Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki antydepresyjne leczą??


johnnyre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie wyraźnie pomaga mi leczenie antydepresantem Pramolan. Miałem napady paniki skoki ciśnienia itp obniżony nastrój. Biore od 1,5 miesiaca leki na ciśnienie i pramolan i samopoczucie zdecydowanie się poprawiło. Jednak psychiatra mówi zebym brał jeszcze dodatkowo jakiś lek antydeprsyjny i ze odstawie leki na cisnienie bo moje skoki cisnienia były pewnie przez nerwice. Ale ja mam dylemat czy brać ten lek bo lepiej sie czuje nie mam ataków i ogólnie dziwnych jazd które miewałem. W miarę się dobrze czułem. A jak sie zaczne faszerwoać jakims dodatkowym prochem boje sie ze bedzie gorzej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będze gorzej to odstawisz:)Lekarz pewnie chce po prostu zamiast leku na ciśnienie dać Ci jakiś antydepresant. Nie można cały czas brać leków na ciśnienie jak się ma nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnnyre, moze byc ze terapia skojarzona czyli z dodatkowym lekiem bardziej Ci pomoze, to ju zalezy od oceny lekarza, jezeli Ci zaleci dodatkowy lek to bierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnnyre,

 

witaj , kiedy u mnie zaczelo sie nl.. myslalem bedac w karetce ze mam nadcisnienie (210/160 puls w przedziale 160-200 ) to juz nie bylo 1szy raz wiec nie zaczolem brac lekow na cisnienie , pozniej zdiagnozowali mi nl.. od 8 tyg mam citalopram - antydepresant ustabilizowal mi ciasnienie, a psych. powiedziala ze przy nerwicy cisnienie nie ma nic wspolnego z nadcisnieniem, moze warto sprobowac... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie biorę te leki na nadciśnienie i pramolan w sumie biore na dobre 100 mg tego pramolanu. Ataki w sumie mam delikatne, raz miałem wiekszy jak wypiłem pare piwek chyba faktycznie nie można pic bo poprostu wraca się do punktu wyjścia. Ja bardzo duzo uprawiam sportu to mi pomaga i sauna. Nie jest super ale widzę poprawę, więc polecam innym. Nie wiem jeszcze co dalej jesli chodzi o leki gdzie teraz udać się po pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty leczą nerwicę ale trzeba je brać około rok, półtora żeby efekt był trwały. To, że teraz nie masz ataków i dobrze się czujesz nic nie znaczy bo jak odstawisz leki to ataki wrócą (wiem z autopsji). Także nie kombinuj na własną rękę i bierz to co Ci lekarz każe. Wyjdzie Ci na zdrowie.

 

A co dalej? - psycholog i terapia. Jedynie to leczy na stałe, albo na długo. Leki nie mają takiej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zacząłem brać tego leku co mi chciał dać psychiatra jade na pramolanie 100 mg dziennie podobno za mało tak mi psychiatra powiedział a ja czuje ze on mi pomógł pozbyć się niepokoju i ogólnie pomógł mi. Po co mam faszerować sie lekami które są mocniejsze a jak przeczytałem ulotke jakie ma skutki uboczne to dziękuje. Biorę Pramolan 3 miesiąc za krótko chyba jeszcz eby odstawiać nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zacząłem brać tego leku co mi chciał dać psychiatra jade na pramolanie 100 mg dziennie podobno za mało tak mi psychiatra powiedział a ja czuje ze on mi pomógł pozbyć się niepokoju i ogólnie pomógł mi. Po co mam faszerować sie lekami które są mocniejsze a jak przeczytałem ulotke jakie ma skutki uboczne to dziękuje. Biorę Pramolan 3 miesiąc za krótko chyba jeszcz eby odstawiać nie?

 

 

Za 7 miesięcy zastanów się czy odstawiać ;) 3 miesiące to za mało.

A skutki uboczne może każdy lek wywołać ale jak nazwa wskazuje- są one nie pożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zacząłem brać tego leku co mi chciał dać psychiatra jade na pramolanie 100 mg dziennie podobno za mało tak mi psychiatra powiedział a ja czuje ze on mi pomógł pozbyć się niepokoju i ogólnie pomógł mi. Po co mam faszerować sie lekami które są mocniejsze a jak przeczytałem ulotke jakie ma skutki uboczne to dziękuje. Biorę Pramolan 3 miesiąc za krótko chyba jeszcz eby odstawiać nie?

 

 

Za 7 miesięcy zastanów się czy odstawiać ;) 3 miesiące to za mało.

A skutki uboczne może każdy lek wywołać ale jak nazwa wskazuje- są one nie pożądane.

 

masz może gadu bo widzę że jesteś w temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie leki bardzo pomogły.Z początku przez kilka dni miałem niezłą faze ale teraz nawet nie czuje ze je biore.Lęków nie ma, nie ma tez skutków ubocznych.Biore od miesiąca i będę brał do wakacji.Psychiatrzy sa po to zeby pomagac zaufaj im.Jesi leki nie będa działac lub powodowac skutki uczone zawsze mozna je zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak to jest z lekami? czy w momencie kiedy zdecyduje się na ich branie, żeby czuć się dobrze już zawsze będę musiała je brać? Czy może leczenie się nimi przez jakiś określony czas daje w końcu trwałe rezultaty (oczywiście w połączeniu z psychoterapią) i można je odstawić na stale, bez pogorszenia osiągniętego wreszcie lepszego stanu? Boję się po prostu, że leki będę musiała brać juzż zawsze chcąc się dobrze czuć... Nie wiem jak to z nimi jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może leczenie się nimi przez jakiś określony czas daje w końcu trwałe rezultaty (oczywiście w połączeniu z psychoterapią) i można je odstawić na stale, bez pogorszenia osiągniętego wreszcie lepszego stanu?

W połączeniu z terapią, na której solidnie się pracuje, dobrze dobrane pomagają a w konsekwencji można je odstawić, na stałe.

Tylko trzeba pamiętać, że jesteśmy bardziej wrażliwi na to co się dzieje dookoła nas i techniki walki wypracowane na terapii to najważniejsza broń po odstawieniu leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mogę powiedzieć że te antydepresanty to całkiem dobre rozwiązanie. Ja zmagałem się ze złym nastawieniem do świata od kilku dobrych lat ale nie zdawałem sobie sprawy że to może być jakaś depresja i jakies leki moga mi pomóc. Oczywiście nie czuje sie super ale widzę znaczącą poprawę dodatkowo pracuję na d sobą sporo. Dużo sportu pracy i porządku w około siebie. Odstawiłem tytoń pilnuje sie na imprezkach z alkoholem. Morale rośnie a Te antydepresanty tak jakby mi wyczyściły trochę głowę z tego tzw podejścia a by najmniej pomagają mi w pracy nad sobą. Biore Pramolan w dawce 100 mg na dobę od początku roku. Czyli nie spełna 3 miesiąc. Ja ogólnie polecam nie wiem tylko co bedzie jak odstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że antydepresanty nie są złe, jeśli ich potrzebujesz, pigułki mogą pomóc. Byłam  w depresji około roku... Nie miałam nastroju na nic, nie chciałam wychodzić z przyjaciółmi i nie obchodziło mnie to  co robiłam wcześniej. Byłam cały dzień w domu i nic nie chciałam robić. W tej sytuacji  żeby mnie zmotywować  stasowałam Zoloft ("all-generic-meds.com") i moge powiedzieć że mi to pomogło. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×