Skocz do zawartości
Nerwica.com

trzęsę się


pawel1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 17 lat i mam problem z drgawkami rąk i głowy. Nasilaja sie one podczas stresu, co utrudnia mi prawidłowe i pewne funkcjonowanie. Byłem pewien, że to magnez, bo jako juz male dziecko lubilem pic kawę, ale jak wezmę tabletkę magnezu to problem nie ustępuje.

 

Proszę o jakieś sensowne i sprawdzone porady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie sam potrzebuje rad i pomocy ale na wasze pytanie , moge odpowiedziec... to poprostu atak strachu/lęku ja mialem 2 takie ze nie moglem utrzymac bytelki w rekach a trzeslo mnie jakbym mial padaczke... w takich chwilach juz nie obejdzie sie bez tabletki raczej... chociaz ja jestem tego przeciwnikiem sam wziolem dwa razy.. jeszcze pytanie trzesiecie sie w srodku w sensie w sobie czy wizualnie na zewnatrz?? mnie pomogla duzo melisa, niektorzy uwazaja to za zart.. ale ziola sa ok tylko trzeba pic regularnie.. jakies pytania sluze pomoca .. gg a teraz sam ponarzekam:/ :why:

 

ps. podstawa wizyta u psychiatry i zazycie jakis lekow , uspokoja..niestety czas oczekiwania ok 3 tyg - 3 miesiace :why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w momencie trzęsienia się miałam to parę razy to biorę właśnie hydroxizine bo to już na prawdę mam silne nerwy, ale niestety po niej odrazu padam jak kawka nie da rady mnie dobudzić. Ostatnio w szkole dostałam ataku i pielęgniarka podała mi ją w płynie a ja zawsze biorę w tabletkach więc zanim sie wchłonie to trochę potrwa, a ta ścieła mnie odrazu z nóg i mama musiała po mnie przyjechać i wynosić;/ Ja też w ostateczności przyjmuję leki ale jak już muszę to nie ma zmiłuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika19, jest wiele innych lekow doraznie jak hydro , ja znam nazwy ale sam boje sie ich przyjmowac, z tego co wiem hydro nie jest za mocne ale na kazdego dziala roznie inny lek, moze warto wybrac sie lekarza i poprosic o zmiane na inny lek , doraznie a noz bedziesz po nim tylko spokojna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mnie uspokaja a raczej wycisza w środku? ja częsciej po to sięgam, a jest to mianowicie nervomix. To jest ziołowy lek ale powiem Ci że mi pomaga na prawdę.Od tego tygodnia zaczełam chodzić na terapię więc mam nadzieję że to mi dodatkowo pomoże na razie dowiedziałam się co jest przyczyną moich jakby duszności a mianowicie przepona która od stresu się usztywnia. Psycholog zalecił mi żebym biegała co spowoduje jej ruchy. Ja niestety nie jestem typem sportowca i z bieganiem mam nie wiele wspólnego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:) co do przepony , poczytaj o oddychania nia, poszukaj na ggogle, to tez duzo daje , ja tez mam i mialem problemy z oddechem z biegiem czasu sie oswoisz.. i nie bedzie to az takim problemem , jesli pomaga Ci ziolowa tabletka na uspokojenie , bierz ile wlezie, oczywiscie jak zaleca ulotka , to 100 kroc lepsze od hydroksyny ... wyproboj melise, tylko ona daje efekt po kilku dniach regularnego stosowania..mnie czasem pomaga jak sie porozciagam...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletki ziołowe są bez recepty jednak nie wszystkie na mnie działają. A co do przepony to dobrze że się ruszasz ja tego wogóle nie robię bo zawsze wychodziłam z założenia że szczupła jestem i nie muszę. Ale przydałyby się jakieś mięśnie:P A przepona się usztywnia od nerwów i trzeba ją rozruszać właśnie także poprzez głębokie oddychanie i sport ja jeszcze palę papierosy to już w ogóle;)

Pobiegam dziś taka ładna pogoda w Warszawie jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×