Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Xanax może powodować agresję?

 

Tak i co więcej jest to udowodnione, że może wzmagać agresję. Oczywiście jest to kwestia też indywidualna.Na pewno jednak szybciej po nim idzie się wkurzyć:) U mnie np. tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą odpowiedzialnością nie polecam alprazolamu. Uzależnia, że masakra. Mnie po 3 dniach brania tego w większych dawkach (jakieś 3 mg dziennie) telepało przez kilka następnych dni. Naprawdę polecam relanium (diazepam). Działa podobnie a po 2 tygodniach brania nie zauważyłem u siebie specjalnie uzależnienia. Jak musicie brać benzodiazepiny to bieżcie coś o długim okresie półtrwania jak np. ww relanium, cloranxene (tranxene) czy sedam (bromazepam). Lorafen też stanowczo odradzam. Ewentualnie jeszcze tetrazepam, ale jest drogi - 30 zł - 20 tablet (tylko nie wiem czy to wam psychiatra wypiszte na lęki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, i ciebie dziwi, że po 3mg dziennie - codziennie cię telepało? Twój psychiatra zalecił ci takie dawkowanie?

Jeśli bierze się ten lek zgodnie z zaleceniami psychiatry - to nie ma co obawiać się uzależnienia, nie bardzo na miejscu jest też "polecanie" innych leków - każdy organizm reaguje inaczej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to brałem na własną rękę... Pierwszą receptę na benzodiazepinę dostałem od psychiatry z zaleceniem, że uzależnia i brać doraźnie. Później przetestowałem wszystkie dostępne na rynku... Jeśli ktoś ma skłonność do uzależnień (jak ja) odradzam tą grupę leków (no ewentualnie zolipdem na sen o podobnym działaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, z tego co wiem relanium tez uzaleznia :/

a 3 dni brania xanaxu nawet po 3mg nie powoduja uzaleznienia - co najwyzej miales jakies skutki uboczne brania takiej ilosci od razu a nie dawkjowania powoli

 

 

co do xanaxu - moze faktycznie powoduje agresje , ale ja sie z tym niespotkalam - podejrzewam ,ze sa to objawy niepozadane

 

[Dodane po edycji:]

 

jeszcze jedno 3mg to naprawdę dużo jak na xanax!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz xanaxu uzylem około 2 miechów temu, i powiem że to jedyne benzo które potrafi coś we mnie uspokoić, co prawda zażywam go tylko podczas silnych ataków, i jedyne co po nim mam negatywnego to w senność, ale w porównaniu do ataku to senność cudna sprawa :)

Szkoda tylko że u mnie nie likwiduje derealki ale cudów nie ma :) i zresztą może i lepiej bo łykałbym go cały czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie brałem Xanax 2x dziennie 0,25mg, od 3 dni biorę 0,50mg SR i dzisiaj rano postanowiłem zmniejszać dawkę lub całkowicie zrezygnować z leku. Czuje się jakoś dziwnie. W celu przerwania zażywania Xanaxu po prostu od dzisiaj nie brać nic czy schodzić z dawki jakoś stopniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. dwa dni temu wziąłem 2x 0,50mg SR, wczoraj rano 0.50mg SR. Dzisiaj ile powinienem wziąć? Pół tabletki przez 3 dni czy jak?

 

ps. Xanax mam na niwelowanie skutków Asentry, ale chce sobie poradzić bez niego

 

[Dodane po edycji:]

 

No nic, dzisiaj i jutro jeszcze 0,50mg SR a od poniedziałku już pół tablety do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. dwa dni temu wziąłem 2x 0,50mg SR, wczoraj rano 0.50mg SR. Dzisiaj ile powinienem wziąć? Pół tabletki przez 3 dni czy jak?

 

ps. Xanax mam na niwelowanie skutków Asentry, ale chce sobie poradzić bez niego

 

[Dodane po edycji:]

 

No nic, dzisiaj i jutro jeszcze 0,50mg SR a od poniedziałku już pół tablety do końca.

 

 

Bierz teraz pół tabletki, czyli 0,25mg skoro dwa dni temu zjadłeś 1mg, wczoraj 0,5mg to teraz bierz 0,25mg i odstaw skoro czujesz że chcesz bez niego. A potem w razie czego możesz brać dorażnie :smile:

A lekarz nic Ci nie mówił jak masz brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dzisiaj jeszcze 0,50mg. Lekarz powiedział, żebym brał ten Xanax wtedy jak będę tego potrzebował ;). Inna sprawa z odstawieniem tego leku, które na ulotce jest napisane, że musi być stopniowe. Od jutra/poniedziałku chce brać po pół tabletki przez 3 dni i skończyć branie Xanxaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od organizmu. Ja brałam 2mg dziennie benzo przez kilka miesięcy i odstawiłam z dnia na dzień bez zmniejszenia dawki, zero skutków odstawiennych, lepiej nawet sie poczułam. Oczywiście nie rób tak, ale nie zakładaj niczego z góry bo to naprawdę indywidualna sprawa. Najlepiej zejdz do 0,25mg i odstaw a potem bierz doraznie 0,5mg jak będziesz sie żle czuł.

 

[Dodane po edycji:]

 

A od jak dawna jesz te 0,5 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ten Xanax 0,50mg SR nie da się dobrze podzielić na połowę i trochę trzeba się namęczyć ;).

 

[Dodane po edycji:]

 

dzisiaj wziąłem pół tabletki i teraz kręci mi się w głowie, mam problemy z oddychaniem i drżą mi ręce i nogi. Czy to efekty odstawienne i co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udało się Wam przetrwać te skutki odstawienia Xanaxu? Ja brałem 2 tyg. 2x 0,25, później tydzień 0,50mg SR dwa razy dziennie, później kilka dni 0,50 SR raz i teraz 2x dziennie 0,25mg. I jak nie wezmę tabletki wieczorem to zaczyna mną trzepać, mam ból i zawroty głowy, nawet mnie serce zaczęło boleć itp. - ogólnie nie da się funkcjonować i muszę wziąć 0,25mg, które działa coś koło kilku godzin ale spać udaje się. Jak przejść przez ten etap odstawienia, bo nie chce już tego brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przechodze odwyk.Proponuje Ci brać 2x0.125 mg i tak ze 2 tygodnie conajmniej.Jak nie czujesz się jeszcze na siłach to 2x0.25 i po tygodniu lub dwóch dopiero redukować.Ja jestem teraz na etapie 0.125 mg dobowo a schodziłem z dawki 1mg.Najpierw próbowałem odstawić z dnia na dzień ale nie było szans - objawy dokładnie takie jak opisałeś plus wiele innych.Aha...dodam że brałem przez rok non stop 1mg-2mg na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×