Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od połowy listopada 2009 lecze sie u psychiatryna nerwice, depresje i bezsenność, od samego poczatku biore Lerivon oraz do tego nastepujace leki w takim zestawieniu: od poczatku lerivon 10mg + tegretol 200mg + heminervin 300mg wszytsko po jednej tabletce na spanie, po jakims miesiacu to samo tylko zwiekszone dawki: lerivon 30mg + tegretol 400mg + heminervin 300mg wszytsko po jednej tabletce na spanie, a po trech miesiacach: lerivon 60mg + tegretol 200mg+400mg dodatkowo promazin 50mg z wycofaniem heminerwinu wszytsko po jednej tabletce na spanie. Teraz generalnie mam tak że raz jest różnie raz ok a raz tragicznie.., zaczałem normalnie spać lecz po odstawieniu heminerwinu znów pojawiaja sie problemy ze snem. Niestety dalej nawet po takich dawkach w/w leków w sekundzie zmienia mi sie nastrój i staje sie wybuchowy i nie panuje nad sobą choc teraz zdarza sie to troche rzadziej. Wiem ze takich schorzeń nie wyleczy sie szybko, ale mam pytanie czy ktoś bierze taki zastaw leków jak jak to prosze o odpowiedz i podzielenie sie informacjami o skutkach w leczeniu??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autumnal depression, A ja brałem wcześniej norserin teraz przechodzę na lerivon bo to zamiennik a nei dostałem jego nigdzie

Zobaczymy czy ja też przytyje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem lerivonu i risperidonu przez 2 dni i na szczęście nic się nie działo. Niby odstawienie risperidonu jest niezbyt niebezpieczne ale u mnie coś wcale nie występują skutki uboczne wszelkich psychotropów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasques

kiedy zaczynasz brac? Ja dzis biore polowke deprexoletu czyli odpowiednika lerivona. Mam nadzieje ze przytyje po tym i bede mogl w koncu spac. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek zapewniam Cię, że będziesz mógł spać, chociaż to zależy od dawki. Ja biore 30 mg na noc i nie dość że Mianseryna pomaga mi spać to wyciąga mnie z głębokiej depresji. Sertralina, którą zażywam rano w postaci Sertagenu jest dla mnie gówno warta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 9 dni biorę Mianserin, zaczęłam od dawki 10 mg zgodnie z zaleceniem lekarza. Niestety już pierwszej nocy pojawił się problem ze spaniem, zaznaczam, iż wcześniej nie miałam większych problemów ze snem. Kolejne noce i "powtórka z rozrywki". Po 5 dniach zażyłąm dawkę 30 mg z nadzieją na lepszy sen, zasnęlam dość szybko, ale później często się wybudzałam, wstawałam ok.godź. 11, niewypoczęta z zawrotami głowy, rozdrażniona, złą na cały świat, płaczliwa i tak aż do16 godź. Wieczorem trochę lepsze samopoczucie i tak w kółko.

Po konsultacji z lekarzem zmniejszyłam dawkę do 20 mg, zasypiam szybko, ale nad ranem budzę się wcześnie, nie mam jednak siły wstać z łóżka, w dzień mam obniżony nastrój, czuję lęk, pobolewa mnie głowa. Ogólnie czuję się z tym lekiem gorzej niż gdy go nie brałam.

Zastanawiam się czy to w ogóle lek dla mnie.

Jak długo można się adaptować do leku? Czy też tak mieliscie?

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon jest lekiem czteropierścieniowym i może dawać trochę więcej skutków ubocznych niż te nowe leki. Okres adaptacji trwa niekiedy nawet 3 tygodnie, chociaż martwiące jest to że po tym leku masz problemy ze spaniem, gdyż mianseryna ma dosyć silne działanie nasenne. Rano możesz czuć się trochę skołowana, jednak to powinno minąć po kilku tygodniach. Pozdrawiam i proszę cię, nie skreślaj tak szybko tego leku, bo pomaga wielu ludziom. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, wezmę sobie Twoją radę do serca i spróbuję wytrwać.

Chciałabym bardzo aby to był ten właściwy lek. Trzy miesiące temu próbowałam z Efektinem, ale po pierwszej tabletce musiałam odstawić,

efekty uboczne były zbyt drastyczne tzn. potworny ból głowy, wymioty i bardzo silna nerwowość. Lekarz kazał odstawić.

Zyczę dużo zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lara30, ja przez pierwsze 3 tygodnie też fatalnie czułam się po lerivonie - zawroty głowy, bóle głowy, mdłości, poczucie jakiejś depersonalizacji - chciałam rzucić ten lek w cholerkę, ale potem było już coraz lepiej. Teraz jestem na dawce 60 mg i jest dobrze, śpię świetnie, deprechy ani śladu, spróbuj przetrwać te ciężkie początki, potem powinno być już tylko lepiej (w opinii wielu lekarzy to naprawdę bardzo dobry lek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić spostrzeżenia Lara30 co do problemów ze snem. Ja miałem podobnie, może nie wybudzanie ale coś pomiędzy snem a jawą, dość dziwne uczucie, ale po 2 tygodniach minęło.

Jakbym miał oceniać ten lek po 2 tygodniach to powiedziałbym że przyniósł więcej złego niż dobrego, ale dałem mu szanse i było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza noc z Mianseryna minela nawet dobrze. Zasnalem po godzinie od wziecia 5mg deprexoletu. Obudzilem sie tylko na chwile o 3 w nocy (zawsze sie budzilem juz o 1 w nocy). Czy wy tez macie takie realistyczne sny po tym leku? Naprawde sa super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ! Mianseryna wywołuje realistyczne sny, które pozostają w pamięci długo po wybudzeniu. 5 mg to bardzo mała dawka, ale skoro ci pomaga to super. Ja biore 30 mg Lerivonu, ponieważ on u mnie ma spełniać zadanie antydepresyjne i nasenne :) Dopiero Lerivon wyrwał mnie z bezsenności i dlatego będe polecał ten lek wszystkim, którzy mają problem ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zwieksze dawke do 10mg bo juz w nocy sie budzilem kilka razy. A co do snow to mam nawet swiadome sny. Np na poczatku mi sie sni jakis kolega i cos do mnie mowi a w nastepnym snie mu opowiadam ze mi sie snil, robie to co chce itp. Fajna sprawa tylko troche meczaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze snami mam podobnie, (jeżeli już śpię), są bardzo realistyczne. Nadal mam probelmy ze snem, dziś znów wstaląm zmęczona, jak gdyby ten sen nie był pełnowartościowy, jak napisał majstero coś na granicy jawy i snu. Mimo, ze jest już dwunasta jestem bardzo zaspana i skołowana.

Odczuwam też ciągły niepokój, jakąś nadwrażliwość na wszystko. Tak źle to nie czułam się nawet kiedy tego nie brałam. Tak chyba być nie powinno.

Jutro wizyta u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko biorę ten lek, chociaż nie wiem czy jest u mnie sens brania go. Lekarze tylko dowalają nowe leki, zwiekszają dawkę, ja potrzebuję terapii a nie truć się chemią. Nie będę go brała, tym bardziej, że ciągle mam ochotę na coś do jedzenia. Owszem, sny mam piękne i realne itp. ale nie tego potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś miałam świetny, śnila mi się wycieczka do chin, koleżanka w ciąży, którą zbeształam, bo ja nigdy w życiu nie chcę mieć dziecka, wkurzyłam sie bo zresetowałam telefon i mi się wszystkie ustawienia skasowały (zostały tylko numery telefonów), nakrzyczałam na jakieś biedne dziecko bogu winne, a potem przepraszałam wszystkich, że to dlatego, że ten tel se zjebałam.

 

taki mialam dziś sen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Ja biorę 90 mg i spie bardzo dobrze, na sny też nie mam co narzekać są fajne no i realistyczne ;) jedyny minus to że rano jak wstane to przez pierwsze 5 minut czuje sie jakbym godzine wcześniej wypił sam liter wódy :roll::shock: , ale zaraz przechodzi i jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wezme cala tabletke deprexoletu i zobaczymy co bedzie. A czy w lerivonie jest taka sama dawka leku co w deprexolecie? Jesli tak to ja biore 3x slabszy lek niz ten lerivon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy budzicie sie w nocy czy spicie az do ranka? Ja sie dzis obudzilem tylko raz po wzieciu 10mg mianseryny a normalnie budze sie z 6-7 razy. Mysle ze bede bral jedna tabletke, jedyne co mi przeszkadza to trudno sie dobudzic ale rano moge lezec nawet do 12 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×