Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja? - bimbanie psychiatry


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

ok moze i masz ale dopasowujesz sobie objawy do chorob ktore niekoniecznie masz.

 

ja mam borelioze [potwierdzna badaniami], mam depresje i nerwice [potwierdzona u lekarzy u ktorych sie lecze i biore leki], ale objawy moje pasuja rowniez do borderline, do paru innych zaburzen, ale co z tego? zycie nie polega na wyszukiwaniu sobie chorob. im mnej wiesz tym jestes szczesliwszy i zamiast wyszukiwac na sile chorob u siebie ktorych prawdopodobnie nie masz, a przynajmniej ci tego zycze, to wez sie zajmij czyms pozytecznym.

 

a schizo nie masz bo ludzie ze schizo sie nigdy do tego nie przyznaja a nie ze wrecz wmawiaja ludziom ze maja bo objawy sa te same.

 

[Dodane po edycji:]

 

poza tym skoro jestes tak bardzo przekonanay o swojej racji i blednej diagnozie lekarza to idz do niego i opowiedz o wszystkich objawach jakie masz, albo idz do innego zebys mial diagnoze z dwoch zrodel.

 

nikt tu na forum nie jest specjalista, jestesmy tylko ludzmi ktorzy cierpia na rozne zaburzenia, wiec nikt ci diagnozy nie postawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet jesli go ruszylo, to co? Forum jest od tego zeby wyrazac wlasne poglady i spostrzezenia. Jesli z tego wyjdzie jakas rewolucja, to moze nawet lepiej? Moze to da komus do myslenia? Tu nie chodzi o to zeby komus szklic, od tego sa kumple w szkole ;)

Tu mnie źle zrozumiałeś, chciałam ,żeby go ruszyło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet jesli go ruszylo, to co? Forum jest od tego zeby wyrazac wlasne poglady i spostrzezenia. Jesli z tego wyjdzie jakas rewolucja, to moze nawet lepiej? Moze to da komus do myslenia? Tu nie chodzi o to zeby komus szklic, od tego sa kumple w szkole ;)

Tu mnie źle zrozumiałeś, chciałam ,żeby go ruszyło:)

Bardzo dobrze zrozumialem - tez chcialem zeby ruszylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jantarek linka nie komentuje bo to bez sensu. Ty schizofreni nie masz i na tym sie zatrzymajmy. Pierwszy raz widze, żeby schizofrenik przekonywał otoczenie, że jest chory!!Dziwny przypadek:)Lepiej idz do neurologa, bo Twoje dolegliwosci mogą być związane z chorobą fizyczną. A jak nie to pozostaje nerwica, ktora czasem sprawia wrazenie choroby psychicznej, ale nigdy nią nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele chorób neurologicznych począwszy od uszkodzeń pewnych płatów mózgowych, kończąc na guzie mózgu. Nie chce nic ci doradzać, ale uważam że guza mózgu nie masz ;) . Na moje nieszczęście przez wiele miesięcy czytałem o medycynie bardzo wiele, i gdybyś miał guza mózgu to np. mdlałbyś, miałbyś mdłości, nie mógłbyś patrzeć długo w monitor, bo bolała by Cię głowa. Obstawiam raczej na nerwice i myślę że powinieneś uczęszczać na psychoterapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podajcie przykłady jakie choroby nerurologiczne mogą się objawiać. Częstych bólów głowy nie mam.

Moze to tez byc padaczka skroniowa, albo tak jak mowi milano nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jantarek prowokacja ?

co chcesz sprawdzic/osiągnąć tymi postami ?

Twoje urojenie.

 

 

To może mam uszkodzony płat czołowy bo dawno temu wbiegłem w drzewno i pacnąłem czołem. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 tygodnie zanim nie to zaatakowało to miałem wyśmienity nastrój jak nigdy. Miałem ochotę gaddać, spotykać się z ludźmi itd, miałem wiele energii. Nie wiem czy to była już hipomania.

 

Chyba nie bo już ten stan nie powrócił.

 

ps. Nieźle mnie zamula ta mianseryna a to tylko 7mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc psychiatra skierowała mnie do kliniki do psychiatry młodzieżowego - niby bardzo dobry.

Byłem tam kilka h temu i pytał się tylko o głosy, apetyt, nastrój. I tylko tyle i diagnoza depresja.

 

Lecz co to za diagnoza jeśli mu nie powiedziałem, że:

- Od miesiąca moja twarz jest jakaś obca

- Od 2 lat jestem w innym świecie

- Czuję się myślą

- Miałem różne urojenia(powiedziałem mu to lecz nie powedziałem zedalej w nie wierze np. ksobne

- Miałem omamy zapachowe

- Omamy wzrokowe zmiany koloru przedmiotów(kilkas ekund)

- Czuję się zdrowy a druga część mnie jest świadoma objawów

- Czuję pustkę wewn i umysłową

- Amnezja

- Zabrakło mi emoccji i uczuć

- Zaburzenia mowy, myślenia, rozkojarzenie mowy

- Czuję się jak automat

- Brak potrzeby rozmowy

- Nie odczuwam nudy nic nie robiąc

I chociaż mam te objawy to czuję się zdrowy i nie mam potrzeby ich usuwać. Bo są jakby częścią mnie.

 

 

A w depresji powinno być:

- płaczliwość, leżenie w miejscu, nie mienie siłu na cokolwiek, chęć zabicia się, zmęczenie.

 

 

odlot doskonały i jaki długi :) po czym to?

 

A na powaznie, gdy nie masz zadowolenia z wyników, to lepiej pójść do paru lekarzy i wybrać tego, do którego ma się największe zaufanie i dobą chemię w relacjach z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym to?
Żadnego śmiecia nie jadłem ;)

 

 

masz osobowość Borderline
Prędzej schizotypową albo schizoidalną ;p

Bo w borderline trzeba się bać utraty kontaktów z ludźmi a jednocześnie je niszczyć.

 

[Dodane po edycji:]

 

W nocy zaczął boleć mnie łeb i do tej pory pobolewa. Czy to objaw nagłego odstawienia Asertinu SSRI? Brałem 1x 25mg przez tydzień. Zamiast tego biorę Lerivon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem chory na to i wogle chory. Nie wiem czy żyję czy może wszystko się odtarza jak z kasety. Albo jestem czyjąś myślą.

 

Po tej mianserynie kiedy byłem już w betach jakiś chłop się w mej głowie zapytał czy to jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7mg

 

Ale głosy bełkotliwe nawet przed leczeniem miałem lecz tylko 4 razy i były chwilowe i wtedy kiedy szedłem spać więc ich tu nie wpisywałem bo nie mają żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche mało tej mianseryny jak na wywołanie takich objawów....Ale powiedz mi czy to był fizyczny głos taki jaki słyszysz gdy ktoś do Ciebie mówi, czy takie bardziej wyobrażenie?

ps. to co przed snem to sie snie liczy. Zdarza się wielu ludziom i ze schizofrenią nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też było kiedy leżałem już w łóżku. To były głosy w głowie i były takie sztuczne. Raz słyszałem krzyk i aż ciarki mnie ze strachu przeszły.

 

Rozwiązałem test Becka i nie mam depresji. A jeszcze 2 tyg temu miałem ciężką depresję.

 

BYŁO Jestem stale tak smutny i nieszczęśliwy , że jest to nie do wytrzymania.

JEST Nie jestem smutny ani przygnębiony. - bo nie odczuwam ani smutku ani szczęscia jakbym wegetował.

 

BYŁO Czuję, że przyszłość jest beznadziejna i nic tego nie zmieni.

JEST Nie przejmuję się zbytnio przyszłością. - ani beznadziejna ani fajna.

 

BYŁO Kiedy spoglądam na to , co robiłem , widzę mnóstwo błędów i zaniedbań.

JEST Sądzę , że nie popełniam większych. zaniedbań.

 

BYŁO Nie potrafię przeżywać zadowolenia i przyjemności; wszystko mnie nuży.

JEST Nic mi teraz nie daje prawdziwego zadowolenia.

 

BYŁO Często czuję, że zawiniłem.

JEST Nie czuję się winnym ani wobec siebie, ani wobec innych.

 

BYŁO I JEST Sądzę , że nie zasługuję na karę.

 

BYŁO Nienawidzę siebie.

JEST Nie jestem z siebie zadowolony.

 

BYŁO Stale potępiam siebie za popełnione błędy.

JEST Nie czuję się gorszy od innych ludzi.

 

BYŁO Myślę o samobójstwie - ale nie mógłbym tego dokonać.

JEST Nie myślę o odebraniu sobie życia.

 

BYŁO I JEST Nie płaczę częściej niż zwykle.

 

BYŁO I JEST Sądzę , że nie zasługuję na karę.

 

BYŁO I JEST Wszystko co dawniej mnie drażniło, stało się obojętne.

 

BYŁO I JEST Utraciłem wszelkie zainteresowanie innymi ludĄmi.

 

BYŁO Jestem przekonany , że wyglądam okropnie i odpychająco.

JEST Sądzę, że wyglądam nie gorzej niż dawniej.

 

BYŁO I JEST Utraciłem wszelkie zainteresowanie sprawami seksu.

 

BYŁO I JEST Nie martwię się o swoje zdrowie bardziej niż zawsze.

 

BYŁO I JEST Nie męczę się bardziej niż dawniej.

 

 

Jestem roślinką z pustką wewn, i umysłową. Nie umiem powiedzieć czy siebie lubię czy nie. Nie wiem czy żyję czy może jestem czyimś wspomnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×