Skocz do zawartości
Nerwica.com

e-papieros


buffalo88

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu kupiłem pierwszego e-papierosa. Byłem dość sceptycznie nastawiony do takich nowości jdnak dziś mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić skutecznośc tego produktu przynajmniej tej firmy w której się zaopatruję. Po miesiącu jestem na niskiej dawce nikotyny. Palić mi się chce coraz mniej ... myślę, że jeszcze miesiąc i zerwę z nałogiem. Do tego zaoszczędziłem na papierosach prawie 400 z łwięc papieros zwrócił się prawie dwukrotnie. Swojego papierosa kupiłem na ebull.pl i w tej firmie też się zaoptruję głownie dlatego , że jestem z Bydgoszczy. Pozdrawiam wszytkich rzucających palenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliłem kiedyś e-papierosa. To chyba najtańszy sposób na rzucanie palenia wykorzystując "wspomagacze".

Co prawda od nałogu się nie uwolniłem, ale to przez brak motywacji.

Szczerze mogę powiedzieć, że opłaca się. moim sposobem teraz bedzie epapieros i marchewki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybuliłam prawie dyche za paczkę moich ulubionych fajek. Pamiętam stare dobre czasy kiedy kosztowały piątkę. Zewsząd bombardują mnie reklamy typu ''chcesz papierosa?- Masz nicorette. Nie chcę na razie rzucać palenia-lubię palić!

W sklepie wziełam ulotkę o epapierosach i zastanawiam się czy warto.

Paliliście je kiedyś? Da się nimi zastąpić normalne papierosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, przy epapierosach brak jest smrodku dokuczliwego dla otoczenia, a do organizmu samego palącego dostaje się sama nikotyna (można dobierać dawki odpowiednie dla siebie), bez tych kilku tysięcy trujących substancji.

Cena takich papierosów jest grubo powyżej 100 zł, ale też mają dłuższą "żywotność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przez jakiś czas "e-papieros" kojarzył się z wirtualnym paleniem przez internet ;) Ale takie urządzenie a la papieros z ładowarką to i tak dla mnie jest nowinka. Tak czy inaczej - nie wierzę czy to rzeczywiście aż tak bardzo pomaga. Jak ktoś chce rzucić, to rzuca, a jak nie chce to nic mu nie pomoże. Mam dobry na to przykład w rodzinie ;).

 

A że wszyscy wokoło zachęcają do rzucania, to chyba dobrze? :) Nie ma nic gorszego niż matka z wózkiem i z fajką albo ktoś kto pali obok przystanku autobusowego a wiatr i tak wszystko zwiewa na ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaleta jest ze mozna palic nawet przy dziecku.

 

Ja bym nie wierzyła w te wszystkie rewelacje że to niby nie jest wcale szkodliwe. Gdyby tak było to Ministerstwo Zdrowia by zachęcało palaczy do przejścia na e-papierosy. Wg mnie to tylko reklama - wiadomo, jak się powie ludziom że zdrowe i że można nawet przy dziecku palić to kupią, a dla firmy to kasa (250zł od osoby). Wszystko się kręci wokół kasy i wątpię aby ktoś z tej firmy przejmował się Waszym zdrowiem czy zdrowiem Waszych dzieci.

 

Natomiast jeśli chodzi o rzucanie palenia 'z pomocą' e-papierosa to nie wierzę że nałóg nikotynowy można zwalczać nikotyną.

 

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szkodliwości takiego e-papierosa dowiemy się pewnie za kilka lat. Jest to nowy wynalazek więc dobrze nieprzetestowany. Kupuje się jakieś dziwne buteleczki z aromatem, prawdopodobnie gorsze dziadostwo, a do płuc wprowadzamy pare wodną? Jakoś w to nie wierze.

 

Dla mnie to taka porażka prawdziwego papierosa, coś co się pali i nie kończy, nie można zgacić, strzepnąć popiołu, zamiast tego pojawia się niebieska lampka, a ludzie palą to jakby nie byli przekonani do tego, jakby nie potrafili trzymać papierosa na baterie. :D Papieros jest po to by go spalić.

 

Ps. jestem zwolenniczką nie palenia. Nie palę, paliłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad kupnem. Z tego co wiem to już za 150 zł można dostać. Z moich znajomych dwoje nałogowych palaczy przeszło na e. Myślę ,że jednak jest zdrowsze od prawdziwych. No i ja bym to traktowała jako pomoc w rzucaniu , a nie zastępstwo na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wierzyła w te wszystkie rewelacje że to niby nie jest wcale szkodliwe. Gdyby tak było to Ministerstwo Zdrowia by zachęcało palaczy do przejścia na e-papierosy.
Napisałaś tak, jakby nasze ministerstwa były wzorowymi przykładami "mądrości", rozsądku, gospodarności... :lol: Najlepszym przykładem alkohol: często "bywa w tle" wielu ludzkich dramatów i tragedii, a jakoś to nie przeszkadza fiskusowi sowicie kasować za sprzedaż wszelkich trunków procentowych w naszym kraju :roll:

 

Niektórzy twierdzą, że dzięki takim epapierosom, zmniejszyli wydatki na swój nałóg. Wydają pokaźniejsza sumę raz na jakiś czas, która okazuje się być mniejsza niż sumaryczne wydawanie "dychy" codziennie.

 

Natomiast jeśli chodzi o rzucanie palenia 'z pomocą' e-papierosa to nie wierzę że nałóg nikotynowy można zwalczać nikotyną.
Profesjonalna walka z uzależnieniami fizjologicznymi czasem polega na podawaniu "substancji uzależniającej", w coraz mniejszych dawkach. A to z kolei sprytnie wykorzystali m.in. producenci plastrów nikotynowych, albo i epapierosów.

 

O szkodliwości takiego e-papierosa dowiemy się pewnie za kilka lat. Jest to nowy wynalazek więc dobrze nieprzetestowany.
Z drugiej strony, coraz częściej mamy do czynienia z "niezdrową" żywnością, "niezdrowym" trybem życia, "niezdrowym" powietrzem, hałasem lub "niezdrowymi" telefonami komórkowymi... Tyle tylko, że większość ludzi woli się tym nie przejmować, bo można by "oszaleć" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam. Zwłaszcza, że człowiek się asymiluje ze środowiskiem w jakim zyje.Najlepszym dowodem jest fakt,że długość życia systematycznie się wydłuża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×