Skocz do zawartości
Nerwica.com

SEROXAT A CIĄŻA


wieczor1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja dziewczyna choruje na nerwicę lękową od 4 lat tyle też przyjmuje Seroxat. Niedawno dowiedzieliśmy się że będziemy mieć dziecko :D . Moja dziewczyna jest w 4 tygodniu ciąży byliśmy u ginekologa jak i u psychiatry co zrobić z lekiem ? ginekolog stwierdził ze trzeba od razu odstawić !!! psychiatra zalecił jak odstawiać (pół tabletki co drugi dzień). Jednak moja dziewczyna bardzo źle się czuje po odstawianiu bo brała przez 2 lata cala tabletkę 20 mg i zaczyna brać 3/4 tabletki dziennie. I tu właśnie powstaje problem . Miedzy nami dochodzi do kłótni o dawkę leku!!! Zależy mi na zdrowiu dziecka i matki. Nie wiem w końcu czy bardziej nie będzie szkodzić dziecku nerwy stracone na kłótnie o dawkę leku czy odpuszczenie i branie przez matkę Seroxatu. Czy też stany lekowe które ma jak nie bierze jeszcze bardziej nie zaszkodzą!!! Jak go odstawić zachowując zdrowie i matki i dziecka PROSZĘ O POMOC NIE WIEM CO MAM ROBIĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek trzeba jak najszybciej odstawić bo może mieć bardzo przykre skutki dla zdrowia dziecka! A jak odstawiać to sie nie pytaj na forum tylko stosujcie się do konkretnych wskazań psychiatry ! To lekarz ustala jaką dawkę ma brać aby szybko i bezpiecznie zejść z leku. Nagłe odstawienie może być gorsze w skutkach niż nie odstawienie wcale wg mnie.

 

Niech odstawi jak najszybciej, ale wg wskazań psychiatry.

 

No i gratuluję przede wszystkim potomka :smile: Oby zdrowe było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest dopuszczalny to nie znaczy że jest nie grożny. Np ja wolałabym męczyć się z najgorszą nawet depresją i nerwicą niż truć moje dziecko psychotropami. A wiecie jakie są skutki brania benzo w ciąży? Min rozszczep podniebienia. Paląc jednego papierosa odcinamy dopływ tlenu do płodu na 5 minut. A pijąc alkohol w ciąży nasze dziecko pozbawiane jest bardzo wielu połączeń nerwowych i w efekcie rodzi się dosłownie głupsze i może wystąpić tzw 'faz'.

 

Nie usłyszysz od nas drogi autorze że branie leków w ciąży jest nie grożne, i nie usłyszysz (przeczytasz) jaką dawkę ma jeść Twoja kobieta. Bo my nie jesteśmy jej psychiatrami. Lekarz ginekolog powiedział stanowczo- odstawić i to szybko. A zadaniem psychiatry jest poprowadzenie Twojej dziewczyny przez bezpieczne (dla niej i dla dziecka) odstawienie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawic leki na pewno musi skoro juz tak zalecil psychiatra i wiadomo stopniowo ale z tego co wiem to istnieja pewne leki ktore mozna brac w ciazy jesli kobieta ma naprawde bardzo duza nerwice np RELANIUM daja w szpitalu kobietom w ciazy SERIO !!!! I zawsze mozna sobie kupic mellise w syropie na pewno cos takiego nie zaszkodzi, skoro inne pija i pala przez cala ciaze i rodza dzieci zdrowe. Powodzenia bedzie dobrze:) ja w trakcie ciazy akurat nie bralam zadnych tabletek ale mialam pare gorszych momentow a potem w sumie tak sie skupilam na swojej ciazy i dziecku ze nie myslalam o nerwicy a kazdy jej objaw traktowalam tak ze sobie tlumaczylam ze ciaza tak na mnie dziala i mniej sie balam:):) poza tym hormony robia swoje ja np w pierwszych 4 miesiacach spalam bardzo duzo wiec nie bylo czasu na leki i rozmyslania a potem im blizej porodu to planujesz duzo rzeczy chodzisz po sklepach kupujesz ubranka itd :) bedzie dobrze:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×