Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na swoje nerwowe historię zdecydowałem się na wizytę u psychologa.

Stwierdził jednak że mam depresję, a nie tak, jak myślałem nerwicę.

Stwierdził również konieczność zażywania jakiegoś antydepresantu np.Asentinu, Seronilu lub Anafranilu). Czy mieliście z którymś z nich do czynienia? Moglibyście coś polecić ?

Mnie wogóle przerażają ewentualne skutki uboczne, możliwość uzależnienia i reakcja z alkoholem - żeby się nie zdażył jakiś cyrk w przypadku wypicia jakiejś ilości alkoholu.

Do tego, ze względu na prawdopodobny zespół jelita wrażliwego obawiam się również o pogorszeniejego objawów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reakcja z alkoholem - żeby się nie zdażył jakiś cyrk w przypadku wypicia jakiejś ilości alkoholu.

u mnie po asertinie w reakcji z alko były cyrki i to niezłe :oops: więc nie radzę

Do tego, ze względu na prawdopodobny zespół jelita wrażliwego obawiam się również o pogorszeniejego objawów.

również po asertinie miałam bóle jelit więc jest taka możliwość że ta dolegliwość Ci się nasili. Ale to sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 14 ty dzień jak biorę Zoloft. Codziennie boli mnie głowa, a od 3 dni jest mi niedobrze, nie wiem czy to skutki uboczne. Kto z Was wie kiedy powinny minąć?

Jeśli bóle będą się utrzymywały oraz te nudnosci kiedy powinnam zgłosic sie do psychiatry, alby zmienił mi lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabcia81 ja tez biore sedam..ale tylko doraznie...jak mam atak...a jaka dawke bralas sedam i czy bralas rownoczesnie z asertin czy jakos odczekiwalas...

dodatkowo mowisz ze jak mialas leki..ja jak mam leki to mam zazwyczaj nizsze cisnienie i boje sie ze jak wezme sedam na uspokojenie to sobie...obnize :twisted: dlatego biore doraznie na ataki tylko

ale jak piszesz ze to na leki dobre....moze bym sobie pomogla

odpisz prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę rano-wieczorem miałam typowy atak nerwicy-czyli kołatanie serca, niepokój,pobudzenie,tak jakbym cała drętwiała-no i oczywiście strach co się dzieję. Czy to normalne?

Wzięłam ATARAX i trochę przeszło a raczej mnie uśpiło.

Rano wstałam zmęczona.

To pierwsze moje tabletki jeśli chodzi o nerwicę-strasznie się przed nimi broniłam.

Czy mieliście taki skutki uboczne, a może to nie są jeszcze skutki leków tylko nerwicy?

POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Napiszcie mi proszę ,czy po tym leku się tyje ? Pytam ,bo mam znajome które leczyły się na depresję (nie wiem czym) i okropnie przytyły . Tak wiem coś za coś ,ale....

Ja właśnie dzisiaj zaczęłam brać raz dziennie 0,25 przez 6 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabcia81 ja tez biore sedam..ale tylko doraznie...jak mam atak...a jaka dawke bralas sedam i czy bralas rownoczesnie z asertin czy jakos odczekiwalas...

dodatkowo mowisz ze jak mialas leki..ja jak mam leki to mam zazwyczaj nizsze cisnienie i boje sie ze jak wezme sedam na uspokojenie to sobie...obnize :twisted: dlatego biore doraznie na ataki tylko

ale jak piszesz ze to na leki dobre....moze bym sobie pomogla

odpisz prosze

 

milky5 z sedamem trzeba ostrożnie bo uzależnia :? mi psychiatra poradziła jak zaczęłam brac Asentrę, że dopóki nie zacznie działac to w razie silniejszych stanów lękowych mam sie wspomagać Sedamem. Przepisała mi Sedam 3mg i brałam po pół tabletki, najpierw codziennie, a jak nie miałam juz silnych ataków to rzadziej- co 2-3 dni połowke lub ćwiartke. Teraz biore tylko doraźnie, najczęściej wtedy gdy musze gdzies dalej jechać lub czeka mnie dłuższe siedzenie np na jakims szkoleniu czy zebraniu. Choc na szczęscie coraz rzadziej go potrzebuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na tym forum i mam pytanie dot. reakcji asentry z alkoholem (bo spotkałem się z róznymi opiniami). Od jakiegoś czasu cierpię na depresję; kilka lat temu zażywałem seronil przez ok pół roku, później to odstawiłem, ale problem wrócił. Od nieco ponad miesiąca biorę asentrę (50 mg dziennie) i już po dwóch tygodniach efekt był rewelacyjny - znaczne podniesienie nastroju, zwiększenie motywacji do działania, wiecej energii życiowej i generalnie radość życia. Niestety, ale dzięki tak szybkiej pozytywnej terapii zupełnie zapomniałem o całym problemie i w ostatni weekend troche poimprezowałem (z dosć duza dawka alkoholu). To było głupie, bo nie dość że alkoholu było sporo, to jeszcze różnego rodzaju (wino, drinki, piwo). Miałem po tym (i w dalszym ciagu mam, a mija już 4 dzień od imprezy) dosć nieprzyjemsne skutki - ospałość, lekkie drżenie rąk, chyba zwiekszone tętno (paradosksalnie) i generalne przymulenie jak na klasycznym kacu. Poczekam z tym jeszcze parędni i jak nie przejdzie, to zastanawiam sienad wizytą u mojego lekarza. Nie wiem tylko czy mogła tu zajść jakaś niepożadana reakcja z lekiem, czy ze względu na terapię "kac" utrzymuje sie po prostu dłuzej i z czasem to przejdzie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z alkoholem i asentrą? Na ulotce pisze wprawdzie, że nie zaleca sie picia alkoholu w trakcie leczenia, ale nie jest wyraźnie napisane, ze picie jest KATEGORYCZNIE ZABRONIONE. Mój lekarz zresztą też nic nie mówił nt. ewentualnych niepożadanych efektów ubocznych picia alkoholu.

Jeśli ktoś mógłby się podzielić właśnymi dopswiadczeniami w tej materii to proszę o komentarze.

Pozdrawiam,

Nomad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz kategorycznie zabronił picia alkoholu przy sertralinie. Tak jest, że organizm musi się po takiej dawce alkoholu zregenerować, więc te objawy o których piszesz są "normalne". Ale może to trwać dłużej przy braniu leku, ja też tak miałam. Teraz nie piję wcale alkoholu jak biorę leki, bo działanie i skutki były bardzo niemiłe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana w jakiej dawce bierzesz sertraline? czy mozna z nia brac ibuprom bo w ulotce pisze ze nie...a lekarz mowi ze mozna...i je :evil: stem glupia

 

gabcia81 a ja nie biore i nie bralam ciodziennie

bralam doraznie w czasie atakow, tez poloweczke

i moje pytanie jest ...czy jak np z rana mam jakies leki a dopiero wzielam sertraline to czy moge wziasc te polowke sedam czy to nie przeciwdziala sobie itd...no i czy mi nie obnizy cisnienia...bo jak mam leki...to nie chcialabym juz zawrotow glowy itd...nie wiem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana w jakiej dawce bierzesz sertraline? czy mozna z nia brac ibuprom bo w ulotce pisze ze nie...a lekarz mowi ze mozna...i jestem glupia

Brałam 75mg na dobę, niestety musiałam zrezygnować z sertraliny, bo zaczęły mnie jelita boleć. Ale ogólnie lek w działaniu był dobry, oczywiście nie w połączeniu z alkoholem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana w jakiej dawce bierzesz sertraline? czy mozna z nia brac ibuprom bo w ulotce pisze ze nie...a lekarz mowi ze mozna...i je :evil: stem glupia

 

gabcia81 a ja nie biore i nie bralam ciodziennie

bralam doraznie w czasie atakow, tez poloweczke

i moje pytanie jest ...czy jak np z rana mam jakies leki a dopiero wzielam sertraline to czy moge wziasc te polowke sedam czy to nie przeciwdziala sobie itd...no i czy mi nie obnizy cisnienia...bo jak mam leki...to nie chcialabym juz zawrotow glowy itd...nie wiem :?:

 

ja ibuprom biore jak mnie głowa boli i nic sie nie dzieje :smile:

 

a co do Sedamu to raczej nie wchodzi w interakcje z sertralina i tak jak napisała Venlectine cisnienia nie obniża, działa uspakajająco. Asentrę zawsze biore rano i jak czuję że nie unikne ataku lękowego to dodatkowo połóweczkę Sedamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam jakies 10 dni wolne od lekow a dzis sie znowu obudzilam z takim lekiem, rece mokre...w zoladku sciska az mdlosci...wrrr...z wielkim wysilkiem dziecko zaprowadzilam do szkoly a ze rano wzielam sertraline to nie wiem czy moge wziasc sedam i czy jak wezme sedam to pomaga to na leki??? nie wiem bo zawsze bralam tylko w ataku a nie na leki...

 

a co z valerin czy to jest dobre jak sie ma leki?

 

cisnienie zwykle mam normalne chociaz rano raczej niskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam jakies 10 dni wolne od lekow a dzis sie znowu obudzilam z takim lekiem, rece mokre...w zoladku sciska az mdlosci...wrrr...z wielkim wysilkiem dziecko zaprowadzilam do szkoly a ze rano wzielam sertraline to nie wiem czy moge wziasc sedam i czy jak wezme sedam to pomaga to na leki??? nie wiem bo zawsze bralam tylko w ataku a nie na leki...

 

jak sie budzisz z lękiem to spokojnie możesz wziąźć oprócz sertraliny Sedam- uspokoi Cię i działa przeciwlękowo, sprawdziłam w ulotce i nie ma tam nic o obniżeniu ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Asentrę 4 tygodnie. Pierwszy tydzień a szczególnie dni były cięzkie. Póżniej negetywne skutki unoczne ustapily poza kołataniem serca, które wywoływało u mnie bardzo silne stany nerwicowe. Musiałam przerwać branie, bo miałam problemy ze snem. Teraz biore Lofepramine drugi tydzien i jest ok. Moge spac 6-8 godzin (wczesniej budzilam sie w nocy co 2-3 godziny). Mam troche zmienne nastroju i czuję się obojetna, ale na razie czekam... liczę, że lek zacznie działac. Czasem mam naprawdę dobre dni... miałam ich nawet 4 w rzedzie, co jest sukcesem. A teraz znomu mam "zjazd" czyli nic mi sie nie chce, placzę, jestem obojetna na problemy... gapie sie w okno itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jest tak ze ja raczej depresji nie mam

mam checi do zycia i energie ale jest tak ze jak sie obudze od rana z trema w zoladku...robi sie slabo to to mnie ogranicza..czyli najpierw fizyczne wystepuja objawy i one mnie denerwuja i ograniczaja

ze snem problemu nie mialam nigdy wrecz odwrotnie najlepiej bym szla z kurami spac...a ze skowronkami wcale nie wstaje

a teraz jak zwiekszylam dawke sertraliny to nawet bym powiedziala ze wieczorem nie nadaje sie do niczego...po calym dniu do lozka chodzilabym najlepiej o 19 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja też miałam problem -czekałam 2 dni.

Jestem z Lubelskiego.

 

5 dzień brania-jest lepiej -tylko jeden problem język stał się wrażliwy jakbym go sparzyła.

Czy ktoś miał podobne przeboje!!!!

Proszę o odpowiedź!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×