Skocz do zawartości
Nerwica.com

nasilenie wiosna


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

Ewaryst7, Fobia, ja mam tak samo jak Wy, już nie zniosę tego bólu głowy!!! :why::cry:

 

 

Jak tak samo ale będę wstrętna i napiszę - CIESZY MNIE ŻE WAS TEŻ BOLI!

Bo to oznacza że chyba nie mam guza mózgu :mrgreen::yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia,

 

Dzisiaj o 5:30 wstałam z bólem głowy, tak silnym,że nie pamiętam kiedy miałam ostatnio talki ból.

Zapaliłam papierosa i poszłam dalej spać. Przed 10:00 nie dałam rady wstać bo ból się pogłębił, wzięłam 2 nurofeny forte, trochę przeszło po godzinie.

Oczywiscie myśli typu.....takie jak Magda............

 

Jest cos takiego jak napieciowy ból głowy, albo zespól bólów glowy.

MIałam to jakieś7 lat temu, wtedy leczylam sie u neurologa farmakologicznie. Przeszło po 4 miesiacach brania leków. Pewnie to z ukrycia nerwica juz wtedy do mnie zaglądała.

 

Myślę,że to też przesilenie wiosenne, które my nerwicowcy gorzej znosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- napięciowe bóle głowy spowodowane po części przesileniem wiosennym, a po części nerwicą - normalnego człowieka trochę głowa poboli od zmian pogody ale nie myśli o tym i się nie nakręca- przechodzi i tyle. A nas wystarczy że raz zaboli to my zaraz zaczynamy o tym myśleć, nakręcać się że to guzy i inne, a jak wiadomo ludzki mózg potrafi każdą chorobę symulować i my myśląc o tym bólu...wywołujemy go ! A jak on się pogłębia to my jeszcze więcej o nim myślimy i jeszcze bardziej się pogłębia...

I koło zamknięte. Ech. :?

 

Ja do tego mam jeszcze lekkie zawroty głowy- np jak wychylę głowę do tyłu i szybko 'wrócę ją' do normalnej pozycji to mi się trochę chwieje przed oczyma i tak nieprzyjemnie jest :-| Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedy macie ból głowy , też czujecie się otępiali ,macie mdłosci i dreszcze?

 

 

Tak, często :-|

 

 

Boże.. jaka ja zmęczona jestem.Coraz wczesniej chodzę spać.Jak dzidzia mała..

 

Ja też :-| Śpię 9-10h i ciągle senna chodzę... Czuję się często jakby kaca miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIAN1967,

 

Mam w domu w czapce chodzić? Tato pali w kominku i mam 25 stopnie, muszę wietrzyć pokój. Mnie chyba by ta czapka nie pomogła.

 

Wczoraj kupiłam sobie zapach do kontaktu i włączony był przez całą noc. MOże to od tego? A moze od fajek? A moze od wiosny, a moze od nerwicy, a moze....................no właśnie.......chyba trzeba przyjąć opcję boli i już. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIAN1967 - coś w tym jest, co piszesz, bo mnie założenie czapki bądź kaptura (częściej) też pomaga. :shock::shock::shock: Myślałam, że jakaś dziwna jestem, a tu proszę, nie tylko ja tak robię jak mnie głowa boli. :P W ogóle muszę chronić głowę przed jakimkolwiek wiaterkiem, nie daj Boże przeciągiem, bo wtedy to mnie straaaasznie zaczyna boleć głowa. :roll:

 

Fobia - jak najbardziej, zapachy zwłaszcza perfum, kadzidełek, świec, dymu papierosowego i innych dymów nasilają bóle głowy. Ja gdy jestem u psychoterapeutki i ona pali kadzidełka bądź świece to często proszę, żeby zgasiła, bo po kilku minutach zaczynam odpływać, mam mdłości i koszmarny ból łepetyny. :roll: Tak więc dobrze jest unikać intensywnych zapachów, gdy ma się częste bóle głowy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja też się cieszę , że nie tylko mnie boli.:) Czy kiedy macie ból głowy , też czujecie się otępiali ,macie mdłosci i dreszcze? Boże.. jaka ja zmęczona jestem.Coraz wczesniej chodzę spać.Jak dzidzia mała..

 

Ja też tak mam - czuję się otępiała, mam mdłości, zimno mi i gorąco na przemian tylko, że przy tym czuję nie zmęczenie a dziwne napięcie, nadpobudliwość, od kilku dni mam kłopoty ze snem, budzę się co pół godziny, co to za grom?! :evil::cry::shock: Ja ogólnie to nie mam nigdy kłopotów ze snem, chodziłam o 22.30 i spałam jak niemowlę przez całą noc, a teraz... :roll::evil: Ta zmiana pogody tak na mnie zadziałała... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nas jest...Wszystko przemawia za tym , że cierpimy na napięciowe bóle głowy.Wiosenka kochana nasila objawy nerwicy , a ta z kolei powoduje bóle.Booomba.Ja ostanio , pomimo senności ,odczuwam jakieś dziwne napięcia i niepokój..Az bolą mnie mięsnie.A zmyśleniem jak mam kiepsko.Po prostu jestem kiep do potęgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie głowa nie boli ale niestety nasiliły sie wykrztuszenia szczegolnie rano, gdy spiesze sie do szkoly lub czasem gdy mam chwile napięc, wogole ostatnio jestem jakis nie swoj, lęk sie nasilił, prawie caly czas mam doła, no i co za tym idzie czuje pustke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj o 5:30 wstałam z bólem głowy, tak silnym,że nie pamiętam kiedy miałam ostatnio talki ból.

Zapaliłam papierosa i poszłam dalej spać. Przed 10:00 nie dałam rady wstać bo ból się pogłębił, wzięłam 2 nurofeny forte, trochę przeszło

12 lat temu miałem tak co drugi dzień!! Często budziłem się w nocy z bólu głowy.Nie wiem czy wiecie ,że przez głowę tracimy 90 % ciepła. Założenie czapki jest dla mnie jedynym ratunkiem. Nie mam innego sposobu ,który by mi skutecznie pomagał.Za to w dzień mogę spokojnie żyć bez bólu głowy.Nie muszę wtedy zakładać czapki. Następna sprawa.Mieszkam na wsi,przeważnie 10 do 16 godzin jestem na świeżym powietrzu w dni robocze .Dużo czystego powietrza też skutecznie likwiduje ból głowy .Najgorzej jest w niedziele ,gdy więcej czasu spędzam w mieszkaniu.Wtedy czasami pojawia się ból głowy .Ponadto zauważyłem , że krążenie krwi, dieta może mieć wpływ na to że pojawia się ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam Kochani że od wczoraj mnie łeb nie boli ale to chyba dlatego że się stresuję wyjazdem i nie myślę o bólu głowy-> nie myślę o nim i nie boli. To mnie utwierdza w przekonaniu że to nerwica :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIAN1967, mam dokładnie tak samo - kiedy jestem na świeżym powietrzu to głowa mnie przestaje boleć. Za to zawsze boli w pomieszczeniach, zwłaszcza dusznych, niewietrzonych. I ciepło również mi pomaga, ale tylko wtedy, gdy jest przy tym dostęp do świeżego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joaśka, obecnie nie mam powodu ,aby narzekać na ból głowy,bo wiem kiedy może wystąpić i jak skutecznie sobie z tym radzić.I nie ma to nic wspólnego z nerwicą, ale ból głowy może też być objawem nerwicy.Czasami coś takiego u mnie się pojawia.A do tego zawroty głowy,ból oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bóle głowy moga być zarówno objawem nerwicy jak i depresji lub góza mózgu, czasem mogą być spowodowane migreną, lub poprostu zwykłym bólem głowy powstałym np z powodu nagłego spadku lub podwyższenia cisnienia. Jeśłi boli cię głow idź do lekarza zrobi ci Tk może eeg i będzie jasne czy coś tam nie rośnie, jeśli dalej będzie bolała należy szukać innych przyczyn, taki ch jak wady w kręgach szyjnych, kręgosłupie, może chorym żołądku, przyczyn może być wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bóle głowy moga być zarówno objawem nerwicy jak i depresji lub góza mózgu, (...) zrobi ci Tk może eeg i będzie jasne czy coś tam nie rośnie,

 

Nie nakręcaj ludzi. W guzach mózgu ból głowy występuje póżno, najpierw są inne objawy- niedowłady jednej strony ciała, napady padaczki, trwałe zaburzenia wzroku itd Ale nie ból głowy, on występuje rzadko na początku a najczęściej dopiero już jak guz jest duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znerwicowanybronek, masz rację ,przyczyn bólu głowy może być wiele. magdalenabmw, ja mam nadmiar racjonalnego myślenia dlatego hipochondria i nakręcanie się praktycznie u mnie nie występuje.

 

[Dodane po edycji:]

 

znerwicowanybronek, to forum jest o nerwicy,jeśli ktoś ma guza w głowie to jest to przyczyną bólu, natomiast w przypadku nerwicy wszystkie badania wychodzą prawidłowo a ból się pojawia. Wyjątkiem od tej zasady jest migrena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×