Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, bo Lerivon sam z siebie nie tuczy. Jeśli się będziemy objadać i nie będziemy ćwiczyć tylko siedzieć przed telewizorem z miską chipsów to przytyjemy nawet bez Lerivonu. Dlatego uważam ten lek za bardzo dobry i bardzo mi pomaga. Śpię całą noc i nawet jak mi się zdarzy obudzić w nocy to nie mam lęków i natychmiast zasypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, mi pomógł (chyba wystarczy parę postów poczytać - ogólnie moje nastawienie do życia się trochę zmieniło ;) ), nie utyłam.

nie uzależnia.

dasz radę :mrgreen: chociaż pierwsze dni miałam masakryczne, to teraz się cieszę, że jednak ten lek, a nie inny dostałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Lerivon i zażywam też Perazin (leki przeciwpsychotyczny, uspokajający). Lerivon łykam do teraz, oceniam go jako bardzo dobry lek. Risset stosuje się w psychozach i depresjach z urojeniami. Początkowo może cię troche "ogłupić" jak każdy neuroleptyk. Może także nasilić poziom lęku, ale musisz to przetrwać . Będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 1 miesiącu lerivonu nie przytyłem a już po drugim razem widzę na wadze 7 kilo do przodu i czuję to w spodniach. I szczególnie nie jem. Sam nawet wierzyłem że nie utyję bo nić na początku widać nie byłoa po 2 już czuję w nogach w dupce przybyło i to spooooro. & kg od konca grudnia do początku marca to duzy wynik w tym czasie spacery i ćwiczenia brzucha co dzien wykonywane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek jest dobry jesli chodzi o dzialanie nasenne? Mam brac na noc bo nie moge spac. Czego sie spodziewac w pierwszych dniach brania (skutki uboczne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl77, Paxtin może też powodować zatrzymywanie wody, Chlorprotixen raczej nie. Jeśli pojawią się widoczne obrzęki na nogach lub wzrost ciśnienia krwi to zwróć się do lekarza.

19_latek, Lerivon jest bardzo dobry na spanie, ale jak zaczynasz brać do to weź go odpowiednio wcześnie, bo będziesz senny jakieś 12 godzin. To z czasem mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli wezme go ok 21 to o ktorej bedzie mi sie chcialo spac? Czy moze zaraz po wzieciu sie polozyc spac? Moge spac nawet 12 godzin bo do szkoly mam na 16 w tygodniu. I jeszcze mam pytanie jak to jest z tym tyciem? Czy po prostu bardzo sie chce jesc przez caly dzien czy jakos zwalnia metabolizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli wezme go ok 21 to o ktorej bedzie mi sie chcialo spac? Czy moze zaraz po wzieciu sie polozyc spac? Moge spac nawet 12 godzin bo do szkoly mam na 16 w tygodniu. I jeszcze mam pytanie jak to jest z tym tyciem? Czy po prostu bardzo sie chce jesc przez caly dzien czy jakos zwalnia metabolizm?

1) odnośnie tycia - niby zatrzymuje wodę w organiźmie, ale jak widać - nie u każdego, ja np. nie przytyłam

2) mi psychiatra zalecił brać max. o 19.30! jaką masz dawkę? bo pewnie z czasem będziesz ją zwięszkać.

najpierw mała Cię powali po ok. pół godziny, a potem jak będziesz brał 4x więcej to i po 2óch nie zaśniesz.. organizm się przyzwyczaja, a ważne, żeby wyrobić sobie nawyk chodzenia spać o mniej więcej tej samej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mnie pierwsza tabletka wzięta ok. 19 uspała a raczej chciała uspać po pół h, ale wytrzymałam do po 21. wczoraj wzięłam ok. 19.30 i za 15 minut zaczęłam ziewac :D

 

zaczynam od dawki 10 mg więc niewiele.

 

ps. i pogadam z lekarzem, że wolałabym odstawic ten lek, nie wiem czy aż tak bardzo go potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja mam przepisany deprexolet ale lekarz mowil ze to jest to samo co Lerivon. Mam brac na poczatku pol tabletki czyli 5mg.

ee no to malutka dawka. ale każdy może reagować inaczej. i jeśli wcześniej nie brałeś podobnych leków, to przygotuj się na to, że Cie zmiecie po 15-30 minutach ;)

 

Paranoja, dlaczego chcesz go odstawić? na mnie np. ma zbawienne działanie, ale początki były masakryczne. Dopiero jakoś po 2/3 tygodniach zaczął właściwie działać. A z tego, co wyczytałam w innym temacie też masz zaburzenia depresyjne.. Daj Lerivonowi szansę, że tak powiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloranxen dobry naet bardzo dobry jest maiłem i chyba wróce do niego i odziwo lekarz rodzinny mi go przypisał a nie psycho. Ona chciał z pargenu zejść a dać firmę która dla niej lepsza. Skoro paxtin zatrzymuje wodę to raczej chyba zaprzestanę go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×