Skocz do zawartości
Nerwica.com

Roślinki ( i kaktusy też..) ;)


kings

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś dobre metody na hodowanie muszek owocówek? Bo mi się cholery nie chcą na niczym zalęgnąć.

Ja w 4 klasie podstawówki wyhodowałem na lekcję biologii muszki owocówki w słoiku z tartym jabłkiem z cukrem (wystarczył 1 cm na dnie słoika). Czekasz aż muszki nalecą do słoika, zakrywasz słoik gazą (na tyle gęstą żeby nie wyleciały) i czekasz dalej do skutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo i namiętnie wystawiam pożywki (głównie owoce i cukier), ale w mojej okolicy tych skurczybyków nie widać. Nawet w kuchni na owocach się nie pojawiają. Tzn. dziś rano pierwszą w tym roku widziałem, więc jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudownym sposobem na hodowle owocówek jest zostawienie na parę dni odkrytych obierków z owoców... rewelacyjnie sie mnożą muszki :P szkoda że nie mam rosiczek (chyba nie podlewałam ich dobrze i mi padły)

 

oddam moje owocówki w dobre ręce... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atrucha, co ja bym dał żeby taki gaj mieć w swoim pokoju. Mi jak jest wyjątkowo źle to się ratuję ucieczką do foliaka mamy. Co prawda tam tylko pomidory są bo to mały foliaczek ale ciepło tam i taki fajny zapach :) a jakbym mógł mieć rośliny w pokoju którymi mógłbym się zajmować to mm.. :) super by było, i żeby te kwiatki ładnie pachniały :) po prostu ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Zaczyna się choćby od małego kaktusa ;) żadna filozofia :D

Doceniam swój ogródek kiedy jestem poza domem dłuższy czas. Ostatnio tydzień byłam na szkoleniu. Kiedy wróciłam miałam wrażenie,że jestem w dżungli :lol: Poza tym, intensywny zapach. Wieczorem pachną datury i maciejka..

 

A jesli chodzi o zapach pomidorów (ich liści, łodyg..) - uwielbiam. Dawno nie byłam w żadnej szklarni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up! ;)

Jako, ze niedługo wiosna, a ja mam bzika na punkcie ogrodów, kwiatków i innych roślinek, podnosze topic. Chetnie pogawedze z jakims forumowiczem/ką o kwiatuszkach :P

Prace w ogrodzie przy roslinach bardzo mnie uspokajaja, sa dla mnie swoistym antydepresantem :D juz sie nie moge doczekac kiedy wyskocze do ogrodu z grabiami i lopata, no i sadzonkami :twisted:

 

Zapraszam do dyskusji, wiem, ze kilka kobitek podzieli moj temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam storczyka na dzień kobiet. Jest wielki i piękny ale boję się, że zwiędnie z moimi umiejętnościami ogrodnika :roll:

W necie jest pełno informacji ale to wszystko jest takie zamotane. Jak by ktoś potrafił mi w kilku punktach napisać jak się zająć storczykiem aby nie umarł to byłabym bardzo wdzięczna :smile:

 

I mam jeszcze kaktusa- długi drąg z różowym grzybem u góry :mrgreen:

sto.jpg.5816fee1dfdb6d5f51a1e30b0e552902.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, śliczny ten storczyk tfu tfu... nie zauroczyc :D

Z tego co wiem to orchidee o ciemnozielonych lisciach nie wymagaja duzego nasłonecznienia. Lubia dobrze wilgotne powietrze, wiec jakies nawilzacze powietrza, albo zwykły zbiorniczek na kaloryferze. Podlewanie: lepiej sucho niz zbyt mokro, bo wtedy kwiaty opadna, czyli zeby nie utopic roslinki, lepiej czesto zraszac podloze niz mocno podlac. No i nie otwieraj okna przy nim w zimie bo źle zareaguje na to .Woda o tmp pokojowej odstana, najlepiej deszczowka :P

Podłoze kwasne, czyli zasilamy specyfikami z azotem i fosforem (w sklepie kupisz butelke nawozu do orchideii) ;)

No i przesadz go do donicy, bo o ile dobrze widze to jest w jakims plastikowym pojemniczku? Czy to szklana donica?

Jak bedziesz przesadzac to dodaj torfu a na dno drenaz (kamyczki itp).

 

Pzdr :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja dostałam na Dzien kobiet bukiet herbacianych roz , ale byłam w szoku bo niesamowicie miesiste kwiaty i grube łodygi, pewnie jakies stymulowane genetycznie albo cus :lol:

 

I niedawno w Biedronce kupiłam azalie na pniu , była piekna ale odkad stoi u mnie to cos jej nie odpowiada i gubi listki :(

1160747757_Zdjcie079.thumb.jpg.04d730626908557cdd6759af0bc9c694.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS*OLO, widzisz pic polega na tym, że storczyki nie lubią ziemi......bardzo dobrze jak są właśnie w tej plastikowej doniczce bo:

Najłatwiej ocenić stan korzeni kiedy storczyk rośnie w przezroczystej doniczce. Widoczne jest wtedy podłoże i wiadomo, czy już wyschło i czy trzeba roślinę podlać. Dobrze jeśli doniczka ma kilka dużych otworów w dnie, a podstawa jest podniesiona na "nóżkach". Ułatwiają one dostęp powietrza do korzeni.Im większa doniczka, tym dłużej trwa wysychanie podłoża, a tego należy unikać, bo storczyki między jednym a drugim podlewaniem muszą się przesuszyć. Tzn, patrzysz czy korzenie suche (po to plastikowa doniczka) jeśli tak to podlewasz, jeśli nie czekasz dlatego nigdy nie da sie napisać co ile się go podlewa.. Większość storczyków nie lubi mokrego podłoża. Dosyć szybko reagują gniciem korzeni. Bardzo ważne jest przesuszenie podłoża między kolejnymi podlewaniami. Oznacza to, że zanim ponownie podlejemy roślinę, podłoże w całej niemal doniczce powinno być suche.

Można to stwierdzić bardzo łatwo jeśli storczyk rośnie w przezroczystej doniczce. Korzenie powinny być srebrzyste lub suche białe, a nie zielone. Inny sposób to ocena wagi doniczki. Suche podłoże powoduje, że staje się ona wyraźnie lekka i może mieć tendencję do przewracania się. Można również trzymać w doniczce drewniany patyczek. Jeśli po wyjęciu widać, że patyk jest mokry, należy z podlewaniem jeszcze poczekać. W razie wątpliwości lepiej wstrzymać się z podlewaniem. O wiele bardziej szkodliwy jest nadmiar wody niż jej niedobór.Można je psikać wodą, lubią wilgoć. Nawozy tak, ale w mniejszej ilości niż podaje producent na opakowaniu ale za to częściej. Za światełkiem nie przepadają. To chyba tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola- co za słooooodziak! :shock::shock::o:o:D Mój kot lubi niszczyć zieleń :x

 

Dziewuszki dziękuję za rady :smile: Bardzo mi się przydadzą! Też słyszałam że powinien być w przezroczystej doniczce żeby korzenie było widać (czy już są suche) i podłoże mam specjalne do storczyków- z kokosem itd. Tyle wiem :D Znalazłam fajną doniczkę- szklaną, przezroczystą w takie jakby popękane szkło.

 

Ale czy już go przesadzać? Czy ta doniczka nie jest za mała? Po czym poznać że trzeba storczyka przesadzić?

 

p.s. Obejrzałam wszystkie strony i wszyscy macie piękne kolekcje- tfu tfu :P:D U mnie mama i teściowa ogrody pielęgnują, ja na razie mam tylko storczyka i kaktusa, ale planuję więcej ich kupić :smile:

 

p.s.2. A jeśli storczyk stoi na szafce ok cztery metry od kaloryfera (gdzie mogłabym postawić coś żeby parowało) to co mogę zrobić aby koło niego było więcej wilgoci? I jak storczyki się nawozi? Jak to się robi i jak często? A, i czy lepiej jest podlewać zraszając psikadłem korzenie od góry czy lepiej wstawić doniczkę na kilkanaście minut do wody spodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×