Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam od jutro przyjmowac andepin. Po lerivonie i sulpirydzie zaczalem strasznie tyć i lekarz zalecił branie andepinu rano 20mg mam sprawdzic czy waga spadnie jak nie to mam przyjmowac 2 kapsułki. Okazuje sięze czasem trzeba z głową przepisywać leki a nie rutynowo.

mam nadzieję że schudnę chociaż 3 kilo i może będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkująca na forum i początkująca z lekami. Dzisiaj zaczęłam brać seronil 10 mg i koszmarnie boli mnie głowa(nie jestem pewna czy jest to skutek uboczny leku bo bóle głowy występują u mnie dość często). Jaki lek przeciwbólowy mogę zażyć?Czy może czekać aż samo przejdzie?Nie spytałam o to lekarza bo w stresie pierwszej wizyty zapomniałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkująca na forum i początkująca z lekami. Dzisiaj zaczęłam brać seronil 10 mg i koszmarnie boli mnie głowa(nie jestem pewna czy jest to skutek uboczny leku bo bóle głowy występują u mnie dość często). Jaki lek przeciwbólowy mogę zażyć?Czy może czekać aż samo przejdzie?Nie spytałam o to lekarza bo w stresie pierwszej wizyty zapomniałam.

 

Cześć :),

 

Myślę, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie z całą pewnością. Może to po prostu ból napięciowy, wynikający ze strachu przed lekiem. Ja po kilku miesiącach brania Seronilu odstawiłem go m.in. przez uporczywe bóle głowy. Generalnie jednak lek ten jest dobry, przynajmniej z mojego punktu widzenia :). Jeśli dasz radę, to poczekaj dwa tygodnie chociaż. Co do leku przeciwbólowego, to może paracetamol pomoże? Zalecenia są takie, żeby nie stosować zbyt często leków z grupy NLPZ (np. Ibuprom, Ketonal) z SSRI, ze względu na zwiększone ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego itp.

 

Powodzenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozałatwiałam wszystkie na załatwione sprawy, które mi na wątrobie siedziały i od dziś zaczęłam brać Seronil w dawce 20mg, na razie czuję się skołowana trochę....trza trochę cierpliwości, wiem;) a takie pytanie z innej beczki, na ile dni wcześniej najlepiej zrobić przerwę w braniu tego leku by móc się napić %...? Pytam bo 29 maja mam wesele... mam nadzieję, że do tego czasu choć ciut poprawy będzie :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nenaja, genralnie to jest tak:

- jeśli przerwy nie zrobisz i będziesz pić w umiarkowanych ilościach to nic nie powinno się stać - trzeba pamiętać tylko, ze fluoksetyna na dużo osób działa tak, ze stają się, hmmm, ekonomiczne - żeby się ululać starcza połowa alkoholu który zwykle doprowadzał nas do stanu nieważkości :mrgreen: - oczywiście istnieje też ryzyko, ze jak przesadzisz z alko to kac na lekach może być bardzo bardzo nieprzyjemny i może trwać kilka dni nawet.

 

-Natomiast z drugiej strony fluoksetyna ma bardzo długi okres półtrwania, po podaniu pojedynczej dawki dwa dni, a po podaniu wielokrotnym, cztery dni. Więc odstawiając lek jakiś tydzień przed weselem będziesz mieć pewność, ze nie będzie jej w organizmie - ale twój stan może się po prostu pogorszyć + alkohol, kac - mogą pojawić się objawy choroby i wszystko co osiągnęłaś dzięki lekom trzeba będzie zaczynać od nowa.

 

Twój wybór :smile: - jak coś pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki linka :D na pewno będę miała sporo pytań, bo nie dość, że to pierwszy dzień, to do tego wcześniej nigdy nie miałam styczności z takimi lekami. Póki co, po przyjęciu leku czułam się jak pod wpływem %, do tego lęki się nasiliły i miałam dziwne uczucie nerwowości, podirytowania i nie mogłam w miejscu usiedzieć...teraz trochę się to uspokoiło wszystko, tylko nadal jakaś oszołomiona jestem... spodobała mi się jedna rzecz, chęć zrobienia czegoś ze sobą, tzn. nowy fryz, jakieś ciuszki...nie pamiętam już kiedy taką ochotę miałam :roll: Mogą trochę mi się nie kleić posty, ale mam nadzieję, że to szybko minie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - masz identycznie jak ja - ta niemożność usiedzenia w miejscu mija - a ta chęć zrobienia czegoś...u mnie pozostała już na dobre więc bądź dobrej myśli :D

Jem Seronil z przerwami 2-3 lata - także jeśłi tylko będę potrafiła odpowiedzieć - odpowiem na każde pytanie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka tak mniej więcej po jakim czasie zauważyłaś różnicę? wiem, że trzeba ten lek troszku pobrać żeby zobaczyć pierwsze efekty, również na każdego z nas inaczej działa, ale tak mniej więcej...? tak pytam, bo wszystko byłoby ok gdyby nie te "cenzura" lęki, są nasilone to fakt i do tego ręce mi latają, ale to na pewno z tym lękiem jest związane. Co prawda dostałam jeszcze Atarax w razie ataków, ale wolę go często nie brać, raz dziennie to max i to w godzinach takich wieczornych by mnie uspokoiło przed snem, bo wiem iż bym sobie nie pospała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nenaja, skutki uboczne (probelmy ze snem, telepanie się, wzmożone lęki, suchość w ustach itp) przechodzą po około 2 tygodniach, zaś pierwsze pozytywne oddziaływanie zwykle zaczyna się po 4 tygodniach brania leku, po 8 obserwowana jest już pełna "moc" leku.

Ogólnie z moich doświadczeń - za pierwszym razem "zaskoczyłam" szybko - po 2 tyg już, za drugim po około 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,jestem tu nowa.Od dwóch dni jestem na Seronilu dawka 10 mg i już dzisiaj odczuwam silny ból głowy?Czy to możliwe,że to skutek uboczny?Jak tak to ile mogą trwać takie negatywne skutki?Oprócz tego bólu narazie nic mi nie dolega.Ale ból jet straszny.

 

[Dodane po edycji:]

 

Hejka,mam znowu pytanko. Czy Seronil można łączyć z Pramolanem?Seronil mam brać rano a Pramolan wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, ja mówiłam o porozmawianiu z psychiatrą o zmianie godziny przyjmowania leku a nie zmianie leku na inny.

 

Generalnie, na pozytywne skutki oddziaływania leku czeka się minimum 1-1,5 miesiąca - wcześniej nie ma co nastawiać się na poprawę nastroju tak wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać ze zmianą leku. Zaś pełne działanie terapeutyczne zwykle występuje po około 2-3 miesiącach. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×