Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałam pomóc, wypełniłam testy i dowiedziałam się że mam za niski poziom lęku (chodzenie po ścianach ze strachu to za mało :D:lol: - i może w ogóle NL nie mam :?: ). Nie warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Prośbę zamieszczam tutaj, bo zakładam, że właśnie do tego działu zaglądają osoby, na których udziale w badaniu mi zależy.

 

O osobach z nerwicą czy bardziej współczesnie - z zaburzeniami lękowymi pisze się/mówi jako o osobach z neurotyczną strukturą osobowości.

 

Związek z borderline: są koncepcje stanowiące, że zaburzenia psychiczne stanowią pewne kontinuum, od najcięższych do stosunkowo lżejszych, łatwiejszych do leczenia i terapii. Ja w swojej pracy sprawdzam m.in. czy i jakie różnice (ilościowe, a więc nasilenie różnych objawów czy jakościowe) występują między zaburzeniem borderline, a nerwicami. Jest to weryfikacja pewnych teorii psychologicznych.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak sie ktos w Freuda bawi, czemu nie? ;)

Czyli zakladasz (teoretycznie), ze nerwice wystepując w kontinuum (cokolwiek by ten kontekst nie oznaczał ;) ) są pochodnymi zaburzeń typu BPD? Jaki widzisz związek między ludzmi z diagnozą w widełkach F60-69 a F40-48? Wpływy środowiskowe? Dziedziczenie? A co z somatyzacją, raczej nieobecną w obrazie klinicznym BPD? A co z innymi typami? Z czego wywodzą sie wg tego pomysłu zaburzenia w widełkach F30-39? Albo jeszcze ciekawiej: F20-29? A co jest nad BPD? O jakich teoriach psychologicznych mówisz? Mi to wygląda bardziej na teorie psychiatryczne - stricte medyczne.

Poza wypelnieniem ankiety Twoja praca bedzie miała jakąś treść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Prośbę zamieszczam tutaj, bo zakładam, że właśnie do tego działu zaglądają osoby, na których udziale w badaniu mi zależy.

 

O osobach z nerwicą czy bardziej współczesnie - z zaburzeniami lękowymi pisze się/mówi jako o osobach z neurotyczną strukturą osobowości.

 

Związek z borderline: są koncepcje stanowiące, że zaburzenia psychiczne stanowią pewne kontinuum, od najcięższych do stosunkowo lżejszych, łatwiejszych do leczenia i terapii. Ja w swojej pracy sprawdzam m.in. czy i jakie różnice (ilościowe, a więc nasilenie różnych objawów czy jakościowe) występują między zaburzeniem borderline, a nerwicami. Jest to weryfikacja pewnych teorii psychologicznych.

 

:)

 

Yyy że co? Czyli Twoja praca będzie udowadniać że osoby z nerwicą lękową to osobowości neurotyczne z borderline?

 

 

 

:roll: A skąd takie wnioski?

 

Mhmy... chyba jeszcze dużo się musisz nauczyć zanim się zabierzesz za pisanie pracy magisterskiej na taki temat.

A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

 

To może napisz swoją pracę na temat : 'Schizofrenicy a ludzie z nerwicą lękową' - to na pewno też ma związek :mrgreen: Albo :'Ból zęba a impotencja'...

 

Majster dobrze to ujął- Fajnie jak sie ktos w Freuda bawi, czemu nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałam, że chcę cokolwiek udowadniać. Nie o to chodzi w badaniach, raczej oto, że bierzemy na warsztat jakąś teorię i ją weryfikujemy, co oznacza, że nie zakładam z góry, ani tego, że ją potwierdzę, ani tego, że ją sfalsyfikuję. Celem jest po prostu empiryczna weryfikacja koncepcji, tutaj koncepcji Otto Kernberga. W skrócie: wyróżnia on 3 struktury osobowści, m.in. borderline i neurotyczną i ja sprawdzam czy one rzeczywiście różnią się w tych aspektach, które on wymieniał. Jeśli Was interesuje ta koncpecja służę źródłami. Dodam tylko, że ma ona niewiele wspólnego z ICD-10.

Poza tym prosiłam tylko o zgłoszenie się osób, które byłyby chętne pomóc mi w badaniach, moim celem nie było toczenie dyskusji na temat związków między różnymi rodzajami zaburzeń.

Peace:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że ma ona niewiele wspólnego z ICD-10.
Jednak ma.
Poza tym prosiłam tylko o zgłoszenie się osób, które byłyby chętne pomóc mi w badaniach, moim celem nie było toczenie dyskusji na temat związków między różnymi rodzajami zaburzeń.
Czyli dajesz nam delikatnie do zrozumienia, zebyśmy sie nie wtrącali? Nie lubisz podyskutować? A moze uwazasz ze tracisz z nami czas? Poirytowalismy Cie? Czym? To jest forum, na którym kazdy ma prawo zabrac glos, a zwlaszcza ktoś ciekawy świata ;) Nie lubisz osób ciekawych świata? Ale sama siebie nie uważasz za kogoś zamknietego poznawczo? Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Malwina :brawo: .Po co dyskutować gdy ma się swoj punkt widzenia i jest się go w 100% pewnym.

 

 

Co do niektorych wypowiedzi na forum .Po prostu patrz na wszystko z przymrużeniem oka:)

 

 

A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

 

Zastanawia mnie tylko na jakim poziomie trzeba być ,aby napisać coś takiego.A może tak silnie kompleksy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

 

Zastanawia mnie tylko na jakim poziomie trzeba być ,aby napisać coś takiego.A może tak silnie kompleksy?

 

 

Mam tak silne kompleksy że już wyglądam jak jeden wielki kompleks :mrgreen: Na jakim poziomie trzeba być? Napisałabym Ci, ale nie mam pewności czy to ogarniesz. Chcesz spróbować? A tak na marginesie- to Twój drugi post.. czyżby autorka tematu się podszywa? :?

 

Moim zdaniem Malwina potraktowała nas bardzo instrumentalnie- chodzcie owce na badanie do laboratorium, ale nie dyskutować- 'morda w kubeł', moja teoria jest słuszna a wasze zdanie na ten temat mam gdzieś :?

 

Przypominam tylko że forum służy dyskusji a jak ktoś się boi pytań to niech nie zakłada tematu- to się mija z celem.

 

Życzę powodzenia w obronie pracy, przyda się.

 

I chciałam tylko jeszcze dodać, że mam złe wspomnienia z tymi wszystkimi 'psychologami' szukającymi 'pomocy' tu na forum- zawsze jest to samo. Najpierw proszą o pomoc a potem nawet głupiego 'dziękuję' człowiek nie doświadczy. Była tu raz taka agentka co szukała ludzi z lękiem. Zgłosiłam się aby jej pomóc w pracy. Zrobiłam długi i intymny test, a potem dowiedziałam się że NIE mam NL :!: Jak jej napisałam, że chyba coś się jej pomyliło :bezradny: to mnie zwyzywała.

Nigdy więcej... Najpierw proszą o pomoc i są mili (tylko dlatego, ze szukają królików doświadczalnych) a potem kopa w dupe jak już wyciągnie to co chce. No, ale mniejsza z tym.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda

Sorki, ale niepotrzebnie się unosisz. Dziewczyna napisała wyraźnie, że jest to weryfikacja pewnych teorii psychologicznych. Czyli nie Ona do takich wniosków doszła, ale ktoś kiedyś. Napisała również, że szuka osób , które jej pomogą, a nie osób do dyskusji na dany temat. Być może nie ma na to czasu albo i ochoty. Moim zdaniem wyraziła się jasno i konkretnie. Zapytana o temat - odpowiedziała. A to ,że miałaś jakieś nieprzyjemne doświadczenia z jakąś studentką , ma się do tego nijak. Nie można generalizować,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak silne kompleksy że już wyglądam jak jeden wielki kompleks :mrgreen: Na jakim poziomie trzeba być? Napisałabym Ci, ale nie mam pewności czy to ogarniesz. Chcesz spróbować? A tak na marginesie- to Twój drugi post.. czyżby autorka tematu się podszywa? :?

 

 

Skoro masz tak silne kompleksy to nie przelewaj ich treści na forum.Po tym co napisałas zdążyłem ogarnąc Twój poziom:chamsto, pustka emocjonalna,głupota to cechy świadczące o Twojej osobie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak silne kompleksy że już wyglądam jak jeden wielki kompleks :mrgreen: Na jakim poziomie trzeba być? Napisałabym Ci, ale nie mam pewności czy to ogarniesz. Chcesz spróbować? A tak na marginesie- to Twój drugi post.. czyżby autorka tematu się podszywa? :?

 

 

Skoro masz tak silne kompleksy to nie przelewaj ich treści na forum.Po tym co napisałas zdążyłem ogarnąc Twój poziom:chamsto, pustka emocjonalna,głupota to cechy świadczące o Twojej osobie.

 

Pozdrawiam

 

to nie temat, ani dział na takie dyskusje ;)

chętnym proponuję się zgłaszać, a tym którzy tylko chcą wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze - wstrzymać się od postowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amanter- dziękuję za komplementy i psychoanalizę :brawo: Powinieneś 'nagrodę' za to dostać, ciesz się że nie jestem modem.

A na marginesie to gratuluję wyczuwania GDZIE jest ironia w tym co ktoś do ciebie pisze :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno broniłem pracy magisterskiej, co prawda na zupełnie inny temat nie związany z medycyną, jednak wydaje mi sie, a przynajmniej ja miałem taki odgórny wymóg, że praca magisterska ma sie opierac na faktach a nie na przypuszczeniach. Na inżynierce mogliśmy sobie opisywac cos tam i wyciągac jakieś wnioski, ale w pracy magisterskiej droga kolezanko piszemy fakty i poddajemy je analizie. A cóż ma Borderline do nerwicy lękowej? To zupełnie 2 rózne zaburzenia. Nie staraj się ich połączyć. Ja w mojej pracy mialem wniesć cos nowego, zaproponować zmiany i przeanalizować pewien proces, ale tj pisalem moja praca miala zupelnie inny temat. Wszyscy tu staramy Ci się uświadomic i pomóc, by nie wyszła z tej pracy klapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×