Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Moniko temat wiedzieć czy nie wiedzieć był już. Jak widzę w Twoim przypadku to chyba lepiej nie wiedzieć , bo naprawdę wpędzisz się sama w jakąś chorobę. A nastawienie i psychika potrafią dużo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Aga,od samego myslenia o schizofrenii mozna jej dostac.Czlowiek,ktory non stop siedzi i wbija sobie do glowy psychozy staje sie coraz bardziej zalekniony i wszystko go denerwuje,drazni.Z tego leku boi sie wychodzic z domu albo wyjezdzac albo dostaje fobii spolecznej.Jak sobie uswiadomi,ze boi sie wyjsc z domu to jeszcze bardziej zaczyna sie zalamywac bo i rodzina i znajomi zaczynaja go postrzegac jak dziwaka a poza tym on sam nie ma juz sil do walki z nerwica.Staje sie namolnym pacjentem psychiatrow i lyka tony lekow psychotropowych.Oczywiscie nadal sobie wmawia,ze na pewno to juz teraz nie jest nerwica tylko cos grozniejszego.Bo przeciez jak to?Bac sie wychodzic z domu?Czuc nieustanny strach i przyspieszone bicie serca?To nie jest normalne!Zaczyna nasluchiwac,czuwac az wreszcie ktoregos dnia jak cos mu piknie za uchem to wpada w paranoje....i....co tu duzo mowic.Miedzy nerwica a psychozami granica jest cienka.Musimy sobie zdac z tego sprawe,ze w jakims sensie jestesmy podatni na oslabienia psychiki i trzeba juz teraz wszelkimi sposobami temu przeciwdzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko mnie akurat lęku wychodzenia z domu nie musisz tłumaczyć.Przerabiałam to niedawno.Powiem Ci jedno nerwicę mam od dziecka , na dobre walcze z nią około 20 lat.Aby ją pokonać ze skutkiem dla nie śmiertelnym od 3 miesięcy.Od życia dostawałam tak w kość, że nie musiałam czytać co nerwica potrafi z człowiekiem zrobić.Stopniowo przechodziłam różne fazy, od watowych nóg, po arytmie, bóle stawów, kręgosłupa, objawy choroby wieńcowej, bóległowy , drętwienie kończyn i można by jeszcze dlugo.Jedne objawy mijały drugie dochodziły itd.Przełamywałam ją w autobusach, z wychodzeniem z dzieckiem do lekarz , bo czasem mąż nie mógł ze mną iść. Teraz jak zmarł mój brat przeszłam wszystkie fazy nerwicy.Włączałam telewizor wojna w Iraku -ryczałam, ktoś sławny brałślub -ryczałam , wszystkie klęski i radości tego świata w większym i mniejszym stopniu były przepłakane.Aż się ocknęłam.Zaczełam się od lutego leczyć i 3/4 tych wszystkich strasznych rzeczy przeszło.Przyestałam ogłądac telewizję.Najwyżej jakiś film, program rozrywkowy.Odsunełam wszystkie złe myśli .Pozytywnie nastawiłam się do wszystkiego co robię i staję sie normalnym człowiekie.Myślę że jak przejdę jeszcze psychoterapię To ęde nowym, zdrowym człowiekiem.Bez czytania i wsłuchiwania się co jeszcze może mnie boleć i na co jeszcze mogę zachorować. Czego życzę i Tobie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZESC GINGA POWIEC MI JAK SE RADZISZ Z NOGAMI BO JA CZESEM MYSLE ZE SIE NIE PODNIASE ALBO ZE NIE DAM RADY USTAC ALBO CHODZIC BARDZO SIE TYM MARTWIE BO NIE WIEM CZY Z NERWICY TEZ SA TAKIE OBIAWY PROSZE ODPISZ

POZDRAWIAM PA :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Moniczka pójdziesz do lekarza i napewno potwierdzi sie diagnoza-NERWICA-nie wiem ale kurcze w tej chorobie w sumie jest wszystko możliwe.Ja na początku byłam jakaś taka słaba, wyczerpana.Piszesz ,że masz zadyszkę, uwierz ja siadałam na co drugiej ławce jak szłam do miasta.Gdy wracałam do domu musiałam się położyć, a wtedy dopadały mnie różnego rodzaju drętwienia mrowienia szczególnie twarzy,to było okropne-sama to przypisywałam stwardnieniu,ale niestety wyszła nerwica.Pozdrawiam mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zobaczcie jaki wielki wplyw ma psychika na czlowieka. Nawet od czytania w forum da sie wpasc w panike przypuszczajac ze sie ma to i tamto albo ze nasze nerwice sie przemienia w schizofrenie.

 

Moniczka tez najpierw byla bardzo zaniepokojona juz prawie przekonana ze ma MS a po rezonansie zdiagnozowano ze ma nerwice. Co ta psychika z nami wyprawia...

 

Co chce przez to powiedziec, ze juz drobne podejrzenie ze mamy jakas cieszka chorobe to albo tamto pogarsza sytuacje i wpadamy w wir nerwicy.

 

 

Mozg jest chyba najmniej zbadana czescia ciala i tkwi w nim jeszcze duzo zagadek. Duzo jest tez zalezne od nas i naszego nastawienia do siebie i do zycia. W sporcie tez jest wazne nastawienie psychiczne bo inaczej nikt nie dokona dobrych rezultatow w sporcie.

Ludzie przeszli wojny i obozy koncentracyjne i wielu z nich odnalazlo znowu szczescie w zyciu. Wiec my tez mamy szanse wygrac z nerwicami i zyc czszesliwie.

 

No tylko sztuka w tym, jak to dokonac ta radykalna zmiane myslenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo,ciezkie miesnie,obolale nogi,bol miesni i kosci,mdlenie konczyn,niemoznosc stania,siedzenia,podnoszenia konczyn.To wszystko NERWICA LEKOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ciało odzwierciedla wszystko to, co dzieje się w głowie - nasze psychiczne stany! Dlaczego robimy mu taką krzywdę? Jesli nie będzie naszego ciała, nas nie będzie. Nasze ciało jest niepowtarzalnym cudem, dbajmy o nie! Ale, do cholery - czy musimy proszkami!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi ja sie bardzo boje ze jestem cieszko chora boze nie wiem co mnie jeszcze spotka a czasami watpie ze to merwica tak robi pierw mialam zawroty glowy codzienie caly dzien przeszly to teraz szumy w uszach i nogi jak kamienie spiete miesnie i tak mam 3 miesiace bez przerwy piszcie co u was slychac POZDRAWIAM :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 8:36 am ]

Czemu nie piszecie co sie z wami dzieje

 

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 8:37 am ]

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam! Już od tygodnia czuję dziwną słabość w nogach,jakbym je miała z waty. A na dodatek mam wrażenie mrowienia czy jakby "gęsiej skórki". To chyba wszystko nerwica,bo im więcej o tym myślę, tym bardziej mnie dopada. Zauważyłam,że kiedy o tym zapomnę, to tak bardzo nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tez to mam,

 

mecze sie juz 5 lat z dziwnymi atakami slabosci i leku, ktore napadaja mnie calkiem niezaleznie od sytuacji.

 

Dostaje wtedy naglej slabosci, moje nogi i rece staja sie tak ciezkie i slabe ze mam wielkie zapotrzebowanie sie polozyc. Moje rece trzesa sie mocno i szczegolnie teraz na wiosne mam zimny pot na moim ciele. Moj puls sie znacznie podnosi a moje mysli w czasie ataku sa zdominowane lekiem, szczegolnie boje sie sytuacji i juz nieraz myslalem ze umieram.

 

Normalne funkcjonowanie w takiej sytuacji jest niemozliwe i musze albo przeczekac albo wziasc diazepam 10 mg ( valium ). Dopiero po tabletce czuje sie ustabilizowany i stan ten przechodzi.

Zostawia to jednak straszne rany na mojej psychice, ale nie daje sie zdolowac i walcze dalej.

 

musimy z tym sobie poradzic

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwy najogólniej powodują silne napięcia mięśni... W nogach najczęściej i najszybciej zaatakowane są łydki. ALe również inne części ciała, pojawia się nadmierne niedokrwienie albo przekrwienie mięsni.

Pamiętajcie jednak przede wszystkim ,że najbardziej i najszybciej od napięć "obrywają" organy wewnętrzne i jest to znacznie bardziej niebezpieczne...

Takie objawy, bólu , napięcia są ważnym "dzwonem na alarm" . Trzeba leczyć, reagować ale nie panikować i się bać!!

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robic gdy dopadaja czlowieka te drgawki?U mnie dzieje sie to zawsze wtedy gdy klade sie spac.Cialo podskakuje co paredziesiat sekund.Czasami podskakuje tylko reka lub noga albo jedna polowa ciala.To bardzo nieprzyjemne uczucie poniewaz wraz z nim pojawia sie napadowy lek-strach o to,czy to nie padaczka,rzucawka i co sie z czlowiekiem dzieje.Wczoraj bylo strasznie bo te drgawki zsumowaly sie z silnym napadem lekowym.Wszystko wirowalo,serce bilo a ja myslalam,ze wariuje,umieram...Jak to zwlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Moniczko !!!!!

Muszę Ci coś powiedzieć, do dnia dzisiejszego myślałem że to tylko ja tutaj mam takie objawy, ale widzę że i Ciebie dopadła ta MENDA ! ! !

Nie umiem już inaczej o tym się wyrażać, u mnie to już trwa 4mce, miałem dużo stresów i na końcu przewrócilem się na stoku na nartach od tamtego dnia moje emocje się wyzoliły i nękają mnie do dzisiejszego dnia, biorę leki, prubuję być spokojny i nic .... ciągle mam te paskudne nocne drgawki...... za każdym razem jak zasypiam zaczyna mi się robić dziwnie w głowie i od razu mi rzuca rękę lub nogę lub inną cześć ciała, przeważnie jest to lewa strona, w dzień też mnie dopadają te rzucawki ale już nie takie, nienawidzę tego, jest to najgorsza forma nerwicy jaką można mieć, wszytskie najgorsze objawy - tak mi powiedziała moja Pani doktor, ale muszę powiedzieć że coraz lepiej się czuję, na początku nie spałem 2 tygodnie, wyglądałem jak trup i nie wiele lepiej się czułem, dostałem effecitn, tranxene, mianserine, stilnox i xanax.... same psychotropy, wystarczy że się zdenerwuje i mógłbym wziąźć ich całe wiadro a i tak nocy nie prześpię przez to zasr.... rzucanie !!!! Raz pamiętam jak próbowałem usnąć to mnie tak rzuciło że z pozycji leżącej znalazlem się w normalnmym siadzie ..... wtedy dostałem takiej paniki że to już w ogóle był szok .... badania mam dobre .... diagnoza - zespół lękowy, czas leczenia - nie wiadomo, ale z dnia na dzień czuję się lepiej, moja rada dla Ciebie - koniecznie idź do lekarza bo samemu nie da rady już z tego stanu wyjść, pozdrawiam i naprawdę mocno ścickam, bo wiem co znaczy akurat to gówno !!!!! Męczymy się razem i wyjdziemy z tego oboje, trzeba się tego trzymać !!!! POZDRAWIAM !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

chcialam Wam podziekowac za poruszenie tego tematu bo mam dokladnie to samo...w momencie kiedy zasypiam kiedy wmawiam sobie uporczywie ze jestem spokojna pojawia sie ten odruch!!!..bardzo sie tego boje automatycznie kluje mnie serce...wlacza sie paniczny lęk.. i noc bezsenna ja dluzej juz tak nie moge!!!!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktos mam ciezkos nog bo ja mam ciagle wstaje rano i jusz sa cieszkie slabe ledwo chodze nie raz mysle ze nie wstane na nogi albo jak ide to nagle zaczynam byc taka cieszka wtedy w padam w panike i mysle co sie dzieje to jest straszne boze tak sie boje ze to cieszka choroba dlaczego mam taki stan

PROSZE NIECH SIE KTOS ODEZWIE

 

POZDRAWIAM

KAMA :(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ten sposób zaczęła sie nerwica , a potem dochodziły inne objewy, dlatego nie ma na co czekać tylko konieczna jest wizyta u lekarza i to jak najszybciej.Do psychiatry nie potrzeba skierowania tak że powinnaś skorzystać z pomocy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak mi spadnie cisnienie to marzną mi stopy, czesto tez paralizuje mi obie dłonie. Wczoraj tak sie zdenerwowałam ze dostalam hiperwentylacji, cała sie trzęsłam, sparaliżowalo mi twarz w okolicach ust i policzków-masakra.I do tego nie mogłam opanować płaczu! Zażyłam krople Sedomix i po ok. pół godzinie mi przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia do kogo zwrócić się z moim problemem. Może ktoś z Was zna odpowiedź. Od około 10 mies. odczuwam drobne

skurcze mięsni prawie na całym ciele: uda łydki, stopy, barki przedramię, palce itd. Sa to takie drobne chwilowe drgnięcia, które bardzo często się powtarzają.

Czasami ich w ogóle nie odczuwam a czasami dość intensywne (częściej ta opcja ), Nie wiem czy mam racje ale medycyna nazywa ten objaw fascykulacje.

Mam prośbę, być może ktoś z was mógłby mi udzielić wskazówek

co to może być i co z tym zrobić. Może ktoś z was miał podobny problem. Lekarze, których odwiedziłem (kilku neurologów )

temu zalecił mi przyjmowanie magnezu, uznali ze jest to problem

niedoborow lub na tle nerwowym - nerwica.

Fakt problemy te zaczęły się w bardzo ciężkim dla mnie okresie. Zrobiłem sobie badania na poziom magnezu, potasu, wapnia, hormony tarczycy - wszystko idealnie, odruchy neurologiczne też ok. Nie umiem już sobie z tym poradzić i nie wiem co mam robić Cały czas się martwię, że to jakaś poważna choroba. Ciągle coś sobie wmawiam. Biorę magnez, potas – bez większych efektów :(

Może się z czymś takim spotkaliście.

Proszę o jakieś info. Jestem tym coraz bardziej załamana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ma ten sam problem. Pozostałe klasyczne objawy ustąpiły ale szarpnięcia pozostały. Są szczególnie odczuwalne jak jestem w bezruchu np. przed zaśnięciem. Też mam zapewnienie neurologa, że nie ma powodów do obaw i staram się nie nakręcać ale chciałbym aby to również zanikło.

 

Pozdr, Filoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam podobne objawy. Coś jak drgawki. Zaczęło się to w czasie, gdy przez 3 lata nie miałem pracy i niemal nie jadłem. Teraz, po kilku latach dobrego odżywienia objawy są nadal i pojawiają się wieczorem, jeśli nie zjem dostatecznie obfitej kolacji, a w ciągu dnia przy silnym zmęczeniu. Neurolog twierdzi, że jest ok, badania neurofizjologiczne są w środku normy. Osobiście wiążę to z brakiem cukru we krwi (silny związek z dietą i poziomem zmęczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×