Skocz do zawartości
Nerwica.com

Taka mała ankieta


Czy niestabilna, niepoukładana wewnętrznie osoba ma moralne prawo wchodzenia w związki?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy niestabilna, niepoukładana wewnętrznie osoba ma moralne prawo wchodzenia w związki?

    • TAK - bo to nie ma nic wspólnego ze związkami, niestabilne osoby są w stanie tworzyć stabilne związki
      10
    • TAK - bo jestem egoistą, nie obchodzi mnie że mogę kogoś zranić, należy mi się choćby chwilowe szczęście
      1
    • TAK - bo myślę że dzięki tej osobie moje problemy psychiczne znikną, lub ta osoba pomoże mi się z nimi uporać
      18
    • NIE - żeby brać odpowiedzialność za drugą osobę najpierw sami musimy być poukładani
      9
    • nie wiem, chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć
      6


Rekomendowane odpowiedzi

myślę że to jest w ogóle głupie pytanie,. gdybyśmy szli tym tokiem myślenia to na świecie nie byłoby połowy związków, które istnieją. kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień!

nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.... ;)

 

ja zagłosowałam na opcję

TAK - bo myślę że dzięki tej osobie moje problemy psychiczne znikną, lub ta osoba pomoże mi się z nimi uporać

 

z tym że nie zawsze jest to możliwe, zależy jakie kto ma problemy ze sobą, jakie problemy i charakter ma druga osoba no i musi byc ta chęc pomocy z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dzielą się na "stabilnych i poukładanych emocjonalnie" oraz "niestabilnych i niepoukładanych" - wszyscy lawirujemy gdzieś między jednym a drugim. Po drugie, powiedziałabym że NIE DA SIĘ nie wchodzić w związki, chyba że jesteś w więzieniu w jednoosobowej celi, życie to relacje międzyludzkie w różnej formie, w większości kulejące bardziej lub mniej, niezależnie czy ktoś jest chory na nerwicę czy nie... takie jest moje zdanie howgh.

 

Ale jeżeli czujesz że kogoś zranisz bo wchodzisz w związek sam niewiedząc czego chcesz to oczywiście warto się nad tym zastanowić. Natomiast związek, miłość, drugi człowiek może też być lekarstwem, i uważam że nie wolno od tego uciekać zasłaniać się chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trudne pytanie. Nie wiem do końca co masz na myśli pod pojęciem 'niepoukładana wewnętrznie' osoba. Nie wiem czy chodzi o stopień dojrzałości emocjonalnej czy też chodzi o osobę "czystą", bez żadnych zaburzeń typu brak akceptacji do siebie, niska samoocena, nerwica o podłożu lękowym czy też fobia.

Moim zdaniem każdy ma moralne prawo do związku jeżeli czuje się na siłach sprostać wyzwaniu. Miłość może być doskonałym lekarstwem na wszelkie dolegliwości oraz niedoskonałości naszego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że chorując przykładowo na nerwicę czy też depresję wyleczymy się jak tylko znajdziemy partnera, bo jakby nie było związek opiera się na partnerstwie, a nie na "opiece w jedną stronę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się raczej doczepiła do drugiego człona pytania - "prawo moralne" :mrgreen: chodzi oczywiście, jak mniemam o niepisane prawo.. a takie podlega względności. Coś dla jednego jest chamstwem - przykład: jestem pierdyknięty psychicznie i nie chcę tym samym niszczyć komuś życia. piękne acz ckliwe. nie byłabym taka surowa, najważniejsze to nie oszukiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na nie, wątpię czy to może być zdrowy związek, szczególnie gdy to mężczyzna ma problemy. Ale byłbym ciekaw wypowiedzi Panów nerwicowców którym może coś się udało albo Pań mających takich partnerów, bo ogólnie jak przejrzałem trochę forum to w tej materii dominują Panie w związkach ze zdrową osobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA uważam że miłość pokona wszystko ja miałem w pewnym okresie takie natręctwa potrafiłem analizować słowa mojej dzieczyny i interpretować źle a mimo to przetrwaliśmy i wiem że to ma sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×