Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica lekowa a kawa?


Gość isabella_28

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piję kawę cały czas. Rozpuszczalną z mlekiem i miodem. Wypijam okolo 4 szklanek dziennie , do każdej wsypuję 1,5 łyżeczki kawy. Co o tym sądzicie? Czasem mam taki wewnętrzny niepokój, ale nie trzesę się w doslownym tego slowa znaczeniu. Prawdę powiedziawszy, nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy kawa szkodzi w takich ilościach jak ja ją piję.

Smakuje mi ona, zwłaszcza z papierosami.

Ale ostatnie badania naukowe stwierdziły wrecz zbawienną moc kawy, tylko ciekawe w jakich ilościach.......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed pojawieniem się nerwicy piłem 3-4 sypane dziennie z dwóch łyżeczek z mlekiem. Do tego paliłem bardzo dużo. Gdy pojawiła się nerwica przez długi czas w ogóle nie piłem kawy. Później zacząłem pić, ale rozpuszczalną z jednej łyżki plus mleko i cukier, jedną dziennie, czasami ale bardzo rzadko dwie. Ograniczyłem też fajki. Kawa i fajki podnoszą ciśnienie, a ja mam lęki przed zbyt wysokim. Czasami czuję się poddenerwowany i pojawia się niepokój, gdy wypiję kawę, zazwyczaj jednak jest ok, zwłaszcza że z nią nie przesadzam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja kawy nie lubie, pije bo akurat w pracy wszyscy piją więc pijam dla "towarzystwa". W zasadzie jest to jak z piwem, którego też nie lubię a jednak piję.

 

Wypijam jedną dziennie, czasem dwie, ale słabe, bez mleczka bo nie lubię. Zresztą cytując słowa pewnego mojego kolegi:

 

kawa nie po to jest czarna, by dodawać mleka i nie po to gorzka by ją slodzić

 

no ja jednak słodzę.

 

Ostatnio pijam inkę bo jest o niebo lepsza i zdrowsza, mogę ją pić właściwie kiedy chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×