Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie dopamina a noradrenalina!!!


Gość Freddie Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

A pamiętasz jeszcze w jakiej dawce brałes trittico? Moze byla za mała ? heh Ja mam nadzieje ze wlasnie ten blok dla 5ht2 spowoduje ze w koncu odzyje:). Nie ukrywam , ze mam silne lęki i taki stan musi miec powiazanie z serotonina bo to głownie z jej niedoborem powiazane sa przewlekle lęki. Jezeli rzeczywiscie bede sie czul jakis pobudzony to dolacze lyrice(Powiem wam szczerze ze jak przy paroksetynie wzielem 0.5mg xanaxu to jednego dnia potrafilem zalatwic tyle rzeczy ile wczesniej nie zalatwilem w miesiac:P) Cudowne polaczenie , no ale niestety tolerancja urosla i nici z tego wymarzonego stanu.Stad tez pomysl o liryce...Byc moze wyrownala by te serotoninowe pobudzenie... Tak tez pokombinuje przed wizyta u neurologa (Jak nie bedzie za ciekawie to zalatwie se ten piribedil a jak bedzie dobrze to i tak se zalatwie :lol: ) .W koncu musi cos ruszyc w tym zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem selegiliny, ona jest w porządku, tyle, że u mnie miała słabe działanie antydepresyjne, a powodowała też nerwowość, bo wpływa też na noradrenalinę. Ideałem jest "czysty" lek dopaminowy. Ale spróbuj bo warto, dużo osób odczuło pozytywne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny lek to taki który dawał by wewnętrzny spokój jaki dają opioidy ,a gdy trzeba energię bez nieprzyjemnego pobudzenia jaki daje kokaina oraz głęboki sen jaki daje odpowiednia dawka alhoholu... tylko czy to byłby lek?? :mrgreen: ..

Brałem moklobemid i równiez dawał mi sie we znaki jego wpływ na noradrenaline... czyli silne pobudzenie,nudności i bezsennosc...czytałem ze trwaja badania w Szwajcarii i Izraelu nad uzyciem MDMA w leczeniu PTSD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: miazga totalna po tym trittico. Nawet powiem ,że lęków nie mam teraz w ciągu dnia, ale jestem taki zamulony że moglbym przespac caly dzien...

 

 

Tak btw robiliscie sobie badania hormonalne? prolaktyna, tsh t3 t4 ..te sprawy?. Ja sie chyba przejde bo taki stan w jakim jestem obecnie nic pozytywnego nie wróży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zamulało trittico. Na bank dobrze się po tym śpi,ale nawet biorąc na sen minimalną dawkę cały następny dzień miałem ochotę siedzieć w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie robiłem hormony. Prolaktyna w normie, lecze sie na nadczynność, bo wyszło z badania. Z głupa zbadałem sobie też dhea, testosteron i acth, ale na wyniki czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te prolaktyne badales przed czy w trakcie stosowania ropinirolu?

 

 

 

Ja chyba zrobie sobie kompleksowe badania ,żeby miec chociaż te pewnośc.Taka derelka jak teraz to wystepowala u mnie po pół litra ...Kwestia czasu kiedy wyjde i zapomne gdzie mieszkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykam selegiline od tygodnia co drugi dzień przez pierwsze dni a teraz codziennie na początku było to 5 mg teraz 2.5 mg dziennie i tak:

 

jest mi cieplej

subtelnie pobudza i to nie tak że głós drży ale tak jakoś spokojnie, subtelnie

stałem sie jakoś dziwnie wrazliwy, zainteresowania erotyczne ustępuja romantyzmowi

w nocy sen płytki

zwiększony apetyt na tłuszcz nie wiem czemu to tak

jest motywacja, nawet taki pośpiech

ale czuć też noradrenaline taki stres mały

ogólnie to wedle mnie ciekawa substancja ale stosując non stoper nie wyrobiłbym ze snem

myśle stosować okazyjnie raz w tygodniu 5-15 mg albo raz na jakiś czas

 

już wiem, że ta substancja może mi się podobać w pewnych okolicznościach, teraz czas kołować ropinirole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę jutro zbadać , a swoją drogą jak ten trittico uspokoja:D. Wszedłem do sklepu to czulem sie jak pan jakis i władca:P.Oby ten brak koncentracji puścil.. ale jeżeli dzialanie utrzyma sie takie jakie jest to pomysle nad dorzuceniem agomelatyny

 

[Dodane po edycji:]

 

poziom prolaktyny 19,70 ng/ml przy normie 5-35 ng/ml ... hm a może ja tak naprawde nie mam problemow z dopamina? to w takim razie z czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze w jakims stopniu napewno tak, tym bardziej że dopamina-prolaktyna odpowiadają za napięcie woli o czym chyba dobrze wiesz:). Jest przeciez tak , że zawyzony poziom prolaktyny moze wskazywac na obnizony poziom dopaminy.Osoby po orgazmie(u ktorych następuje spory wyrzut dopaminy) maja jeszcze przez 2 tygodnie zwiekszoną prolaktyne.

 

Zresztą hiperprolaktynemie leczy się agonista dopaminy->bromokryptyna.

 

Nie jest tez tak do konca ze agonisci rozluzniaja mięsnie bo u niektorych osob dzialajac na receptory dopaminoergiczne sztywnosc mięsni może byc nawet większa.

 

Szukam dla siebie rozwiązania i chyba jestem juz niezmiernie blisko :)

 

Po 3 dniach stosowania trittico w dawce 25 mg czuję sie taki spokojny i taki odprężony , że stan swoj mogę porownac do wypicia 2 piw:)..No z tym , że niestety i koncentracja jest w podobnym stanie. Pokładam nadzieję ,że to wszystko wróci do normy a jak nie to zamierzam dołożyc w porozumieniu z lekarka 10 mg citronilu na większą trzeżwośc umyslu.:) .Być może własnie moim kluczem do wyzdrowienia jest blokada 5ht2, biorąc pod uwage fakt , że mięsnie mam o wiele bardziej rozluznione , niz mialo to miejsce podczas przyjmowania paroksetyny.

 

 

Oby ten stan w ktorym jestem teraz już taki pozostal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było, to proste badanie prolaktyny pokazywałoby Ci czy masz problem z dopaminą, a tak nie jest. Problem z dopaminą to może być problem z jej poziomem, czułością receptorów lub jej małą ilością. Blokada 5-ht2 może Ci zwiększać poziom dopaminy. Oby tylko był to efekt długotrwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://content.karger.com/produktedb/produkte.asp?typ=fulltext&file=ENE2006055002101

 

 

 

W małych dawkach trazodone powoduje uwalnianie dopaminy a wiec byc moze masz i rację.Większe dawki 150-300 mg hamuja transmisje dopaminergiczna.

 

:mrgreen: Takiego spokoju nie mialem nawet po ropinirolu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty..:D , nawet pochmurno u mnie jest :mrgreen: . Zreszta rodzice zauwazyli,że jakis za wyluzowany jestem , a ojciec na dodatek zasugerowal ze ćpam:P.

 

Jest na prawde inaczej i chyba trafilem w lek , ale osłabła koncentracja(spać mi się nie chce).Dorzucam 5 mg citronilu,żeby troche mózg pobudzić do pracy

 

[Dodane po edycji:]

 

Our results indicate that trazodone at 2.5-20 mg/kg does not block pre- and postsynaptic striatal D2 DA receptors, while at 30, 40 and 50 mg/kg it blocks postsynaptic striatal D2 DA receptors. Furthermore, at 5, 10 and 20 mg/kg, trazodone blocks 5-HT(2A) and 5-HT(2C) receptors. We suggest that trazodone (5, 10 and 20 mg/kg), by blocking the 5-HT(2C) receptors, releases the nigrostriatal DAergic neurons from tonic inhibition caused by 5-HT, and thereby potentiates dexamphetamine stereotypy and antagonizes haloperidol catalepsy.

 

 

Wycinek z artykułu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no:).Mam tylko nadzieje ze ten efekt pozostanie już na długo:).Póki co nie zwiększam tego trittico.Zostanę na 25 mg i do tego 5 mg citronilu z rana. :lol: i jak dobrze rozumiem to wszystkie negatywne efekty citronilu zostana zniwelowane.Np: dzisiaj w sklepie poczulem sie po raz pierwszy ,że zyję:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze narazie darój sobie citalopram skoro dobrze sie czujesz po samym trazodonie bo nie daj Boże zaczniesz brac obydwa leki pojawi sie dołek i odstawisz obydwa gdy tymczasem którys z nich mógł Ci ratować zycie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×