Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

współczuje sprawy z zębami, od kiedy znieczulenie jest na NFZ olałam kwestię zębów, na szczęście nie mam już znimi takich problemów.

 

W ogóle to dostaję ch**a bo odstawiam powoli leki, dzisiaj wzięłam za dużo przypadkiem i mi sie kręci w głowie. Czekam aż to będzie już za mną, na prawde jest denerwujące jak ma sie brze neuronów w mózgu :P

 

A że jeszcze muszę rysować- do pracy i do kursów, to już w ogóle mam zayebistą motywację, żeby wychodzić z domu, siedzę nad tymi rysunkami i dziczeję, kolce mi rosną :P i ogon. nie dziwię się, że artyści to dziwacy. mogłam sie zapisać w miejsce gdzie sie rysuje w pracowni z ludźmi innymi, ale raz, że drogo sobie życzą, dwa, że za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc leki nie dają wielkiej różnicy. Terapię skończyłam, tzn zrezygnowałam z niej. Teraz chcę wychodzić z leków, bo po co je brać, skoro i tak się męczę. Magda, bywa lepiej, ale wraca znienacka. Nie wiadomo kiedy. Albo gdy pozwolę sobie na emocje. Generalnie muszę żyć jak robot, żeby mnie nie po*ebało.

 

Współczuję Ci z tymi zębami, dobrego dentysty to ze świecą szukać, znam dwóch, ale jeden jest w Katowicach, drugi w Toruniu, więc niewiele Ci to da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizer- jestem artystką i nie uważam się za dziwaka :smile: Idz na studia - ASP- tam sie maluje w grupie :smile: Ja osobiście uwielbiałam rzeżbić w grupie, zawsze kupa śmiechu była :mrgreen:

 

Korba- nerwica jak sraczka, przychodzi z nienacka :? .. Musisz walczyć. Czemu terapię rzuciłaś? Może lekarza zmień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda, a ten chirurg szczękowy, do którego masz iść to sprawdzony jest? Bo ja znam bardzo dobrego w Wawie dentystę i chirurga szczękowego. ;)

A propos słabych zębów - polecam ksylitol (naturalny cukier z brzozy) - bardzo wzmacnia kości i zęby, zapobiega próchnicy, działa bakterio- i grzybobójczo, i smakuje jak normalny cukier :mrgreen: Tylko, że w odróżnieniu od zwykłego cukru jest bardzo zdrowy i można go nawet jeść przed snem po umyciu zębów, co nawet jest zalecane. :mrgreen: Jedyny minus - jest drogi, bo kosztuje ok. 80 zł kilogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wściekła :evil: Moja znajoma lekarz nie chce mi przepisać tego antybiotyku bo twierdzi że 'powinien to zobaczyć lekarz' - no a ona kim jest? :evil:

Byłam w aptece, kupiłam ten żel o którym pisałyście, szałwię i przeciwbólowe w razie czego. Mój chłopak pojechał jeszcze do pracy, ale wraca za godzinę i jedziemy szukać po mieście dentysty. Wygląda to naprawdę niedobrze, dlatego wiem że nie ma żartów. Ropa to ropa - możne nawet do śmierci doprowadzić.

 

Trzymajcie kciuki. Miłego wieczoru Wam życzę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw- powiedziałam to z lekkim przymróżeniem oka. idę na asp na grafikę.

 

Korba- ja zawsze uważałam, że leki nic nie dają. dopóki nie brakło mi dawki na tydzień XD. wtedy to już był taki kosmos, że doszło do mnie, że jednak to jest chemia mocno działająca i lepiej tego nie lekcewarzyć, nie wiem czy odstawiasz z lekarzem, ale pewnie wiesz, że tak na 3 2 1 na własną rękę to można sobie straszną krzywdę zrobić. ja odstawiłam na razie 1/36 dawki i jestem wkurzona, bo taka mała ilość to niby gówno, a ja odczuwam to, specyficzne uczucie, że to akurat przez lek. Trzymam kciuki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, kurcze, wiem o czym piszesz....na dziąśle przy zębie do wyrwania robi się bańka wypełniona ropą....tzw przetoka zębowa,

http://www.superdentysta.com.pl/abcstomatologii/opisy/ropien.htm tu masz opisane, miałam to samo dokładnie. Generalnie nie umrzesz od tego ale dentysta powinien się tym zajać, narazie - szałwia, woda z solą, dentosept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, powodzenia, wiem co to znaczy ból zęba... niestety

 

a ja dziś musiałam sobie sama kroplówkę odpinać, bo Pani pielęgniarka zapomniała chyba o mnie i tak siedziałam a zbliżała się godzina zamknięcia przychodni, więc wyciągnęłam igłę, odkaziłam, przyłożyłam watą. Trochę krwi się polało, ale jakoś dałam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko dziewczynki, nie boli mnie, ino troszkę :smile: Ale wkurza i martwi !

Dokładnie Linka, mam taki baniak ropny na dwa zęby. Tzn 'zęby' bo tam zębów już nie mam. Od strony języka mi się to zrobiło.

 

Więc jeśli dziś już żaden dentysta mnie nie przyjmie to mam sie nie martwić? Szukam po necie i nie mogę znalezc żadnego 24h, a jest jeden taki punkt -150zł od wizyty :? A i tak wiem że tylko spojrzy i da receptę. Bo jak jest ropa to najpierw trzeba się jej pozbyć a potem się wyrywa. :? A na NFZ nie mam co iść, bo w nocy w Szczecinie na izbie przyjęć pół miasta siedzi, dosłownie :? I martwię się czy znajdę prywatnie jakiegoś... Bo mam już szałwię, mam maść, mam dentosept. Ale wolałabym antybiotyk dostać, niech mi to szybko złazi bo chcę już wyrwać te korzenie. I ponoć od ropy można nawet zapalenia opon mózgowych dostać, i boję się tego :?

 

Kurde.

 

p.s. Paranoja- niezły McGyver z Ciebie, heheheh :mrgreen: Sie nie pieprzy, sama sobie igłę wyjmie, krwotok zatamuje i na chatę :mrgreen::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, Nie martw sie na zapas, polecam odwiedzic pogotowie, tam sa dentysci zdaje sie. Dentoseptu bym nie uzywala z tego wzgledu, ze on "wypala". Szalwia i baikadent, choc glownie baikadent. Nim sie wspaniale leczy chore przyzebia, zapalenie dziasel, wszelkiego rodzaju uszczerbki dziasel i jezyka (ja wyleczylam pogryziony jezyk - zgrzytam zebami). No i oczywiscie plukanki solanka, ewentualnie gazik nasaczony woda z potezna iloscia soli i bezposrednio na chore miejsce. Mile to nie jest, ale pomaga. Mnie czeka leczenie 4 zebow (chyba 1 wyrwe, bo mi sie zgryz zaczyna przesuwac) i pietram jak nie wiem. Z 1 wypadla plomba i sie popsul, drugi psuje mi sie pod metalowa plomba, 3 i 4 i sie ukruszyly. 1 to lewy, gorny kiel, 2 to prawa, gorna 7. Kiel sie ukruszyl ociupinke (byl taki... zwierzecy :P ) od prochnicy (zaatakowala mi koniuszek zeba), siodemka po zle zalozonej plombie i ukruszyl sie az pod dziaslo, przez co czasem, jak narusze te strukture, kluje mnie. Od dziecka dentysty boje sie panicznie i tu jest problem. Bo zwlekam z leczeniem zebow dosc dlugo, potem tego zaluje, bo trzeba duzo borowac. W zeszlym roku nie bylam w stanie wysiedziec 5 minut jak mi badali jezyk... A co dopiero 30min na borowaniu! :shock: W tym roku czuje sie juz lepiej i mam nadzieje podolac - okaze sie 6 kwietnia... Ide z mama, ma wizyte zaraz po mnie, ale wiem, ze nie bedzie ze mna chodzic zawsze i za kazdym razem. A pare wizyt mnie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agaska- dzięki za rady. Na pogotowie nie pojadę, tam jak dotrę na 21 to do 7 rano będę czekać aż ktoś mnie przyjmie. Ale postaram się znalezc kogoś może prywatnie. Muszę pojeżdzić po mieście :? Współczuję Ci z tymi zębami ale i tak chętnie bym sie zamieniła. Ty musisz je wyleczyć, ja muszę powyrywać i nowe powstawiać. Gratis dłutowanie, szlifowanie i ścinanie zębów. I mam ten sam lęk co Ty- że nie wysiedzę na tym fotelu. Ogólnie dentysty się nie boję, mam taką dentystkę że nic nie boli jak robi, ale dostałam raz u niej ataku na fotelu i nie było fajnie :? No i teraz zmieniam dentystę na NFZ (pierwszy raz w życiu). Boję się że teraz jak pójdę wyrwać te korzenie to też spanikuję że nie mogę uciec i atak będzie, ale uprzedzę ich że mam nerwicę :? Dzięki za wsparcie, będę za Ciebie też trzymać kciuki, w kwietniu :*

 

Cholera, a swoją drogą czuję wstyd że muszę takie brzydkie dwa korzenie z ropą komukolwiek pokazać :?:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, sie ciesz, ze nie widzialas mojego uzebienia :P Ja mam zeby strasznie krzywe, nic mi sie nigdy nie nalezalo, a na aparat stac rodzicow nie bylo. Teraz to juz w ogole... Za duzo zachodu, najpierw trzeba by bylo powyrywac ze 2 zeby i miejsce zrobic na rozsuniecie. Kiedys to zrobie, ale pewnie w szpitalu i pod narkoza. Postanowilam sobie, ze juz nie zaniedbam tak zebow. Nie bola mnie, tylko czasem cos mnie zlapie, ale zaraz przejdzie, wiec stanu zapalnego (odpukac!) nie mam. Ale teraz juz sie nie moge doprowadzic do takiego stanu, zbyt wiele mnie kosztuje siedzenie u dentysty potem. Musze wiec od razu, od samego poczateczku prochnicy, zatrzymywac ten proces, a poniewaz zgrzytam zebami i je badz co badz scieram, to tym bardziej musze uwazac i tym bardziej zadbac o ich kondycje.

 

No i przez te zeby boje sie... sepsy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia - Szczecin, no to faktycznie do Wawy daleko, nie wiem co mi się ubzdurało, że w Warszawie mieszkasz. :P Tak jak napisała Agaska - z Dentseptem uważaj, bo jeszcze bardziej dziąsła mogą piec, on wyżera.

 

Agaska - ja mam to samo, panicznie boję się dentysty, przez to też zwlekam z borowaniem, no ale nie ma zmiłuj, za 2 tygodnie mam wizytę i już jej tym razem nie odwołam. :roll:

 

Paranoja - jejku, jaka Ty dzielna kobieta jesteś! :shock: Ja się boję igieł i krwi, od dzieciństwa i nie mogę tego przełamać... :roll: Kilka razy miałam kroplówkę w życiu i to był koszmar. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny- jeśli boicie się borowania to poszukajcie dentysty który ma piaskarkę. Jak mój. Prawie nigdy nie boruje, albo ino troszkę, tylko piaskiem po dziurze przeleci i tyle :smile: Zero bólu.

 

Kurde a mojego nie ma ciągle, chyba na 23 dotrę do tego dentysty :? Pojadę na pogotowie dentystyczne i zapytam czy mnie przyjmie ktoś prywatnie bez kolejki. Zresztą, nie mam w domu papierka z ZUSu potwierdzającego to, że jestem ubezpieczona na NFZ :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten papierek z ZUSu to mnei wkruza w ogole, raz poszedlem do przychodni, zawsze przyjmowali bez niczego, a teraz nagle sobie zazyczyli ksiazeczke ubezpieczeniowa i dowod wplaty. wkurzony poszedlem do domu i z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agaska- dlatego nie warto zwlekać z dentystą :?

Jacas- mnie też to wkurza okrutnie. Raz sie u nich zarejestrowałam to niech sobie do jasnej ciasnej wklepią w ten komputer że MAM ubezpieczenie :evil: A tak mama mi musi co miesiąć wydruk z ZUSu wysyłać pocztą żebym miała w razie czego :evil: A obecnego właśnie nie mam i muszę prywatnie szukać lekarza :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, alez ja o tym doskonale wiem :mrgreen: Tylko jak mialam do wyboru zdychac z powodu atakow, a uspokoic sie, wybralam opcje nr2. Teraz ze 3 czy 4 wizyty i bedzie ok. Ale nastepnym razem nie ma bata, ide jak tylko zobacze jakas kropeczke na zebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tych kropeczek pare u mnie jest, ale narazie m. in. z nerwicowych wzgledow mi sie do dentysty nie spieszy :? narazie mnie nic nie boli..

 

[Dodane po edycji:]

 

a w ogole to za niecale 3 tyg bede musial isc do swojego psychiatry i sam nie wiem co mu powiedziec o tych lkach - niby w domu czuje sie dobrze, w zasadzie nie mam lękow, ale w szkole caly czas jest napiecie i stres. wiec tak do konca dobrze to nie jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, o zębach to ja też dużo mogę powiedzieć z własnego doświadczenia :? Wszystkie od czwórek do ósemek i na górze i na dole mam leczone, a trzy szóstki całkiem wyrwane. Teraz właśnie muszę sobie wszystkie górne popoprawiać, bo chcę założyć sobie aparat stały - lepiej późno niż wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×