówił, że trzeba pomóc rodzinom (i zgadzam się, że wymagają pomocy psychologicznej, pewnego wsparcia organizacyjnego w pochówku), ale zagotowałem się, gdy Ziobro dodał "...przecież Ci ludzie pobrali kredyty, których teraz nie ma kto spłacać" :shock:

 

Przez tę całą szopkę i coraz to głupsze pomysły, odbiera się godność zmarłym. :roll:

 

Jakie to zadziwiające, że jak pisałam o szopce w niedzielę już, to zostałam zjedzona :roll:

Pobrali kredyty i muszą spłacić... dobre. Bieda aż piszczy...

Ja dziś w tv słyszałam, że mają dostać jednorazową pomoc w wysokości 40tys i oczywiście to dopiero początek.

Naturalnie nie mam nic przeciwko pomocy, ale pamiętam że jak byłam w Kamieniu Pom. na kilka godzin po tej tragedii z pożarem to przyjechał tam premier Tusk i mówił coś, że im nowy ośrodek wybuduje. Coś tam wybudowali (mieszkają Ci ludzie nadal na tej samej ziemi, gdzie rok temu zginęli ich bliscy), dalej mieszkają obok nich ci menele którzy niechcący podpalili ten dom, nikt już o nich nie pamięta, o jakiejkolwiek pomocy finansowej też chyba mogli zapomnieć... Takie słodkie słówka to tylko dla telewizji były.

 

Smutne jest to, że jak wydarzyła się tragedia i ucierpieli znani ludzie i ich rodziny to pomoc od razu jest i na pewno tak szybko nikt o nich nie zapomni, ale jak tragedia przydarzyła się ubogim ludziom, to władza o nich zapomniała po miesiącu (a oni na pewno nie dostali wysokich emerytur po zmarłych bliskich)... :-| Wszystko na pokaz........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam problemu z tym, że rodzina najważniejszych w państwie ludzi otrzyma większą pomoc niż ci mniej znani. Co w tym dziwnego, nigdy ne było, nie ma i nie może być równości. Z drugiej strony z tymi kredytami to Ziobro palnął. Kto wie kim byli Ci ludzie z Kamienia Pomorskiego (nie znam ich i nie pamiętam z telewizji), trzeba się cieszyć, że otrzymali pomoc jaką otrzymali. Moim zdaniem państwo nie jest od niańczenia obywateli, a gdy wydarzy się tragedia z tego czy innego powodu, to dobrze, jak władze robią cokolwiek, a często robią, bo są monitorowani przez media, którze szukają sensacji gdzie się da, więc nie jest źle.

 

Jakby nie było zawsze będzie ktoś kto powie, że coś mu się nie podoba. Z Wawelem przesada, czy nie, nikomu to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, Ty pisałaś o szopce w związku z pozamykanymi sklepami, nie obracaj teraz kota ogonem - i nie zrzucaj winy na tych którzy po tobie jechali. :-|

 

Nie zrzucam. Pisałam i o sklepach i o tym sztucznym żalu, o wklejaniu durnych zniczy na NK,o smuceniu że 'teraz jesteśmy sierotami' w momencie gdzie tydzień temu każdy się brechtał.

Najlepszy przykład wg mnie:

portal informacyjny podaje informacje że samolot prezydenta się rozbił i prawdopodobnie nikt nie przeżył, ale nie wiadomo. Komentarze typu:

'a niech zdycha', 'wreszcie ktoś zabierze ten nasz rząd', 'co za miła niespodzianka!'.

Ten sam portal za pół godziny podaje info, że nikt nie przeżył. I ci sami ludzie piszą:

'O mój Boże, pokój ich duszom', 'To straszne, był takim dobrym prezydentem'...

 

:evil: Co za kraj...

 

Nie rób z siebie najgorszej cierpiętnicy którą każdy wytyka tu palcami.............

 

O, o, coś w tym jest ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Gringo- ludzie z Kamienia byli szarymi ludzmi mieszkającymi w budynku socjalnym.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090413/KRAJSWIAT/280900544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc "ich" tokiem, Ryszard Kaczorowski tez powinien byc na Wawelu pochowany, a jakos o tym nim nie pomyśleli...

Swoja droga , teraz to sie bedzie działo, niezły bojkot i podział na roznych portalach n/t tego Wawelu... :hide:

 

Bo rodzina prezydenta zdecydowała, że Maria i Lech Kaczyńscy spoczną na Wawelu. A rodzina Ryszarda Kaczorowskiego postanowiła, że chcą aby został pochowany w Warszawie.

 

[Dodane po edycji:]

 

A propo- ponoć decyzja o Wawelu jeszcze nie jest pewna. Decyzję ma podjąć Jarosław Kaczyński dziś wieczorem. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego brat prezydenta ma decydować o tym kto ma spocząć w Sanktuarium jakim jest Wawel dla Polaków.

Czyli potem pochowają tam Kwaśniewskiego, Wałęsę itd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie.... niedługo usłyszymy gdzie pomnik postawią.

 

Właśnie przed chwilą gdy włączyłam tvn24 pokazywali Jarosława podczas mszy. Poczułam nieodpartą chęć aby faceta przytulić jak zobaczyłam ból i smutek malujący się na jego twarzy.

Naprawdę czyż potrzebny jest cały wyszukany teatr gestów? Podczas gdy te zwykłe, ludzkie, są o wiele wartościowsze?

 

Modlę się, żeby ktoś się opamiętał. Niech ktoś im powie, że Wawel to jest przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się, że mają pochować (jeszcze nie wiadomo) parę prezydencką na Wawelu to poczułem najpierw zażenowanie i złość. Podobnie dział w którym pracuję. Skoro mają leżeć koło królów polskich to ja też tak chcę i dzwonię po rezerwację dla mnie miejsca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie jakiś dziadek na tvp1 mówi ,że takiego drugiego prezydentanie będzie jak Kaczyński i dziękuje mu za to co zrobił dla Polski :shock: Ludzie to zaczyna już być grubo przesadzone ! co za szopka! Zaczynam odczuwać złość zamiast żalu. Jak bardzo jesteśmy zakłamani - najpierw 3/4 ludzi nienawidzi prezydenta za życia a teraz wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach i go wybielają! Śmierć to wielka tragedia, ale tam zginęło przeszło 90 osób - nie tylko sam prezydent i nie wynośmy go na ołtarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się, że mają pochować (jeszcze nie wiadomo) parę prezydencką na Wawelu to poczułem najpierw zażenowanie i złość. Podobnie dział w którym pracuję. Skoro mają leżeć koło królów polskich to ja też tak chcę i dzwonię po rezerwację dla mnie miejsca!

 

Ja jestem za pogrzebem w Warszawie, ale podobno Tusku nie chce bo są obawy ogromych tłumów nawet 2 milionów żałobników - a to byłby jawny gest solidarnosci dla Lecha Kaczyńskiego i PIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo jesteśmy zakłamani - najpierw 3/4 ludzi nienawidzi prezydenta za życia a teraz wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach i go wybielają!

 

Powtarzam to od soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo jesteśmy zakłamani - najpierw 3/4 ludzi nienawidzi prezydenta za życia a teraz wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach i go wybielają!

 

Powtarzam to od soboty.

 

 

Ludzie....2 miliony żałobników to prawie największe zebranie ludzie w takim miejscu. Tylko chyba nasz wielki drugi człowiek JP2 miał więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jarosławie też teraz ciąży odpowiedzialna decyzja- cała Polska na niego patrzy i czeka na jego decyzję co do miejsca pochowania jego brata. I co on ma powiedzieć? Jak powie żeby brata pochowali na Wawelu to wyniesie go na piedestał, ale z drugiej strony społeczeństwo może powiedzieć że to pycha z jego strony. Trudny wybór dla niego, i to w takiej chwili...

 

[Dodane po edycji:]

 

Porównanie Kaczyńskiego do Jana Pawła II to lekka przesada :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jarosławie też teraz ciąży odpowiedzialna decyzja- cała Polska na niego patrzy i czeka na jego decyzję co do miejsca pochowania jego brata. I co on ma powiedzieć? Jak powie żeby brata pochowali na Wawelu to wyniesie go na piedestał, ale z drugiej strony społeczeństwo może powiedzieć że to pycha z jego strony. Trudny wybór dla niego, i to w takiej chwili...

 

[Dodane po edycji:]

 

Porównanie Kaczyńskiego do Jana Pawła II to lekka przesada :!:

 

To prawda - kolejność jest inna JP2 na pierwszym miejscu. Ale jeśli chodzi o walkę z czerwonymi komuchami to co prawda mieli trochę inne metody ale równie konsekwentne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Kaczyńskiego do Jana Pawła II to lekka przesada :!:

ale chyba w tym porównaniu akurat nie chodzi o osobę, tylko o to, jak obydwa te wydarzenia (śmierć Papieża i Kaczynskiego) wpłynęły na tożsamość narodową Polaków :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Kaczyńskiego do Jana Pawła II to lekka przesada :!:

ale chyba w tym porównaniu akurat nie chodzi o osobę, tylko o to, jak obydwa te wydarzenia (śmierć Papieża i Kaczynskiego) wpłynęły na tożsamość narodową Polaków :!:

 

 

Dokładnie. Zgadzam się z Paradoksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to zadziwiające, że jak pisałam o szopce w niedzielę już, to zostałam zjedzona :roll:

Pobrali kredyty i muszą spłacić... dobre. Bieda aż piszczy...

Ja dziś w tv słyszałam, że mają dostać jednorazową pomoc w wysokości 40tys i oczywiście to dopiero początek.

Naturalnie nie mam nic przeciwko pomocy, ale pamiętam że jak byłam w Kamieniu Pom. na kilka godzin po tej tragedii z pożarem to przyjechał tam premier Tusk i mówił coś, że im nowy ośrodek wybuduje. Coś tam wybudowali (mieszkają Ci ludzie nadal na tej samej ziemi, gdzie rok temu zginęli ich bliscy), dalej mieszkają obok nich ci menele którzy niechcący podpalili ten dom, nikt już o nich nie pamięta, o jakiejkolwiek pomocy finansowej też chyba mogli zapomnieć... Takie słodkie słówka to tylko dla telewizji były.

 

Smutne jest to, że jak wydarzyła się tragedia i ucierpieli znani ludzie i ich rodziny to pomoc od razu jest i na pewno tak szybko nikt o nich nie zapomni, ale jak tragedia przydarzyła się ubogim ludziom, to władza o nich zapomniała po miesiącu (a oni na pewno nie dostali wysokich emerytur po zmarłych bliskich)... :-| Wszystko na pokaz........

 

Magda nie masz racji (akurat temat pogorzelców z kamienia bardzo mnie interesuje, moja bliska znajoma jest z tej miejscowości) - w Kamieniu Pomorskim gmina szybko wybudowała dom dla wszystkich pogorzelców - dwa bloki. Teraz w 35 mieszkaniach zamieszkali ci, którzy w pożarze stracili swój cały dobytek. Ci ludzie żyją teraz w takich warunkach, o jakich kiedyś (przed pożarem) mogli jedynie marzyć - mają nowe mieszkania z kuchniami i łazienkami, wczęśniej zamieszkiwali w pracowniczych pokojach bez łazienek.

 

Jednakże w obliczu tak strasznej tragedii i żałoby narodowej mówienie o tym, kto dostał mniej, a kto pewnie dostanie więcej jest co najmniej nie na miejscu...

 

Ja osobiście do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć - bez przerwy płaczę i w duchu przeżywam tą ogromną tragedię setek polskich rodzin. Tak mi ich wszystkich żal... Polska w dniu 10 kwietnia straciła tak wiele...takiej tragedii jeszcze świat (w warunkach pokoju) nie widział...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×