Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

biorę seroxat od dwóch tygodni ponad. czy mieliście kłopoty ze snem? mój sen jest bardzo płytki, mam wrażenie jakbym w ogóle nie spała, często też w ogóle się budzę, muszę się napić, a tak nigdy wcześniej nie miałam. czy to już tak zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna to jest jakaś masakra jeżeli chodzi o sen...

Idź do lekarza i powiedz mu o tym...Oczywiście zaznacz że płytki sen wynika z paroksetyny, a nie z twojej dolegliwości, że przed jej braniem sen był lepszy...

Myśle że jak po dwóch tygodniach wyraźnie spłyca to ten lek nie jest dla ciebie....

Bo co to za lek który pogarsza stan?

Przez pierwsze 2 tygodnie owszem, Ale jak po tym czasie wyraźnie bardziej przeszkadza niż pomaga, a lekarz w dalszym ciągu karze brac to zdecyowanie trzeba się popókac w czoło i odstawic..

WIEM COŚ O TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany1, pocieszające :lol:

 

depresyjny098, tylko że oprócz snu czuję się lepiej, mam wrażenie że ataki występują rzadziej, zobaczymy 1.04 mam wizytę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli taka sytuacja no to lekarz zdecyduje...do 04.03...to wszystko się może zdarzyc..p

Ja mam takie dośc skrajne podejście do leków, bo ja się latami męczę z ich dopasowaniem.

Nie chce żeby ktoś powielał moje błędy, kiedy się męczyłem tygodniami(zdarzało się że dłużej) czując się wyraźnie gorzej, a lekarze mi mydlili oczy farmazonami żeby byc cierpliwym, bo będzie lepiej(ta sytuacja dotyczyła między innymi też seroxatu,chociaż może w mniejszym stopniu)...No ale u Ciebie może byc inna sprawa...I napewno będzie inaczej...Bądźmy dobrej myśli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę ParoMerck od 9 dni ...

Oprócz senności (ale takiej niemęczącej nawet) ciekawym objawem są trzęsące nogi zaraz po pobudce ... :)

 

Boję się tylko jednego - reakcji z alkoholem. Np. na jakiejś imprezie służbowej, rodzinnej np. weselu ...

Macie jakieś doświadczenia z zestawem ParoMerck + alkohol ?

 

A może wystarczy 1-2 dni przed imprezą po prostu odstawić lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie w indeksie lekow o takich lekach jak Paromerck,xetanor,Rexetin,Paxtin,to ta sama substancja aktywna (paroxetyna),o ile juz nie czytales

Jak dlugo bierzesz parogen?

Minimum na zadzialanie to 4 tygodnie,a nawet dluzej.

U mnie zadzialal np.dopiero po 6 tyg.

To dobry lek na stany lekowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie boje sie tycia. Kiedys juz po jakims debilnym leku przytylem 20 kg !!!! To byla masakra !!!!! Pozniej jak mi zmienil lek to na CALE szczescie schudlem te 20 kg. Uffff...... ale strasznie wygladalem :/ Ale juz jest dobrze, teraz juz nie tyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalam,przeciez,ze po Parogen sie nie tyje!Tyje sie,ale dużo mniej niż Sulpirydzie,czy Lerivonie

Choć każdy może reagować inaczej na dany lek

Mnie po ParoGenie przybyło około 3kg.A po Lerivonie,było gorzej,trudny do pohamowania głód oraz chęć na słodycze.Jednak musiałam brac Lerivon,bo bez niego prawie wogole nie spałam,więc mimo to bralam i nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce na prawie kazdym z leków które my Forumowicze 'zjadamy' jest napisane ze zwiększać może (ale nie musi wiadomo kazdy inaczej reaguje) masę ciała - także co człek to obyczaj. Walcze teraz z wagą i jakos juz 3 kilo spadło po andepinie. czyli troche mniej zjadam i jakoś się unormowało. chciałbym jeszcze 2 i mogę zyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko w ten deszczowy wieczór- prawie noc:)

Paro merch biore juz od prawie pól roku,no teraz paro gen.Mam problem a mianowicie od dwóch tygodni mam ropne zapalenie korzenia zębowego najpierw góra a od wczoraj dól.paro gen jest super lekiem po 7 latach choroby -depresji mieszanej z nerwicą dopiero efekty są przy parogenie.Czuję sie zaje.....Jezdzę sama samochodem wszedzie ,obecnie jestem sama z dwójką dzieci bo mąż w delegacji,bałam się strasznie ze nie dam rady ale jest super daję radę.Ale nie o to mi chodzi a mianowicie czy ktos moze chodzi bąc robił zęby przy parogenie?Psychiatra mówi,ze zalezy jakie znieczulenie stosuje stomatolog,stoltolog i neurolog mają rózne podzielne uwagi jeden stolatolog mówi,ze mozna wyrwac korzen a drugi sie boji juz głupieję biorę znów duomox i jestem w kropce.

 

Widzę,ze temat alkoholu juz poruszony i mi się tez przyda:)

Ja oststio nie brałam w sobotę leku i wypilam dwa małe redsy ale miałam pietra:)

Biorę 20 mg raz dziennie.

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie tyje po Paro Gen i mam nadieje ze nie bede tyć. Co do dentysty to ja niedlugo ide na wyrwanie zeba i mysle ze te znieczulenie nie bedzie kolidowalo z Paro Gen. Ale ja i tak mam mieszane uczucia co do tego leku, mial to byc chyba lek pobudzajacy ale on na mnie nie dziala... dziwne. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×