Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy che się rozwieśc


Rekomendowane odpowiedzi

może znajdę tu pomoc

Jestem przede wszystkim mamą rocznej córci, wydaje mi się, że ślub z mężem był totalna pomyłką, jestem dojrzałą kobietą, dziecka pragnęłam od dawna, przed ślubem z mężem byłam 5 lat, mieszkaliśmy 4 km od siebie więc non stop się widywaliśmy, wydawało mi się, że to mój wybrany Książę z bajki;( natomiast 1,5 roku po ślubie kłótnie, ubliżanie, już od około pół roku (nawet więcej) nie sypiamy ze sobą, nie rozmawiamy, z zawodu jestem pedagogiem więc próbowałam wszelakimi metodami dotrzeć do męża, porozmawiać kończyło się kłótnią, gdy rozmowy nie wychodziły pisałam listy, dawane do ręki długie o problemach naszych,co czuje, jak go rozumiem itp. Wiem, że nie można rozpoznać sytuacji po kilku zdaniach, ale proszę o POMOC. Mówiłam juz z nim o rozwodzie, ale wybuch gniewem i wurgarnościa, nie mam do kogo się przytulić, sypiac z kimś, kogoś kto powiedziałby, żę pięknie wyglądam, jeszcze nigdy nie wziął dziecka na spacer;( miałam takie piękne wyobrażenie o rodzinie jaką będe mieć, a teraz czuje tylko zloś, gniew, nie radze sobie z tym, boje się ale zaczynam uciekać do starych miłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrówka

 

Przykre to , ale z tego co piszesz , to nie Ty masz problem tylko on ze sobą:( Więc trudno coś radzić, bo to on musi się zmienić, ale jeśli nie wykazuje żadnych chęci to na siłę się nie da. Zrozumiałam,że Cię bije, Jeśli tak to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam, wyciągnęłam pochopne wnioski. Nie wiem jak można go zmusić do zmiany, jeśli jest w nim tyle złości , agresji to może ma jakieś problemy z którymi sobie nie radzi. Może w pracy ma problemy? Jakie miał dzieciństwo? Czy z jego rodziną dobrze się Wam układa? No a ten sex, dlaczego nie sypiacie ze sobą. Czy on nie chce? Czy czytał te listy , które do niego pisałaś? Jak na nie reagował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrowka85, nie wiem jakiej oczekujesz pomocy. Czy chodzi o to, by się rozwieść czy o to, by ratować małżeństwo ? Jeśli chodzi o rozwód, to po prostu wnieś do sądu sprawę o rozwód. Natomiast, jeśli chodzi o ratowanie małżeństwa, konieczne będzie poznanie przyczyny gniewu męża.

Na co reaguje w ten sposób ? Na trudną sytuację materialną, zagrożenie utratą pracy, a może czuje się odsunięty przez Ciebie z powodu ciąży i dziecka ?

 

wydawało mi się, że to mój wybrany Książę z bajki;(

...

miałam takie piękne wyobrażenie o rodzinie jaką będe mieć, a teraz czuje tylko zloś, gniew, nie radze sobie z tym, boje się ale zaczynam uciekać do starych miłości.

Inną hipotezę podsuwa ten fragment (wyrwany z całości przeze mnie). Z tego opisu wynika, że Wasze wspólne życie nie było i nie jest tak idealne, jak Twoje wyobrażenia... i jeśli mówiłaś mu o tym wprost, być może on zaczął to odbierać jako atak na siebie ?

 

Jeśli nie uzyskujesz od męża jasnych odpowiedzi o powodach jego złości, to pewnymi wskazówkami będą jego reakcje na Twoje listy, próby rozmów.

 

W każdym razie poznanie przyczyny kłopotów na pewno bardzo Wam może pomóc. Jeśli sami nie możecie dojść do porozumienia, skorzystajcie z terapii małżeńskiej, tak jak radzi Majster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×