Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie to jest najlepsze że mnie się obwinia o to, że nie ma BladeM na forum :?:-|

Po pierwsze- nie ja jej dałam ostrzeżenia i bana. Po drugie- nie za darmo je dostała.

 

To nie chodzi o to że ktoś mi nawrzucał na pw a ja pobiegłam z płaczem do Admina.

BladeM obrażała mnie na forum a kiedy zobaczyła że nie reaguję na jej zaczepki zaczęła mi wysyłać obrażliwe wiadomości prywatne. Ciągle mi zapychało skrzynkę i w końcu poczułam się zmęczona tą manią więc poprosiłam o pomoc osoby wyżej stojące -ona nie reagowała na nic.

 

Skoro Admin uznał że zasłużyła na ostrzeżenie to znaczy że miał powód. A że było to drugie to dostała bana. I proszę Was nie roztrząsajcie tutaj tej sytuacji bo tylko ja, BladeM i Admin wiemy jak było naprawdę i co było w tych wiadomościach.

 

I nie ma co pisać jestem za przywróceniem/nie jestem bo to nie od nas zależą takie decyzje (ode mnie też nie, więc proszę mnie nie oskarżać o to że nie ma tu BladeM).

 

I różnica jest jeszcze taka że ja obraziłam raz- w nerwach próbując się bronić bo poczułam się urażona, a nie wysyłałam komuś przez X czasu maniakalnych wiadomości jak BladeM czy nie zakładałam pięciu kont po to aby komuś nawrzucać, dowalić, sprowokować (jak BladeM czy Wujek).

 

 

No, ale nie mi to oceniać. Od tego jest zarząd forum i dyskusja tutaj nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnieszka.m,

Nie wszyscy musimy się lubić i poprzez pw możemy to wyrażac, po to one chyba istnieją - by pewnych spraw nie opisywać na forum publicznym

Oczywiście. Ale skoro Użytkownik zwraca uwagę na to, że dostaje pod swoim adresem obelgi nie możemy zareagować na to stwierdzeniem, że to nie nasza sprawa. Mimo, że wglądu do pw nie posiadamy.

Jeżeli to by była tylko jedna sytuacja, zapewne skończyło by się na ostrzeżeniu.

Przypomnę, że użytkowniczka BladeM dostała w sumie dwa ostrzeżenia plus upomnienie:

doodle.thumb.png.94c10ba7225252bfe9b627d7ef2d0318.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ostateczne wyjaśnienie, bo myślę że zrezygnuję z tego forum jeśli jej ban będzie trwał.

W takim razie żegnamy. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma a już tym bardziej nie będzie uginał się pod takimi szantażami.

 

co po niektóre osobniki "zwołują swoich koleżków" i idą na happening na forum albo "trują dupe" do upadłego adminom i modom.

Trucie różnych części ciała odnosi zupełnie odwrotny skutek.

 

Dlatego administracja postanowiła wprowadzić coś takiego jak range obserwowany

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak funkcjonuje świat. Jedną z nich jest teoria spiskowa. Więc może zamiast dawać powody do snucia takich teorii powiem jak było naprawdę.

 

Pewnego pięknego dnia założyłem na forum modów temat dotyczący Magdy i jeszcze jednego użytkownika sugerując, że gdyby dostali jeszcze jedną szansę, to raczej dobrze by ją wykorzystali. Porozmawialiśmy wszyscy na ten temat, były różne argumenty za i przeciw, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że warunkowo w takich przypadkach (tutaj argumentami był duży wkład Magdy w forum) można przywrócić użytkownika, dając mu rangę "obserwowany".

 

I tak się stało.

 

Jakiekolwiek, czyjekolwiek poparcie nie miało tu żadnego znaczenia.

 

czyli de facto "wyjęty z pod prawa"

Jest dokładnie odwrotnie. Obserwowany = dostał jeszcze jedną szansę, ufamy że jej nie zmarnuje. Jeżeli zmarnuje to zostanie zbanowany i już nie będzie powrotu.

 

nić gorszego nie ma w prawie jak uznaniowość osób decyzyjnych, widać to dobrze na przykładzie Urzędów Skarbowych, gdzie w zależności na jaką panią się trafi to albo stajesz się milionerem albo bankrutem, wszystko to w granicach obowiązującego prawa

Tutaj osobami decyzyjnymi są wszyscy moderatorzy.

 

Drugą stroną medalu jest nadgorliwość i delikatnie mówiąc nietolerancja pewnych osób decyzyjnych na forum, które za małe przewinienie co prawda ale zaczynają "obdarowywać"ostrzeżeniami osoby o nieco innych poglądach.

Podaj konkretne przykłady. Spokojnie - za dyksusję nikt ci nie da ostrzeżenia.

 

Ps a mówiłem że będzie dym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się już nie wypowiadam, bo mówiłam od początku że to poroniony pomysł kogokolwiek przywracać. Teraz każdy będzie chciał by kogoś przywrócono. Poza tym, dlaczego modzi nie mają ostrzeżeń? tez wywołują kłótnie, też prowokują.

 

eh, idę spać, szkoda gadać, szkoda słów, szkoda klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się już nie wypowiadam, bo mówiłam od początku że to poroniony pomysł kogokolwiek przywracać. Teraz każdy będzie chciał by kogoś przywrócono.

Chcieć wolno... Decyzja nie należy do "każdych".

 

Poza tym, dlaczego modzi nie mają ostrzeżeń? tez wywołują kłótnie, też prowokują.

Oj zdarzało się, zdarzało :)

 

Ale jeżeli masz konkretny przykład to wklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy mnie juz tu dwa razy wywalali i co z tego..nadal jestem :) ..wystarczy załozyc fikcyjne konto pocztowe na okolicznosc załozenia konta na tym forum ...ot cała filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dura lex, sed lex. Czyli jak to mówi mój tata -'Nie ma ssania wujka Jurka po kulkach' :mrgreen:

 

Mam nadzieję że sprawa wyjaśniona i już nikt nie ma do mnie pretensji że to przeze mnie nie ma BladeM.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takà prosbè..ogromnà :D czy wladza forum :D moglaby wrzucic na forum wiècej emotikonow wyrazajàcych nasz stan,uczucia itd??pamiètam jak bylo milo kiedy Pranoja wrzucala takie smieszne(inne) emotki z innego forum:posty nabieraly innego smaku,ze tak powiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego administracja postanowiła wprowadzić coś takiego jak range obserwowany

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak funkcjonuje świat. Jedną z nich jest teoria spiskowa. Więc może zamiast dawać powody do snucia takich teorii powiem jak było naprawdę.

 

Pewnego pięknego dnia założyłem na forum modów temat dotyczący Magdy i jeszcze jednego użytkownika sugerując, że gdyby dostali jeszcze jedną szansę, to raczej dobrze by ją wykorzystali. Porozmawialiśmy wszyscy na ten temat, były różne argumenty za i przeciw, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że warunkowo w takich przypadkach (tutaj argumentami był duży wkład Magdy w forum) można przywrócić użytkownika, dając mu rangę "obserwowany".

 

I tak się stało.

Właśnie o tego typu wyjaśnienia przesłanek którymi się kierowaliście mi brakowało. Im bardziej czytelny proces podejmowania decyzji na forum tym mniej będzie teorii spiskowych.

 

Podaj konkretne przykłady. Spokojnie - za dyksusję nikt ci nie da ostrzeżenia.

Prawdę mówiąc nie boje się ostrzeżenia, tylko późniejszego atakowania i uprzedzenia się do mojej osoby.

Przykłady jeśli trzeba podam na PW, ale w skrócie "więcej zimnej głowy" a nie podejmowania decyzji na gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takà prosbè..ogromnà :D czy wladza forum :D moglaby wrzucic na forum wiècej emotikonow wyrazajàcych nasz stan,uczucia itd??pamiètam jak bylo milo kiedy Pranoja wrzucala takie smieszne(inne) emotki z innego forum:posty nabieraly innego smaku,ze tak powiem :D

elou

jeśli chcesz używać ikonek innych niż tu są, admini wcale nie musza ich wrzucać na forum

wystarczy, że podasz bezpośredni link do nich ( używając opcji [.img]adres.jpg[./img] )

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majstero, dopisz siè do mojej prosby o wiècej emotikonow na forum no.. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

paradoksy, dzièkujè :D:mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

ale i tak uwazam ,ze te ktore sà-sà takie jalowe trochè :roll: przeciez na d zmianami, pomyslec mozna ^prawda??nie mowiè o ludziach z czatu oczywiscie..im to jest wszystko jedno.. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takà prosbè..ogromnà :D czy wladza forum :D moglaby wrzucic na forum wiècej emotikonow wyrazajàcych nasz stan,uczucia itd??pamiètam jak bylo milo kiedy Pranoja wrzucala takie smieszne(inne) emotki z innego forum:posty nabieraly innego smaku,ze tak powiem :D

 

 

clapping.gifminetka.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, niestety Twój szantaż na nic się nie zda, ponieważ decyzja nie zostanie zmieniona.

Dlaczego mówisz o szantażu? To nie jest właściwe słowo, nie chce mi się wierzyć że czujesz się zaszantażowany przeze mnie? Po prostu nie chcę brać udziału w forum na którym w ten sposób traktuje się osoby które (jako nieliczne) wypowiadają się mądrze. Bardzo sobie ceniłam wypowiedzi BladeM, które uważam za bardzo przydatne i niegłupie. Ona jest jedną z nielicznych osób na forum która aktywnie walczy ze swoją nerwicą - a nie zapycha się tylko proszkami, jak większość.

 

[Dodane po edycji:]

 

A na forum obowiązuje regulamin umieszczony w odnośniku na dole strony.

Tak, regulamin jest. Na szczęście ja oprócz regulaminu mam jeszcze własny mózg który jeszcze jakoś działa i nie waham się go używać.

 

Tak więc, drogie dzieci, życzę wam dobrej zabawy w waszej piaskownicy. Zabieram stąd moje zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie ceniłam wypowiedzi BladeM, które uważam za bardzo przydatne i niegłupie.

 

To jest Twoje prywatne zdanie. Niekoniecznie każdy takie ma. A to, że Ty ją lubisz nie jest kryterium tego czy ona zostanie czy nie.

Zrozum że od wydawania takich decyzji jest zarząd, a nie my, szarzy zjadacze chleba ;)

 

Tak więc, drogie dzieci, życzę wam dobrej zabawy w waszej piaskownicy. Zabieram stąd moje zabawki.

 

Dziękujemy. Ja jestem w trakcie lepienia błotnej fortecy, odgrodzę się od nerwicy.

 

 

 

Przyłączam się do prośby Wovki. Emotów jest zdecydowanie za mało i są jałowe. I faktycznie można je kopiować z innych for ale zajmuje to trochę czasu. Poza tym czy musimy być 'gorsi' i podbierać emoty innym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dopowiedzieć kilka zdań i rzucić kilka propozycji do przemyśleń dla funkcyjnych.

Dobrym zwyczajem byłoby, gdyby osoba funkcyjna biorąca aktywny u dział w jakimś temacie, powstrzymała się od decyzji odnoście nałożenia ostrzeżenia/bana bądź zamknięcia tematu. Taki funkcyjny nie jest obiektywny w swoich decyzjach, a mógłby po prostu przekazać sprawę innym funkcyjnym, którzy podeszliby do tego bardziej obiektywnie.

Moim skromnym zdaniem takie załatwianie sprawy ograniczyłoby tego typu spory co najmniej o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłam żadnych nawiązań do konkretnego moda czy admina. Ale Majstero ma dobry pomysł. Też mi się tak wydaje że gdyby ostrzeżenia przyznawał inny mod niż ten który brał udział w danej dyskusji to byłoby sprawiedliwiej i na pewno obiektywniej. To jest dobra myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zwyczajem byłoby, gdyby osoba funkcyjna biorąca aktywny u dział w jakimś temacie, powstrzymała się od decyzji odnoście nałożenia ostrzeżenia/bana bądź zamknięcia tematu. Taki funkcyjny nie jest obiektywny w swoich decyzjach, a mógłby po prostu przekazać sprawę innym funkcyjnym, którzy podeszliby do tego bardziej obiektywnie.

W którym przypadku ostrzeżenie/ban został nadany nieobiektywnie? Rozumiem, że chodzi ciągle o jedną z Użytkowniczek o której rozmawialiśmy parę postów wyżej.

Jak można wnioskować po wypowiedziach naszych moderatorów - nie tylko jedna osoba uważała tę decyzję za słuszną.

Moderatorzy nie mają obowiązku konsultować się w swoim gronie nt. słuszności swoich decyzji. Mam pełne zaufanie do wszystkich osób funkcyjnych na forum i nie uważam, że aby nadać ostrzeżenie czy aby spowodować inne działanie moderatorzy powinni się ze sobą konsultować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shad- Majster chyba tak ogólnikowo napisał, z tego co ja rozumiem to już nie chodzi o sytuację BladeM tylko to taki ogólny pomysł. Wg mnie całkiem dobry. Bo wiadomo każdy jest tylko człowiekiem no i modzi też mają prawo uczestniczyć w dyskusjach (które niestety czasem kończą się burzą) i dlatego dobrze by było gdyby po takiej burzy ostrzeżenia rozdawał inny mod- który na dyskusję spojrzy chłodnym okiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest tak, że konsultować się nie musimy....jednak zwykle to robimy. Nie jest to na zasadzie oficjalnego głosowania, ale przed podjęciem drastycznych kroków typu zamknięcie tematu czy ban, zwykle się jakoś konsultujemy, pytamy jedna osoba drugą - czy nasza decyzja nie jest stronnicza itd (w gronie modów i adminów), a sprawy wątpliwej "jakości" zwykle zrzucamy na administratorów. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi ciągle o jedną z Użytkowniczek o której rozmawialiśmy parę postów wyżej.

Nie. Tamten temat został wyjaśniony przez scrata więc dla mnie jest zamknięty.

Mam na myśli ogólne wrażenia z forum.

Rozumiem, że masz zaufanie do swoich ludzi. Nie miałem na myśli żadnego obowiązku konsultacji, lecz po prostu dobry zwyczaj/obyczaj tzw. prawo niepisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×