Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, tego typu problemy z mięśniami, tikami, zrywami i bólami to niestety u nas nerwicowców problemy z brakiem magnezu i potasu... Ostatnio stałam sie w tym ekspertem bo mnie też dopadlo. Przeczytałam o tym chyba już wszystko co jest w googlach ;)

 

Nasz nieszczęsny stres wypłukuje magnez, dodatkowo leki, używki a regeneracji brak. Radze zrobić badania na poziom pierwiastków. Sama byłam już niemal pewna, że u mnie to atak paciorkowca po anginie na stawy...a tu zwyczajny brak magnezu i od razu trochę spokojniej...

 

Dla bardziej ciekawych, niewierzących lub chcących się dokształcić polecam do poczytania:

 

http://nerwica.vegie.pl/niedobor_magnezu.html

 

http://forum.gazeta.pl/forum/w,49179,70115625,70115625,Niektore_objawy_niedoborowe_magnez.html

 

http://commed.pl/niedobor-magnezu-a-nerwica-vt24381.html

 

http://www.magnezin.pl/serwis.php?s=1571

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przerażeniem czytam te wszystkie posty.

Od dwóch lat mam takie drganie, najpierw pojawiało mi sie to po mocno zakrapianych imprezach. Teraz ,,tikam,, cały czas. Najgorsze jest przed snem, kiedy drży każdy jeden mięsień- nawet język! Mam wrażenie, że zaraz mi się zroluje i się uduszę. I krtań, palce, wszystko. Biorę magnez- to nie wynika z niedoboru, lecytynę, omega 3, na krążenie tabletki i wiele innych przydatnych memu zdrowiu suplementów ;) zdrowo się odżywiam- co prawda od tygodnia, ale drga mi nawet twarz, głowa. Robiłam badania na boreliozę. Nie chcę i nie mogę się zgodzić na nerwicę.

 

Taki długi przedwstęp do pytania zasadniczego- czy komuś PRZESZŁO? Zwłaszcza pytam tych którzy borykają się z tym od nastu lat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wzdrygniecia podczas zasypiania to normalne i kazdego zdrowego czlowieka.

natomiast co do nerwicy lękowej to podczas calego jej trwania przeszlam rozne "trzesaczki" (inne skutki w innych postach na inny temat)

-podczas zaczynania leku seroxat, "deliorium calego ciala"

- pozniej juz tylko rece, ze smsa nie moglam napisac i wrazenie trzesocej sie mowy heheh

 

teraz jestem na efectinie o okolo 3 lat albo 4 i trzesawki i dgawki tego typu:

- trzesace sie rece umiarkowanie, (normalka dla nas?)

- drgawki calego ciala od czasu do czasu, (jakby wstrzasniecie z obrzydzenia)

- dretwienie skory glowy,

-spiete miesnie ciala, najbardziej wyczuwalne przy zasypianiu bo wtedy sie lapie na tym jak pomysle o tym, i wtedy sie rozluzniam, ale nie jest to naturalne, mam nadzieje, ze wiadomo o co mi chodzi, tzn dla mojego ciala naturalne i niekontrolowane so lekko spiete miesnie ciala, lekko zacisnieta szczeka, dopiero jak sie zlapie na tym to sie rozluzniam...

 

co do waznych wydazen tj. rozmowa o prace, egzamin, itd to jest normalne! sa tacy co sie nie stresuja a sa tacy co sie stresuja, nie oznacza to, ze sie ma nerwice! kazdy pod wplywem stresu reaguje na swoj sposob, jeden sie trzesie, drugi nie moze slowa wydusic, inny robi sie czerwony jak burak a jeszcze inny prawie mdleje. jeden nie bedzie mogl spac cala noc przed wydarzeniem ani zjesc nic, inny bedzie opychal sie slodyczami, jeszcze inny bedzie wymiotowal nawet!

 

ja z nerwica lękowa nie balam sie niczego tylko atakow wlasnych lękow, nie balam sie w sytuacjach stresowych albo w takich co inni ludzie by sie bali. spytalam mojego lekarza prywatnego czy wykryja na probie moczu, ze zazywam lekarstwa i powiedzil, ze nie, wiec poszlam na stewardesse, latalam w 2 liniach lotniczych i nikt nic nie wiedzial! musialam isc za swoim marzeniem! zadna nerwica nie bedzie mi platac moich planow zyciowych! i jasne, dzien przed rekrutacja nie spalam, przed rozmowa myslalam, ze postradam zmysly z nerwow! ale zaczela sie procedura i jakos tak poszlo, ze sie dostalam! dodam, nie zeby sie chwalic ale zebuscie wiedzieli, ze glupia newrica nie musi wszystkiego psuc! - ze dostalam sie do prywatnego czartera (nie polski) gdzie bylo 170 osob na rekrutacji a miejsc tylko 7! i co? a na tabletach jechalam :)

a co do ciebie SOWAA to mysle ze dosyc latwym sposobem na wykrycie czy to ma cos wspolnego z objawami nerwowymi jest wziecie czegos na uspokojenie, i jak pomoze to wtedy masz sprawe w miare klarowniejsza, tyle ze radze sie skonsultowac z lekarzem najpierw. faszerowanie sie magnezem tez nie jest zbyt dobre!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam siedemnaście lat , od kilku dni juz zauwazylem ze trzęsie mi się głowa i ręce coraz to częsciej .

Nie moge sie skupic gdy siedze w szkole i z kims rozmawiam , bo glowa zaczyna mi się trząść .

Rece juz dawno mi sie trzesly , ale tez nie tak czesto , palilem fajki 3 miesiace , palilem praktycznie paczke dziennie , mysle ze to duzo , i nie wiem czy to od fajek czy nie ale pomimo to fajki rzuciłem bo sie wystraszyłem ze to od tego jest . Ale dalej to samo , dodam ze mialem ostatnio duzo problemow w szkole i w domu i mysle ze mam nerwice , gdyz jak cos mi sie dzieje to szybko panikuje . Dodam ze mam nie duza nadwage , i bardzo mnie irytuje i gnębi swiadomosc ze w wieku 17 lat trzesie mi sie glowa , myslalem ze ustapi po kilku dniach ale dalej to samo . Po niedzieli ide do lekarza , ale mieszkam za granicą i na temat chorób itd nie wszystko dobrze rozumiem , dlatego chcialbym sie od was dowiedziec co to moze byc , i dlaczego tak mi sie dzieje i czy jest to normalne czy absolutnie nie normalne w moim wieku .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat i od paru lat borykam sie z problemem "wymyślania chorób" i to najczęsciej smiertelnych, byle rana a ja juz myśle o tężcu. To jest straszne, nie wiem co robić, nie mam wsparcia od rodziny :( . Boję się że umrę za każdym razem gdy widzę jakąś zmiane w organizmie. Teraz na przykład mam drżenie i skurcz mięsni całego ciała, i lęk który nigdy mnie nie opuszcza. Żeby się dostac do lekarza rodzinnego muszę czekać zawsze koło tygodnia (sic!). Juz 2 razy wzywałem pogotowie w ciągu roku, raz z dusznością drugi raz z silnym bólem brzucha. Najgorsze jest to ze czym bardziej czytasz o chorobach tym bardziej się martwisz i przypisujesz sobie objawy. Zawsze mi się wydaje że to niemożliwe żeby nerwica za to wszytsko odpowiadała szczególnie że nie prowadze stresujacego trybu życia. Boję się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 30 lat choruję na silną nerwicę lękową i drżenie całego ciała. Brałam najprzeróżniejsze leki, jednak nic nie pomaga. Jeśli ktoś ma podobną dolegliwość, podobne objawy proszę o poradę. Obecnie mam przepisane :Velaxin ER, Spamilan. Jedyny lek, po którym czuje się lepiej jest Clonozepanum jednak lekarz karze mi go odrzucić. Zdaje sobie sprawę z tego że jest to lek uzależniający jednak nie jestem w stanie go odrzucić. Proszę o wasze opinie .

Pozdrawiam Basia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basia54, Basiu, no bo leki tu niewiele pomogą, mogą wspomóc, złagodzić dolegliwości. Nie oszukujmy się. Nikt z lekarzy-psychiatrów nie proponował Tobie psychoterapii? Być może konflikty, jakie w sobie masz powodują u Ciebie takie somatyczne dolegliwości.

Domyślam się,że Clonozepanum działa na Ciebie bardziej niż inne leki, jednak lekarz dobrze radzi.

Ja Tobie polecam psychoterapię, ale to Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×