Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Majster

To tym bardziej nie widzę sensu tej odpowiedzi:) , sorry:)

Równie dobrze mogłeś napisać: jeśli bierzesz 2 truskawki na lęk to nie dziw się ,że nie działa:)

Doradzam w takim razie ponowna weryfikacje znaczen słów: "jesli", "doraznie" oraz definicji formy lekow o przedluzonym uwalnianiu. Mam nadzieje, ze wtedy, po zaznajomieniu sie z kontekstem ich wystapienia, konstrukcje zdaniowe w trybie warunkowym stana sie jasniejsze. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę podczas ataku Xanax SR i działa. Jeśli 0,5 mg nie działa to weż 1mg.

I jeśli to SR to pogryz go dokładnie, połknij i najlepiej popij gorącą herbatą. Szybciej zaczyna działać. Sprawdzone.

 

A jak brałam Xanax SR na dłużej to tak jak pisze Majster- jedną rano i jedną na noc, żeby być ciągle 'pod wpływem'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Podobnież lek traci właściwości, co wydaje mi się dziwne.

Ktoś z was dzielił xanax SR? Ja mam 0.5 przepisany i dziele na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Podobnież lek traci właściwości, co wydaje mi się dziwne.

Ktoś z was dzielił xanax SR? Ja mam 0.5 przepisany i dziele na pół.

 

Jak mam atak to gryzę tabletkę bo mam tylko SR i ponoć wtedy szybciej zaczyna działać. A działa zawsze (najczęściej je dzielę bo mam 0,5mg) więc wg mnie to kompletna bzdura z tym że nie wolno dzielić bo wtedy traci właściwości.

Co niby ma wosk do zawartości tabletki? Ech.. wg mnie nic.

 

A przynajmniej mi działa tak samo połamana jak i cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Podobnież lek traci właściwości, co wydaje mi się dziwne.

Ktoś z was dzielił xanax SR? Ja mam 0.5 przepisany i dziele na pół.

 

Jak mam atak to gryzę tabletkę bo mam tylko SR i ponoć wtedy szybciej zaczyna działać. A działa zawsze (najczęściej je dzielę bo mam 0,5mg) więc wg mnie to kompletna bzdura z tym że nie wolno dzielić bo wtedy traci właściwości.

Co niby ma wosk do zawartości tabletki? Ech.. wg mnie nic.

 

A przynajmniej mi działa tak samo połamana jak i cała.

 

Przeczytaj 2 razy. Pomyśl. Może się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Xanaxem SR jest tak, że on ma polegać na przedłużonym uwalnianiu, i dlatego ma podobnież specjalną powłokę, która opóźnia uwalnianie się naszego narkotyku :) po to aby działał przez dłuższy czas w ciągu dnia.

Jeżeli przed zażyciem zniszczymy ową powłokę, to lek się uwolni za szybko i działa w czasie coś jak xanax zwykły.

Mnie tylko nie pasowało to, że przeczytałem, iż SR po przełamaniu w ogóle nie działa ale to jakiś błąd na pewnej stronce, jakich wiele w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zrobie jak mi się xanax skończy , mój psychiatra juz mi napewno go nie zapisze bo uwaza ze dam rade terapeutycznie.. tak juz to widze a ja chce do pracy ...nie moge juz siedziec w domu i chopdzic na terapie..:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Podobnież lek traci właściwości, co wydaje mi się dziwne.

Ktoś z was dzielił xanax SR? Ja mam 0.5 przepisany i dziele na pół.

 

Jak mam atak to gryzę tabletkę bo mam tylko SR i ponoć wtedy szybciej zaczyna działać. A działa zawsze (najczęściej je dzielę bo mam 0,5mg) więc wg mnie to kompletna bzdura z tym że nie wolno dzielić bo wtedy traci właściwości.

Co niby ma wosk do zawartości tabletki? Ech.. wg mnie nic.

 

A przynajmniej mi działa tak samo połamana jak i cała.

 

Przeczytaj 2 razy. Pomyśl. Może się uda:)

 

 

A coś żle napisałam? Nie mam prawa wyrazić tutaj swojej opinii i podzielić się SWOIM doświadczeniem w łamaniu Xanaxu SR ? (i Zomirenu także, ale benzo to benzo). I nie obrażaj mnie, bo nikt Ci nie dał do tego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, obawiam, ze się mylisz....ty gryziesz tabletki po to, żeby szybciej działały o ile się nie mylę?

Tylko cała zasada działania preparatów o POWOLNYM UWALNIANIU polega na tym, że mają POWOLI, przez długi okres czasu uwalniać substancję aktywną....dlatego xanaxu sr nie powinno brać się doraźnie tylko systematycznie zapisany przez lekarza okres czasu. Ma działać małymi dawkami, powoli, ale systematycznie przez cały dzień.

Sr nie jest dobrym typem na ataki, chyba, że zażywany nieprawidłowo (czyli m. innymi rozgryzany, przełamywany itd). Z tym, że nie taka jego funkcja. Żadnych leków o wydłużonym uwalnianiu nie powinno się przegryzać ani łamać. Taka jest zasada.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka- jak brałam benzo na stałe to miałam SR przepisane od psychiatry. Potem moja rodzinna chciała mi benzo wypisać abym miała dorażnie i zapytała tylko co mi psychiatra dał, powiedziałam że Xanax SR - wytłumaczyłam jej różnice w działaniu SR i zwykłych (nie zna tych leków :shock: ) a ona stwierdziła że skoro psychiatra dał mi SR to ona nie będzie nic kombinować i też da mi SR. :?

 

Więc jak miałam atak to brałam co miałam. Gdzieś kiedyś usłyszałam że jak się przegryzie SR i popije gorącą herbatą to szybciej działa. I może to tylko placebo, ale nie rozgryzane przeze mnie benzo SR działa po około 1-1,5 h a rozgryzione i popite herbatą po 30 minutach. Poważnie. I już wiele razy to sprawdziłam. Może to tylko placebo, ale skoro działa to jest okej.

 

Dodam, że nie brałam żadnych leków od stycznia. Nic. Nawet dorażnie.

 

A to że nie takie jest jego przeznaczenie.. No na pewno. Ale jak człowiek ma cholerny atak to w dupie ma przeznaczenie leku, czy jest SR czy nie SR, ważne aby zadziałał.

 

I to że się mylę - okej, ale można kulturalnie mi zwrócić uwagę i podyskutować a nie pisać 'Pomyśl. Może się uda.' - ja nikogo nie obrażam i też wymagam szacunku. Bo skoro mam takie a nie inne doświadczenie to mam prawo o tym napisać, nawet jeśli wg kogoś piszę głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, nie placebo, bo rozgryziony działa szybciej, wchłania się w śluzówkę i substancja aktywna szybciej się przyswaja. Ja się nie dziwię, że jak jest atak to robisz tak - bo wtedy naprawdę liczy się każda minuta dla nas, aczkolwiek (co pewno rozumiesz) leków sr, stosowanych zgodnie z ich przeznaczeniem, do stosowania ciągłego nie należy przegryzać ani łamać.

:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka- jak brałam benzo na stałe to miałam SR przepisane od psychiatry. Potem moja rodzinna chciała mi benzo wypisać abym miała dorażnie i zapytała tylko co mi psychiatra dał, powiedziałam że Xanax SR - wytłumaczyłam jej różnice w działaniu SR i zwykłych (nie zna tych leków :shock: ) a ona stwierdziła że skoro psychiatra dał mi SR to ona nie będzie nic kombinować i też da mi SR. :?

 

Więc jak miałam atak to brałam co miałam. Gdzieś kiedyś usłyszałam że jak się przegryzie SR i popije gorącą herbatą to szybciej działa. I może to tylko placebo, ale nie rozgryzane przeze mnie benzo SR działa po około 1-1,5 h a rozgryzione i popite herbatą po 30 minutach. Poważnie. I już wiele razy to sprawdziłam. Może to tylko placebo, ale skoro działa to jest okej.

 

Dodam, że nie brałam żadnych leków od stycznia. Nic. Nawet dorażnie.

 

A to że nie takie jest jego przeznaczenie.. No na pewno. Ale jak człowiek ma cholerny atak to w dupie ma przeznaczenie leku, czy jest SR czy nie SR, ważne aby zadziałał.

 

I to że się mylę - okej, ale można kulturalnie mi zwrócić uwagę i podyskutować a nie pisać 'Pomyśl. Może się uda.' - ja nikogo nie obrażam i też wymagam szacunku. Bo skoro mam takie a nie inne doświadczenie to mam prawo o tym napisać, nawet jeśli wg kogoś piszę głupoty.

/

Nie. Nie jesteś w stanie obrazić. Jesteś tak tępa, że nie potrafisz zrozumieć banału jaki napisałem? Nie pisalem specjalnie o powłokach itd.. tylko napisałem, że pokryte jest woskiem żeby Twój umysl to łatwiej przyswoił. I się nie naburmuszaj. Bo za wysokie progi jak na Twoje nogi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że wiem i rozumiem, ale jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma ;) I wiem że każdy z Was jak by miał bardzo silny atak i daliby Wam Xanax SR to wzięlibyście i nie mówili :

''Och nie! To jest SR, jego przeznaczenie jest inne, więc ja go nie wezmę. Teraz mam atak i mogę wziąć jedynie zwykły Xanax!'' :mrgreen:

 

Takie życie... ;)

 

Natomiast jak ktoś je benzo na stałe (tj codziennie) to takie łamanie nie ma najmniejszego sensu...

 

[Dodane po edycji:]

 

Wujek- dobra- rada - SŁUCHAM?! :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy dostałem zasłużonego ost'a. Wow :D

 

[Dodane po edycji:]

 

No jasne że wiem i rozumiem, ale jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma ;) I wiem że każdy z Was jak by miał bardzo silny atak i daliby Wam Xanax SR to wzięlibyście i nie mówili :

''Och nie! To jest SR, jego przeznaczenie jest inne, więc ja go nie wezmę. Teraz mam atak i mogę wziąć jedynie zwykły Xanax!'' :mrgreen:

 

Takie życie... ;)

 

Natomiast jak ktoś je benzo na stałe (tj codziennie) to takie łamanie nie ma najmniejszego sensu...

 

[Dodane po edycji:]

 

Wujek- dobra- rada - SŁUCHAM?! :shock:

 

Sledze Twoje posty od jakiegoś czasu. Nie chcę przklinać itd, ale mówiąc już tak delikatnie, jak to tylko możliwe - czy zastanawiasz się nad tym co czasem piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że zastanawiam się bardziej niż Ty. Dublujesz swoje poprzednie (zawieszone) konto tylko po to aby obrażać Bogu ducha winnych ludzi ? Fajnie masz, życzę Ci dużo zdrowia, przyda Ci się. Z mojej strony - bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że zastanawiam się bardziej niż Ty. Dublujesz swoje poprzednie (zawieszone) konto tylko po to aby obrażać Bogu ducha winnych ludzi ? Fajnie masz, życzę Ci dużo zdrowia, przyda Ci się. Z mojej strony - bez odbioru.

 

Dubluje bo jestem wciąż banowany. A próbuję coś powiedzieć.

 

Z mojej strony - bez odbioru.

Słusznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie warto było o tym napisać, żeby nie łamać Xanax SR, bowiem nie każdy jest doświadczony w braniu leków jak poniektórzy :) rekreacyjnie po 3mg :)

Ja co dziwne dostałem xanax SR 0,5 do stosowania przez 3 tygodnie, za poleceniem lekarza psychiatry miałem go łamać na pół i zażywać dwa razy dziennie, a dlatego miałem łykać SR żeby działało dłużej, tylko nie wiem po co kazał mi dzielić, dopiero sam ostatnio doczytałem, żeby nie dzielić długotrwale stosowanego SR bo to nie ma sensu.

Więc jakby ktoś miał przepisany SR na dłuższy czas, to lepiej nie łamać i tyle. A jak ktoś chce doraźnie też nie widze problemu, tyle że SR rozwija się jego pełne dziąłanie po paru godzinach, ale to wszystko zależy i tak od danej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co dziwne dostałem xanax SR 0,5 do stosowania przez 3 tygodnie, za poleceniem lekarza psychiatry miałem go łamać na pół i zażywać dwa razy dziennie, a dlatego miałem łykać SR żeby działało dłużej, tylko nie wiem po co kazał mi dzielić, dopiero sam ostatnio doczytałem, żeby nie dzielić długotrwale stosowanego SR bo to nie ma sensu.

 

No dobra, a jak ja jadłam 1mg Xanaxu SR dziennie (0,5mg rano i 0,5mg wieczorem) i do tego 1mg Clonazepamum (też po 0,5mg) i potem schodziłam z dawki to lekarz kazał mi dzielić te benzo na części :shock:

 

Więc jak?

 

Coś mi się wydaje że z tym nie dzieleniem to bujda jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to czytałam, że się nie dzieli, ale ja np biorę połówkę anafranilu sr 75tki i działa tak jak powinien. Co mam zrobić, jak nie chcę brać całego bo mnie za bardzo zamula, natomiast sr jest tylko w takiej dawce. A na dodatek ma przewężenie jakby do podziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×