Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niezwykłe sny


azok

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to gdzies juz bylo, ale chcialam Was spytac, czy mieliscie jakies niezwykle sny zwiazane z nerwica. Zwiazane czyli zapewne spowodowane lekami. U mnie pojawily sie wraz z efectinem. Zaczeli mi sie snic znani ludzie. Mialam sen, w ktorym na balu u mnie w domu byl Leszek Miller i Jose Maria Aznar, z tym ostatnim tanczylam. No i mialal poniekad proroczy sen- w odwiedziny przyjechal do mnie Czeslaw Milosz, Jan Nowak Jezioranski i Jan Pawel II, ow sen mialam gdy dwaj ostatni jeszcze zyli. Te sny ( te wymienione i wiele innych) to chyba jedyna zabawna i pozytywna rzecz zwiazana z nerwica. A jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale schiz, dzisiaj mi się śniła druga wojna światowa.

 

Była tam bardzo ciekawa scena:

Widziałem mały oddział alianckiej piechoty (mniej więcej 10 żołnierzy) idący przez jakiś zarośnięty dziką zielenią teren.

Widziałem od przodu dowódcę, który szedł na czele.

Nagle za nimi zobaczyłem bunkier z karabinem maszynowym mg42.

Wystrzelili serię i tylko zobaczyłem padającego na brzuch dowódcę. Był ciężko ranny w plecy (widać było krwawe otwory po kulach), ale jeszcze żył. Widać było, że nie za bardzo wiedział.

Następna seria rozwaliła mu głowę na kawałki.

Następnie zobaczyłem jak 3 pozostałych przy życiu żołnierzy dobiera się do bunkra, który okazał się pozbawionym dachu stanowiskiem ogniowym.

 

Stanęli u na brzegu stanowiska (z tyłu, więc chyba byli jakąś straż tylną czy coś)

Gość od BARa zastrzelił kaemistę wroga i został tylko oficer SS.

Dość podstarzały i się krzywił. Chyba go chcieli pojmać ale on wyciągnął

Granat i chciał go rzucić. Został natychmiast zabity ogniem z BARa i Stena.

Granat upadł na ziemię i eksplodował zabijając wszystkich.

 

Dziwny sen, no nie?

Nie wiem czemu, ale moje sny są zwykle pełne przemocy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sny może i nie są nadzwyczajne ale czasami prorocze...często gdy zamykam oczy widzę urywki skrawki obrazów tego co potem na drugi dzień dzieje się naprawdę widzę te same obrazy...te same silne wrażenia...często śni mi się że spadam lecę gdzieś w przepaść...miewam takie dni że boję się zasnąć że będą mnie atakować duchy..a nie wiem czemu tak strasznie się boję, widzę jakieś straszne maski, twarze i boję się niesamowicie...często przed oczami mam obrazy tego co się zdarzyło czego się boję, np. kiedyś patrzyłam się w dół na tamę gdzie jest bardzo głęboka woda potem w nocy bałam się że spadnę widziałam tę tamę...moje sny odzwierciedlają moją psychikę czasami ukazują mi przyszłość to coś jakby wewnętrznie mi podpowiadało że coś się zdarzy jakieś mejsce jest dla mnie niezwykłe usilnie mnie przyciąga tylko czasami nie rozumiem dlaczego... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz śnilo, że idę sobie po jakiejś wielkiej górze. Po prawej i po lewej stronie przepaść... Ta przestrzeń, po której idę ciągle się zwęża aż staje sie bardzo cieniutka. Wtedy tracę równowagę i trzymam się jedną reką tego cieniutkiego kawałeczka aż spadam. No i obudziłam sie milimetr nad ziemią :roll:

 

Ale czasami to mam takie chore sny, że szkoda gadać...

Okropne, dziwne, straszne i najczęściej absurdalne.

A niektóre to się nawet latami pamięta.

:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozne sny czasem smieszne, czasem przerazające itd. Kiedys mi sie snilo ze latam, super :) bardzo mi sie to podobalo> nie biore zadnych leków wiec napewno moje sny nie sa tym spowodowane... Po czesci jestem troszke marzycielka :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sny? Miałem je po obejżeniu Jurassic Park w 1993 roku. Co noc śniły mi się te gady, super sny bo zawsze mnie pasjonowała paleontologia. Jednak już od kilku lat nic mi się nie śni, a jeśli już to i tak pamiętam tylko coś nad ranem. Później już nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde kazdy z nas sni codziennie, tylko czasem nie pamieta sie tych snow... moim zdaniem wynika to z tego ze ma sie zablokowana podswiadomosc... bo snyto nic innego jak zepchniete oobrazy do podswiadomosci... ja dopiero teraz podczas terapii zaczynam pamietac swoje sny... moja podswiadomosc wreszcie chce mi cos pokazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorszy sen mialam w wieku 7 lat - snilo mi sie ze ide lasem iglastym. Drzewa sa nezwykle wysokie, ja ide polna droga. Jestem mała i boje sie ze czuje ze ktos mnie sciga, chce uciekac ale ne moge bo moje nogi sa w piasku. Strach coraz wiekszy bo nie moge przesunac sie ani o centymetr. Panikuje. Chce isc ale nie moge!!! Uczucie sttrachu jest ogromne!! Po jakims czasie obudzilam sie ale uczucie takie dziwne pozostalo. Mialam w tym snie spodenki od Babci, żółte w biale groszki. Znienawidzilam je nie mogalam nawet ich dotknac bo przypominalo mi te uczucie, ktore przez wiele lat nazywalam groszkowym. niedawno dowiedzialam sie ze jest to porazenie przysenne.

Sen ten powtarzal sie wiele razy, nie w takiej samej formie ale z dokladnie tym uczuciem, panicznego strachu ze nie moge ruszyc sie. Czasami juz nawet nie spalam.

W dzien tez mi sie to zdazalo ale lagodniej juz tak nie panikowalam.

To byl moj najwiekszy koszmar i milo 7 lat pamietam go - niestety.

Sni mi sie czesto wojna, katastrof, kosmos ( ze jestem wyslannikiem aby ratowac ludzkość)i co najsmieszniejsze zwierzeta ze rozmawiam z nimi. Np. kiedys bylam krokodylem :) albo żyrafa ktora jedzie na rowerze pod gorke i strasznie sie meczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę stary i wyszukany w wyszukiwarce wątek.

...Snów nigdy nie miałam, jedynie czasem i rzadko się zdarzały jakieś romantyczne scenki, czy też coś a'la drastyczne spadanie w przepaść. Ostatnio zaczeły mi się śnić wypadające zęby z mojej dolnej szczęki. Taki sen oznacza nieszczescie, śmierc w rodzinie. Ja z reguły nie mam proroczych snów, ale moja sąsiadka owszem. Ostatnio zaczęłam się interesować OOBE, ale to odrębny wątek o tym. Raz miałam taki straszny sen gdzie brat zaczął dobierac się do mojej siostry, a wcześniej drugiego brata zabił. A ja byłam bezradna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czasami bardzo ciekawe sny, tak jakby film, nie biorę zadnych leków, ale w snach podobno wychodzi to co naprawde myślimy czujemy i jak chcemy postępować... mi ostatnio śniła się sytuacja z życia codziennego, można nawet poweidzieć rodzinnego, którą normalnie "znoszę", ale dopiero we śnie uświadomiłam sobie jak bardzo znoszenie tego mnie męczy... dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Sny mogą być fascynujące, przerażające, prorocze. Czasem sny są zupełnie pozbawione sensu. Dzisiaj (znaczy w nocy) śniło mi się tak: Zamieszkałam u jakiejś bardzo bogatej kobiety, która prowadziła muzeum. Miała też taki pokój, gdzie było dużo kamer i różnych czujników. Były tam też gabloty, ale nie sprawdzałam co tam jest. Następnego dnia do wiedziałam się, że ktoś ukradł cenny obraz doświadczonego polskiego malarza. Kobieta ta płakała, a w wiadomościach mówili, że prawdopodobnie nie odnajdą dzieła. Pamiętam nawet, że obraz przedstawiał kobiety oraz oko. W nocy wstałam i poszłam do salonu, a tam mężczyzna ubrany na czarno i w kominiarce. Chciał coś wynieść przez balkon, pomyślałam, że to obraz, dlatego krzyknęłam do niego. On obrócił się w moją stronę, wyciągnął pistolet i strzelił do mnie 2 razy w brzuch, a potem uciekł. Ja nerwowo podniosłam bluzkę i zobaczyłam plamę krwi. Potem się obudziłam, ale oblana zimnym potem i przerażona. Czułam się tak jakby to nie był sen, tylko naprawdę zostałam postrzelona. Dziwny sen, a ostatnio nie oglądałam sensacyjnych filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy sen... a jeśli chodzi o to ze po tym śnie zbudziłaś się i źle się na przykład czułaś - ja nieraz mam tak samo, budzę się po śnie i zauważam że naprawde się źle czuje (tak jak we śnie) tylko ze to jest na odwrót podobno - śnią nam sie takie dziwne rzeczy, bo źle się czujemy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem swój sen i tu wklejam. Nie wiem czemu - ale czuję taką potrzebę.

 

Śniły mi się dziś dwa bardzo realistyczne sny. Jeden to związany z naprawą jaką ostatnio robiłem - tak realistyczny, że szok.

 

A drugi który lepiej pamiętam był o domu. Wybudowałem nowy dom. W ogrodzonym ogrodzie. Rozległy. Składający się z wielu budynków połączonych ze sobą. W środku była jakby pierwotna wersja w której jednak zmieniło się przeznaczenie. Było tam wszystko. Pokoje, sypialnie, pokoje kąpielowe, sauna, składziki rożnych rzeczy, pokoje do zabawy w harcerzy i zuchów przez dzieci, pokoje dla gości, pokoje o różnym stylu i nawet takie części domu których przeznaczenia nie znałem. Było gwarno. Dużo gości. Jakichś znajomych. Ludzie którzy to wszystko obsługiwali. Jakieś takie przyjęcie. Całe rodziny. I niby wesoło, ale czułem się tam samotnie. A następnego dnia większość ludzi wyjechała. Mimo to nadal było sporo ludzi - rówieśników. Oni się tam bawili. A ja się czułem tak bardzo samotnie tam. Chciałem by już sobie poszli. Psuli sporo rzeczy. Nie zachowywali czystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×