Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy! Recenzje forumowiczów


Ciśnieniowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem podobnego tematu tutaj na forum, ale jakoś nie mogłem znaleźć :smile: Może są tu na forum ludzie chcący wymienić się swoimi odczuciami na temat jakiegoś filmu, pochwalić się tym co ostatnio oglądali lub co mają zamiar obejrzeć itd.?

Zacznę od siebie:

filmy, które zrobiły ostatnio na mnie wielkie wrażenie to:

"Pieskie popołudnie", jak dla mnie jedna z najlepszych ról Pacino

http://www.filmweb.pl/f1317/Pieskie+popo%C5%82udnie,1975

"Blow", co ciekawe na tym filmie miałem atak mojej nerwicy.

http://www.filmweb.pl/f4258/Blow,2001

oraz "25 godzina"

http://25.godzina.filmweb.pl/

gorąco polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że ostatnio oglądam sporo filmów popiszę troszkę tutaj.

Dziś jestem na świeżo po filmie "Agora". Film ciekawy, porusza trudne kwestie początków chrześcijaństwa kontra judaizm kontra poganie, około 350 r n.e. Aleksandria, do władzy dochodzi chrześcijański władca i ci którzy dotychczas byli rozszarpywani na arenie przez lwy stają się oprawcami i katami........

 

Piękna scenografia, brak rozmemłanych romansów, film zostawia nam dużo do obmyślenia po jego zakończeniu, rzuca światło na pewne sprawy z zupełnie innej strony. Wart obejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię kino meksykańskie:

"Amores perros"

''Fiołkowe perfumy"

Bardzo mi się też podobał duński "Mifune"

Co do filmów z Pacino to podobał mi się "Człowiek z blizna" może nawet nie cały, ale uwielbiam go za tą scenę w restauracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzalam sobie z corkà film "Szare ogrody" z Jessicà Lang i Drew Barrymore-to biograficzny film o zyciu dwoch ekcentrycznych kobiet-matki i corki;film swietnie pokazuje relacje mièdzy tymi dwiema kobietami,uderza w niecodzienne problemy jak i te dla nas calkiem zwyczajne.Dziewczyny z forum-polecam wam ten film :D

 

[Dodane po edycji:]

 

ach zapomnialabym :D "Las Vegas Parano"no to juz chyba klasyka prawda?i pewnie wiele osob oglàdalo ;) to moj ulubiony film, aktorzy rowniez:Benicio Del Toro i Johnny Depp-niezawodni jak zawsze.tym co nie oglàdali-polecam goràco :mrgreen:

a Monthego Phytona lubicie??np "sens zycia" albo "Lemur zwany Rollo" jak nie to tez polecam-recenzji nie podam bo za bardzo zawila by wyszla :lol:8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, pamiètam"Rybka zwana Wandà" :D wyborna komedia,i obsada,szczegolnie Jamie Lee Curtis-odkàd pamiètam zawsze chcialam miec takie nogi jak ona :roll::D film swietny,bèdè musiala znowu go zobaczyc,dzièki za przypomnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam skecze Phyton-ów!

,, Mielonka z mielonką, mielonką, jajkiem i mielonką" :lol:

''Las Vegas parano" i ''Fight club" to filmy, o których bardzo dużo słyszałam, od dawna chcę obejrzeć i jakoś nigdy nie mam okazji :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, tak zrobiè :D jak masz jeszcze jakies ulubione to wrzucaj!!!ja sobie przypomnè to powrzucam jakies recenzje jutro :D ogolnie swietny temat,nic dolujàcego..podoba mi siè :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur i zemsta Maltazarda

 

Pierwsza część tego francuskiego filmu trzymała światowy poziom. Fabuła, akcja i muzyka były wspaniałe. Myślałem że kontynuacja będzie przynajmniej równie dobra jak jedynka. Niestety strasznie się zawiodłem :/ Fabuła do bani, wogóle się nie trzyma. Tylko postacie z pierwszej części ratują ten film. Do tego nie było w tym filmie zakończenia tylko wyświetlił się mój ulubiony napis to be continued... Taaaa.... poprostu super :/ A szkoda. Mam nadzieje ze czesc trzecia wsyzskto wyrowna, ale po tym co zobaczyłem ja w tej czesci to nie wiem czy pojde znowu na to do kina. Naprawde wiało tu nudą.

 

Ocena: 6-/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacum

Ja tez już ściągam polecane:)

 

Bardzo lubię: ""1900: człowiek legenda" z Timem Rothem i muzyką Morricone. Dla mnie jeden z fajniejszych filmów jakie widziałam i nie zrażajcie się tym ,że jest produkcji włoskiej. To taki do popłakania, ja się na nim zalewam łzami:)

Ostatnio obejrzałam" Lektora" z Kate Winslet. Dla mnie bardzo dobry, chociaż chyba bardziej spodoba się kobitkom:)

[Dodane po edycji:]

 

OO ściągnął mi się już Shrink. Ktoś o nim pisał , a ja uwielbiam Spaceya. Jak obejrzę to napiszę jak mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja Wam coś polecę. A będą to filmy z mojej ukochanej kategorii - horror :P, ale nie tylko :!: Trochę długi post wyjdzie, ale myślę że WARTO przeczytać i przede wszystkim obejrzeć- na długo zostaną Wam w pamięci.

 

REC

Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerą, walka o przetrwanie.

Mój komentarz- film na początku długo się rozkręca, wydaje się być nawet zabawny momentami, ale zakończenie tak wbiło mnie w fotel, że tydzień bałam się sama do kibla chodzić :lol:

 

Lśnienie (reż. S.Kubrick)

Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako kurator w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance'ów w hotelu Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone telepatyczne zdolności odkrywa, że hotel jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu.

 

Mój komentarz- obok 1408 mój ulubiony film. Wciąga okrutnie. Napięcie rośnie z każdą minutą. Czytałam książkę i muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z tak dobrą ekranizacją powieści. Ten film jest obowiązkową pozycją nie tylko fanów horroru. To film psychologiczny, o tym, jak hotel opętał człowieka. Jest BOSKI.

 

Klucz do koszmaru

Caroline (Kate Hudson) młoda pielęgniarka została wynajęta do opieki nad umierającym człowiekiem w gotyckiej posiadłości położonej blisko Nowego Orleanu. Dziewczyna pewnego dnia odkrywa pokój na poddaszu, który skrywa mroczną tajemnicę...

Mój komentarz- wydaje się być lekkim i przyjemnym filmem. Ciekawy motyw, fabuła, napięcie i zakończenie, które wprawi Cię w osłupienie. Pozycja konieczna.

 

Silent Hill

Rose (Radha Mitchell) rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie swojej córki Sharon z dziwnej choroby, która skazuje dziewczynkę na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Postanawia zabrać córkę w podróż do Silent Hill - miasteczka, którego nazwę dziewczynka bezustannie przywołuje w snach.

 

Mój komentarz- naprawdę przerażający film. Byłam na tym w kinie na nocnym seansie i bałam się wrócić do domu. ŚWIETNY klimat filmu, gra aktorska, napięcie, efekty. Film został nakręcony na podstawie gry komputerowej. Po prostu MUSISZ go zobaczyć.

 

Amityville

13 listopada 1974 roku policja w hrabstwie Suffolk otrzymuje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni. Policjanci natychmiast udają się pod wskazany adres: 112 Ocean Avenue na Long Island. Tam odkrywają przerażającą zbrodnię. Zbrodnię, która wstrząsnęła Ameryką. Sześciu członków rodziny zostało zastrzelonych w ich własnym domu.

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Szokujące zdarzenia sprzed 30 lat przyczyniły się do napisania bestsellera i stały się popularnym motywem horrorów.

Mój komentarz- najlepsze w tym filmie jest to, że jest oparty na faktach. A pamiętając o tym w trakcie oglądania filmu można nabawić się arytmii serca. Świetny film.

 

Ostatni dom po lewej

Przedstawiając jeden z najgłośniejszych thrillerów wszech czasów nowemu pokoleniu, filmowcy zadają pytanie - jak daleko może się posunąć para zwykłych ludzi mszcząc się na socjopatach, którzy skrzywdzili ich dziecko.

 

Mój komentarz- film o tym, jak daleko człowiek może posunąć się w zemście, o miłości rodziców do dziecka. Wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga... Na koniec filmu siedzisz, i kibicujesz oprawcom aby lali mocniej...

 

Nieodwracalne

Film opowiada historię mężczyzny, który sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość i się zemścić na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego żonę.

 

Mój komentarz- tego nie da się opisać słowami. Trzeba zobaczyć. Film od 21 lat. Mi naprawdę zmienił myślenie...

Bękarty diabła

Po zamordowaniu szeryfa Wydella, rodzinka Firefly'ów trafia na celownik żądnego krwi brata denata, także gliny. Czując na plecach oddech mściwej policji, Baby, Otis, kapitan Spaulding i reszta piekielnej familii wyruszają w trasę. Wsparciem służyć im będzie zakochana w Otisie córa Koryntu, dumnie nosząca ksywę "Landryna".

Mój komentarz- bardzo dobre kino, zarówno 1 jak i 2 część filmu. Wartka akcja, napięcie i świetnie przedstawiona 'piekielna rodzina'. Polecam.

 

 

1408

Pisarz Mike Enslin jest autorem dwóch książek dotyczących zjawisk paranormalnych. Aby zdobyć materiały do nowej książki, Mike jest zdecydowany zbadać cieszący się złą sławą pokój 1408 w nowojorskim hotelu. Jest on jednak przekonany, że opowieści dotyczące owego pokoju to tylko mit. Dyrektor hotelu Mr. Olin nie podziela podejścia pisarza i ostrzega go o możliwym niebezpieczeństwie. Enslin zamierza udowodnić, że przerażające wydarzenia, które miały tam miejsce w przeszłości to tylko zwykłe zbiegi okoliczności i bajki.

Mój komentarz- kocham ten film. I głównego bohatera. Dla mnie nie obejrzeć tego filmu to nie żyć. Najlepszy film na świecie jak dla mnie. To, co się w nim dzieje to jakieś szaleństwo... Dla mnie pokój który tam występuje to synonim nerwicy - nie uciekniesz, nawet śmierć ci nie pomoże.

 

Lokator (reż. R. Polański)

Zagraniczny imigrant Trelkovsky wynajmuje mieszkanie we Francji, w którym parę dni wcześniej popełniono samobójstwo. Z czasem Trelkovsky zaczyna podejrzewać swoich sąsiadów o zmowę. Uważa, że chcą go zmienić go w poprzednią lokatorkę, by także popełnił samobójstwo. Fantastyczne stadium schizofrenii.

 

Mój komentarz- dla nas to obowiązkowa pozycja :smile:

 

Paranormal Activity

Młoda para podejrzewa, że ich dom jest nawiedzony przez jakąś złowrogą istotę. Organizują więc monitoring, aby uchwycić dowody na to, co się dzieje, kiedy śpią. Ich nagrania z monitoringu oraz amatorskich filmów wideo zostały zmontowane w 99-minutowy, pełnometrażowy film fabularny. Okazuje się, że część materiału filmowego jest wręcz niewiarygodna, a interpretacja przedstawionych wydarzeń pozostawiona jest widzowi.

Mój komentarz- nie oglądałam i nigdy się nie odważę ale czytałam wiele opinii, więc jeśli lubisz się bać... Ponoć najstraszniejszy film ze wszystkich filmów. Brrr...

 

p.s. Zanim zaczniecie ściągać filmy to sprawdzcie najpierw czy nie ma ich na youtube (często są- bez limitu) albo na filmolandia.net (z limitem, godzinę oglądasz i godzinę trzeba czekać, ale można obejść blokadę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola- 'Inni' całkiem fajny film, podobał mi się :smile: Ale mnie nie przestraszył :P Polecam naprawdę ten ''1408'' jeszcze zobacz, to nie jest typowy horror, ale film, którego nie da się opisać słowami wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia anioła - 14 letnia Susie Salmon zostaje zgwałcona i zamordowana. Jej dusza jednak pozostaje w "zawieszeniu", obserwuje to co dzieje się na ziemi....a tam ojciec i siostra Susie starają się odnaleźć zabójcę dziewczynki. Każda z tych osób przeżywa własną osobistą targedię a film jest historią godzenia się z odejściem kogoś bliskiego, opuszczeniem rodziny.

Film wzruszający, pełen przemyśleń o życiu, ciekawy - polecam serdecznie. Myślę, że Peter Jackson ( reżyser) spisał się całkiem nieźle :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monty Pythona też lubię :smile: Ale jeśli chodzi o mnie to najbardziej w świecie rozśmiesza mnie Jaś Fasola, i to odkąd pierwszy raz go zobaczyłam- jako dziecko (kazałam mamie nagrywać wszystkie odcinki na video :mrgreen: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to żeby nie było :P

Kocham Jasia Fasolę, bo potrafi mnie rozśmieszyć do łez. Tak samo odcinki serialowe jak filmy z jego udziałem: Johnny English, Wyścig Szczurów, Czarna Żmija itd.

 

Odcinki serialowe z Fasolą są cudowne. Wspaniała fabuła, wciągająca akcja, napięcie, piękne plenery, muzyka, światło i bardzo przystojny aktor w roli głównej... To wszystko sprawia że uwielbiam je oglądać o każdej porze dnia i nocy.

 

Polecam.

jas_fasola.jpg.d141ba4d4cc4494ea6c6c481614224e4.jpg

Rowan_Atkinson_Jas_Fasola_1607357.jpg.33c8abd9669e1fa62a189bc80c75c16f.jpg

rowan_atkinson735479.jpg.461e6d08f91ef27266f4a29d99ac3a17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z koleżanką na filmie "Wyspa tajemnic". Musze Wam powiedziec ze strasznie sie rozczarowałem. Film zrobiony na siłe z przewidywalnym zakonczeniem. Było kilka fajnych smaczków ale to zupełnie za mało!!! Film opowiada historie dwóch policjantów którzy przypływają na wyspe na której znajduje się szpital psychiatryczny. Uciekła z niego pacjentka i owi policjanci mają rozwikłać zagadke. Eh... dodam jeszcze ze film troche przydlugi.

 

Moja ocena 6+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fable- dzięki za tą recenzję, bo właśnie zarezerwowałam na niego bilety w kinie. Z reklam wynika że jest ciekawy, gorzej jeśli jest tak jak piszesz :> Ale i tak pójdę, żadnego horroru nie przepuszczę :P I potem ja zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, co do horrorów, byłam ostatnio w kinie na Wilkołaku i jestem zawiedziona, w filmie pozaplatały się sceny z których wiało nudą i sceny w których wilkołaki rzucały mi się do gardła i podskakiwałam na fotelu, niestety nie w tym pozytywnym sensie. Film nie budował u mnie żadnego napięcia, oczekiwania....taki no hmm....dla mnie flaczki z olejem. Nie polecam.

Na plus mogę dodać piękną scenografię i dobrego (jak zwykle w roli psychodelicznych charakterów) Anthonego Hopkinsa.

 

Jeśłi zaś idzie o "mocne" horrory polecam Paranormal Activity, tylko koniecznie oglądać w nocy. Film w podobnie do Blair Witch - młoda para instaluje w sypialni kamerkę (bez zboczeństw proszz) bo dziewczyna jest przekonana, że nawiedza ją duch. To co się tam dziej ...no sami zobaczycie - ale film jest naprawdę dobry.

 

 

wiola173pewnie, że tego pełno na necie jest ale temat postu brzmi : Recenzje forumowiczów.

Załóżcie temat: "Jakie lubisz filmy" i tam dyskusja może toczyć się do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka- z tymi wilkołakami to w ogóle bardzo mało jest dobrych filmów :? Ja tak jak i Ty raz się pokusiłam na wizytę w kinie aby zobaczyć ponoć dobry 'Zew krwi' natomiast też się zawiodłam. 'Wilkołaka' nie oglądałam ale widzę po opisie że podobna papka :?

 

Natomiast o 'Paranormal Activity' pisałam na poprzedniej stronie- jestem ogromną fanką tego gatunku, ale to jest jedyny (no dobra, jeszcze się boję filmów o egzorcyzmach ;) ) film, którego nigdy w życiu nie obejrzę.

 

Ogólnie lubię mocne kino, ale ten film byłby chyba AŻ ZA mocny dla mnie :lol: (czyt. zawał na miejscu).

Natomiast jeśli lubisz emocje i mocne przeżywanie filmu to myślę że spodobałby Ci się film, o którym wspomniałam już wcześniej, a mianowicie ''Nieodwracalne'. Naprawdę miesza w głowie, tu link do filmweb'a:

 

http://nieodwracalne.filmweb.pl/

 

***

 

Ale żeby nie robić ot to dodaję kolejne moje recenzje, może teraz coś lżejszego ;)

 

Noc w Roxbury- płakałam ze śmiechu jak dziecko :mrgreen::lol: Tytułowe Roxbury to klub dyskotekowy. Głównymi bohaterami są dwa fajtłapowaci bracia, którzy co noc urządzają sobie rajdy po okolicznych klubach. Najczęściej oczywiście ich wyrzucają. Ich marzeniem jest mieć własny klub, taki jak Roxbury- klub elitarny, do którego ich nigdy nie wpuszczono. Naprawdę polecam zobaczyć ten film, każdy zły nastrój odchodzi w ciągu sekundy :D A to wszystko w rytm muzyki disco. Oł yeah!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Noq_oR1a0gs

 

Drommen (Sen Duński) z 2006 roku

 

Akcja filmu dzieje się w 1969 roku. Głównym bohaterem jest 13 letni Frits. Jest to czas przemian w Danii, a Frits jest zafascynowany tym wszystkim, jego idolem jest Martin Luther King. Despotyczny nauczyciel, srogie kary, dorośli, którzy nie popierają nowych przemian -to wszystko pchnie Fritsa do jego własnej wojny. Ten film jest naprawdę godny uwagi. Momentami bardzo wzruszający, pokazuje walkę, ideały, czas przemian, nie tylko tych społecznych ale przede wszystkim tych w człowieku. Opis może i brzmi nudnie, i ja osobiście nie lubię jakichś ckliwych oper mydlanych, ale ten film naprawdę wciąga! Ogromny plus za świetną grę aktorską i cudowne wręcz krajobrazy.

 

Zlecenie (z 2006 roku)

 

Film opowiada o kobiecie która jest snajperem, bez rodziny, bez uczuć... Jedyne jej hobby to seks na jedną noc i picie w barze. Jej szef jest dealerem narkotyków. Pewnego dnia główna bohaterka odkrywa, że jest w ciąży. Musi się zastanowić co dalej z jej życiem, ale wtedy dostaje kolejne, wyjątkowe zlecenie... Na ten film nadziałam się wczoraj w nocy, leciał w tv, i bardzo mnie wciągną. Polecam obejrzeć szczególnie zwolennikom aborcji. Naprawdę poruszający obraz kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie świezo po filmie Nostalgia anioła. Film jest na podstawie ksiazki. 14-letnia dziewczynka zostala zgwalcona i zamordowana przez sasiada. Film opisuje co sie dzieje potem, z jej rodzina, morderca itp. Widzimy mala dziewczynke w niebie jak komentuje zycie na ziemii. Film dosc dobrze sie oglada, choc zakonczenie jest wrecz smieszne :///

 

Ocena 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabić wspomnienia - Reign Over Me ( 2007 )

http://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+wspomnienia-2007-275070

 

http://www.seans-online.pl/video/5552/Zabi%C4%87-wspomnienia--Reign-Over-Me-2007-Lektor-PL

 

Fajnie sie to ogląda, chociaż film o problemach,

skąd my to znamy...

Dobra rola Adama Sandlera.

 

OPIS:Alan Johnson jest dentystą pracującym w renomowanej przychodni, ma piękną żonę oraz zdrową córkę- słowem spełnienie życiowych planów. Jednakże odczuwa jakiś bliżej nieopisany brak oraz chęć wyrwania się ze schematu.Pewnego razu zauważa na ulicy swego dawnego kolegę z college'u, Charliego Kaufmanna, który stracił całą rodzinę .Kiedy w końcu go odnajduje okazuje się że Charlie zdołał wyrzucić ze swojej pamięci wspomnienia o zmarłych żonie i córkach, otrzymał milion dolarów rekompensaty od rządu i teraz prowadzi życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×