Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''


anita27

Rekomendowane odpowiedzi

oj ja tez jestem chodzącą płaczką :( płaczę jak mi smutno, jak jestem zdenerwowana, jak się boję, nawet z radości, najgorzej jest jak nie potrafię zapanować nad łzami w miejscach publicznych, w szkole często mi się to zdarzało i rówieśnicy mieli kolejny powód żeby się ze mnie wyśmiewać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyłączę, Dziś się zarejestrowałam i napiszę, że też fatalnie.

Chcę żeby to się skończyło, Chcę przestać się bać i ryczeć.

Ciągle się boję, że jestem chora. Mam fobię na punkcie wysokiego ciśnienia, które się pojawia, kiedy mam napady lęku.

Teraz mam prawie ciągły lęk, więc i ciśnienie też. Jest ono dziwne np. 12/90. Bywa jeszcze ciut wyższe.

Zaczęłam wizyty u psychologa. Mam drugą za tydzień. Czekam na nie od ponad 5 tygodni, a stan się pogarsza.

Mam dzieci 2 lata, i drugi 5 miesięcy. Chcę być dla nich. Boję się, że będę fatalną matka. Boję się, że coś się stanie i będę musiała je opuścić. Ciągle płaczę.

Szukam przyjaciół. Jestem całe dni sama, bo w tym mieście, w którym mieszkam od 10 lat nie nawiązałam znajomości.

 

Koniec użalania. Czy ktoś mi powie coś na otuchę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna86, Dzięki, teraz jest jakoś chwilowo lepiej.

Mam przyjaciółkę na dobre i złe, to wiele dla mnie znaczy, choć jest moją byłą dziewczyną i to boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam nerwice/depresje, moje objawy: tracę na wadze (mam 60kg) + brak apetytu, boję się otoczenia głównie ludzi i psów! nadmiernie się pocę, miałem próbę samobójczą w tym byłem dwa razy w zakładzie psychiatrycznym, mam od dwóch lat natręctwa, drżą mi kończyny, trzęsę się niekiedy. Boję się że już nigdy nie będę normalny. Byłem już u psychiatrów i dalej to samo, chwila dobrze a potem nawrót i to samo. Odnoszę też wrażenie że ktoś mnie śledzi, z nerwów skubię się po ciele i kołyszę na boki po powrocie do domu nawet przez dwie godziny w miejscu tak jest od dwóch lat. Nie mogę spać, zadręczam się myśląc o tym wszystkim. Nic z tego co napisałem nie jest zmyślone. Mam 22 lata i jestem dobrym, fajnym chłopakiem i wydaję mi się że nie brzydkim, ale jaka dziewczyna mnie zechce gdy na dzień dobry podam jej spoconą dłoń... proszę o kontakt z kimkolwiek. (Nie piszę tego dla litości bo rzadko proszę kogokolwiek o pomoc, raczej sam pomagam jeśli mogę).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita j chory mówisz ze leczysz sie u psychiatry i niewiele to daje a powiedz mi jestes tez na terapii u psychologa? z tego co wiem leki plus terapia mogą wiecej wiec jesli nie chodzisz do psychologa to moze warto zacząć? twoje problemy nie wzieły sie same z siebie maja jakies podłoże i może warto do niego dotrzec przez terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I błąd ja wiem ze sie mozesz bać ale przecie chodzisz do psychiatry i nie pogryzł cie? psycholog tez tego nie zrobi zobaczysz czase nasz lęk jest większy i wydaje nam sie ze cos jest nierealne ale tak nie jest to tylko nasza psyche nam płata figle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie zdiagnozowali Ci psychiatrzy? Bo nie słyszałam nigdy aby ludzie z depresją czy nerwicą myśleli że ktoś ich śledzi itp to jest typowe dla schizo.

 

I nie dubluj tematów w każdym dziale, wystarczy raz napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mi się nie podobasz! Jeśli chcesz wiedzieć doktor powiedziała mi że "nie można cię zaliczyć 'zaszufladkować' do żadnej konkretnej choroby". Poza tym boję się i wstydzę się wszystkich osób, w dodatku jeszcze te pocenie się dłoni i stóp, Boże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chory, ale po co od razu nerwy jakies dziwne?

Piszesz tutaj bo jak rozumiem potrzebujesz jakiegos wsparcia, twoje objawy sa bardzo chaotyczne.

Co oznacza, że mylisz się w głosie?

Nikt z nas nie jest psychiatrą tutaj, każdy z nas jakoś cierpi. A leczysz się jakimiś lekami?

Co oznacza, że boisz się ludzi? Wstydzisz się? Obawiasz się och oceny? Czy tego że zrobię ci krzywdę?

A co do terapii to tam będzie tylko psycholog, bo możesz wybrac się na indywidualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu, malo konkretny jestes. Popatrz jak jestes odbierany: wszedles na forum i zarzuciles je smieciami. No oki, Ktoś posprzatal, załóżmy ze jest czysto. Potem, na dobre slowo Kogoś wyzej reagujesz jakąś nerwową postawą obronną. Ktoś inny pyta o diagnoze a Ty sie wykrecasz, dopiero w któryms kolejnym poscie stwierdzasz, ze diagnozy nie znasz. Negujesz czyjes dzialania i sukcesy w leczeniu, a to żle swiadczy o Twoim wychowaniu. Ogarnij sie czlowieku, bo z takim nastawieniem do ludzi to otoczenie bedzie mialo fobie przed Tobą a nie odwrotnie. Podobno nie raz kontaktowales sie z psychiatrami, wiec osobiscie nie wierze w te Twoje "diagnozy". Lekarz raczej zawsze mowi pacjentowi co mu dolega. U Ciebie najprawdopodobniej nerwica z fobią, ale jako zem nie lekarz, to autorytatywnie sie nie wypowiem. Jesli odrzucasz oficjalne, uznane metody kroczenia scieżką ku zdrowiu, to pozostaje Ci piąty zamek na drzwiach wejściowych. Powodzenia i pozdrowienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale dla mnie to koles podpada pod albo zaburzenia osobowosci albo z rodzaju schizy./psychozy(nie diagnozuje tylko to moje myslenie). Skoro nie mozna go zaszufladkowac do zadnej choroby/zaburzenia - to swoja droga jakos malo (zeby nie powiedziec wcale) profesjonalny ten lekarz. ALe zachowanie typowe dla wyzej wymienionych zaburzen/chorob psychicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×