Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Skoki ciśnienie, a szczególnie ciśnienia w oku, jeśli występują takie objawy to radze odłożyć ten lek, chyba wiecie czym to grozi.

 

Zle napisalem. Cisnienie mam w normie tylko chodzi o puls, mam podwyzszony, czasami nawet okolo 90-100. Cisnienie mam 120/75 wiec jest dobre. Wczoraj na noc wziolem 5mg i dzis czuje sie troche lepiej ale zawroty glowy mam dalej. Niestety musze brac ten lek na sen bo inaczej co chwile sie budze i nie moge spac a lekarz powiedzial ze Mianseryna ma najmniej skutkow ubocznych z lekow nasennych. Moze przezyje te kilka dni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przytyłem po lerivonie juz 7 kg. Odstawiłem go ale waga niestety nie spada. Może to wina paxtinu i chlorprothrixenu? Ruszam się dużo i ćwiczę w domu i nic waga nie spada.

 

Musisz miec diete zeby schudnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo innych leków działających nasennie...5mg to mala dawka, jeśli dobrze pamiętam, mialam bóle w gałce ocznej od skoków ciśnienia właśnie, bóle serca i stan osłabienia, dlatego szybko odłożyłam ten lek. A tycie, jest przyczyną zatrzymywania się wody w organiźmie i zwiększony apatyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o tycie to mam ogromny apetyt na coś słodkiego. Co chwile coś jem a jako że mam diete i cwicze na silowni to nie wiem czy bede tył od kalori w diecie czy od zwiekszenia apetytu tym lekiem. A jakie sa jeszcze leki nasenne bez takich skutkow ubocznych? Od razu mowie ze wszystkie bez recepty odpadaja bo probowalem kazdy, od ziolowych typu Benosen po Melatonine itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon pomógł mi na sen i apetyt lecz właściwości antydepresyjne ma chyba znikome? Do tej pory mam ataki niemocy, myśli samobójczych i rezygnacyjnych.

Dawka 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MOCca

Czyli co z tą wodą siędzieje powoduje 'puchnięcie'? Czy da się jej jakoś pozbyć? jeżeli tak to w jaki sposób?

powszechne "puchnięcie" to zatrzymanie wody w organiźmie. należy ograniczać spożywanie soli.

ja tam schudłam :roll:

 

@jantarek

oprócz Lerivonu coś bierzesz? to dawka raczej średnia, że tak powiem, ale skoro u Ciebie nie działa tak jak miał działać (czyli antydepresyjnie głównie) to zgłoś to swojemu psychiatrze.. dobierze Ci inny lek, a nie ma na co czekać :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tycie, jest przyczyną zatrzymywania się wody w organiźmie i zwiększony apatyt.

Witaj

to powiedz mi jak długo trzeba czekać aby powrócić do poprzedniego wyglądu przed stosowaniem lerivonu? lub jak pozbyć się wody z organizmu bo jestem teraz napuchnięty duzy tyłem ogromniaste nogi i skoro od ponad tygodnia nie zazywam lerivonu i waga nie spada tz ze cos chyba nie tak - jak uważasz

dzięki za rady i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to do wentyl77 mam niedobre informacje. Brałem mianseryne przez 2 miesiące w których utyłem 13 kilo. Skończyłem ją brać 3 miesiące temu i jak waga stała tak stoi do dzisiaj dnia mimo że jem o wiele mniej jak za czasów mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie schudnac czy zrzucic tą wodę z miesni to uluzcie diete (sfd.pl) i zacznnijcie biegac albo cos robic a nie siedziec calymi dniami na forum.

Ja zaczynam juz czuc sie lepiej, tak jak pisaliscie pierwszy tydzien jest ciezki ale juz jest coraz lepiej. Nie mam juz zawrotow glowy, jedynie jeszcze nudnosci mnie trzymaja. Oczywiscie apetyt mam ogromny ale ja sie z niego ciesze bo jestem chudy i nie moglem nigdy przytyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po lerivonie 60 mg w ciągu czterech miesięcy przytyłem 12 kg przy jedzeniu ilościowym jak zwykle !!! :evil::evil::evil: Byłem wczoraj u lekarza i z całej tabletki polecił mi brac pół, do tego zrobiłem sobie diete ilościową i jakościową, efekty po diecie są juz widoczne :D a po zmniejszeniu dawki lerivonu to sie okaże . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, a masz problemy z tyciem po lerivonie? A jeśli tak, to czy tyjesz tak sama z siebie (np. z powodu gromadzenia się wody), czy tyjesz z powodu nadmiernego apetytu? Bo ja podczas poprzedniej kuracji lerivonem podjechałam przez 3 miesiące jakieś 8 kg, a teraz cały czas jestem na diecie, a mimo to kilogramy coś nie chcą spadać...zastanawiam się, czy to czasem nie wina tej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no i nie wiem co robic. Wizyte mam dopiero za 2 tyg i nie wiem czy brac dalej ten lek. Jedyne co mi po nim przeszkadza to wysoki puls, mam okolo 90-105, to nie jest szkodliwe dla zdrowia? Cisnienie mam idealne: 120/80, nawet nudnosci i zawrotow glowy juz nie mam. Brac dalej te 5mg czy odstawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz na sen czy na depresje? Jesli na depresje to lepsza jest wg mnie paroxetyna polaczona z fluanxolem, mnie to wyciagnelo z dola i nerwicy lekowej. Jesli bierzesz na sen to nie wiem, mi po 5mg sie dobrze spi. (oczywiscie budze sie w nocy ale moge zasnac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chozi o mnie to biorę lerivon ok 2 lata wiec jak miałam depreche przed lerivonem strasznie schudłam, po około roku od rozpoczęcia kuracji lerivonem przytyłam około 15 kilo?chyba jakos tak..

musiałam zaczać odchudzanie i chodzę na bieżnie dietka i udało mis ie zrzucić te kilosy ale nie całkiem jeszcze musze byc na diecie i cwiczyć żeby nie tyc i zrzucić to co przybrałam.Jestem wyskoka wiec tego az tak nie widać.Ale jakbym byłam mała to chyba bym sie kulała;-))hehe

Moim zdaniem głównym powodem tycia było podjadanie między posiłkami non stop mieliłam gębą!Teraz juz nad tym panuje.

 

Ogólnie rzecz biorac i tak kocham lerivon! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×