Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie bulimia, więc co?


Gość senekaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przez parę lat chorowałam na bulimię. Udało mi się ja pokonać i wyjść z tego błędnego koła. Nie wymiotuję już z półtora roku. Ale przez ostatnie miesiące bardzo przytyłam. Przy wzroście 160cm waże 72kg. I zaznaczam iż nie jestem w ciąży. Martwo mnie sposób w jaki jem. Nie wiem czy są to napady jedzenia. Nie jestem pewna. Wydaje mi się , że nie. Ale jem bardzo dużo na raz. Ciągle tyję. Ale nie wymiotuję ! Z pewnością nie jest to normalne. Ale co mi jest tym razem? Pomóżcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

senekaa, hmm moze to chorobliwe obzarstwo??skontaktuj siè ze specjalistà koniecznie..ja np.zajadalam trapiàce mnie problemy i tez swego czasu sporo utylam,tak stopniowo..walczè z tym jednak,chodzè na terapiè,uprawiam sport i waga leci w dol :D Pamiètaj wizyta u psychiatry wskazana.pozdrawiam Ciè cieplo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu, to my nie widzimy ile Ty na talerz kladziesz. Moze nie ma po czym wymiotowac? Moze tam lezy pol bulki albo mala marchewka? Moze chorobliwym obrzarstwem nazywasz jeden jogurt i jablko? Choc z drugiej strony moze tam jest kaczka i bochen chleba.. Ale sygnal jest ze trzeba sie do specjalisty przejsc, poniewaz: wymioty, gdyby byly, sa forma wyrzutow sumienia, poczucia winy, oczyszzcenia, dobrze mowie? A twoje aktualne watpliwosci czy sa od tego daleko? Tego tez nie wiemy, ale mysle ze to ten sam objaw, tyle, ze nieco nizej na skali. Przyznaje, ze ED to ja znam tylko z teorii i obserwacji, ale wg mnie specjalista rozwieje watpliwosci. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tet słusznie napisała, bulimia przerodziła się u Ciebie w kompulsywne objadanie się, a to znak, że nie wszystko jest w porządku i powinnaś jak najszybciej udać się do psychologa/psychoterapeuty. Im szybciej, tym lepiej. Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×