Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Monika jesteś już dorosła więc sama zdecyduj co zrobić. Jestem pewna że podejmiesz najlepszą decyzję z możliwych!

 

Dzień piękny, nadal jestem chora niestety, słonko grzeje i za chwile ten cały śnieg bedzie pływał po ulicach więc zapowiada się ciekawie!

Powinnam zacząć pisać opowiadanie ale jakoś nie wiem..Chyba boje się zacząć!

Miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj dzien pozytywnie!robiè sobie dzisiaj takie domowe spa:odchwaszczanie,nawilzanie,i maski,przepis na jednà z nich:zmiksowac marchewkè ze smietankà,nalozyc na twarz i trzymac pol godzinki,buzia nabiera ladnego kolorytu :D i sposob domowy na cellulitis:nasmarowac cialo grubà warstwà balsamu anty-cellulitis,owinàc siè folià spozywczà,wskoczys pod gruby koc i tak wytrzymac 30 minut!!w gabinetach odnowy taki zabieg kosztuje od 50 do 100 zl(tak bylo 2 lata temu teraz nie wiem)pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale mnie poschizowało. Mam do wyrwania dwa korzenie, ropa mi sie zaczyna w nich zbierać a ja nie mogę się zebrać aby iść do chirurga - boję sie bólu ale pieprzyć ból, bardziej sie boję że nerwica nie da mi tam iść albo że dostanę ataku jak u dentysty ostatnio- a z fotela nie zejdzie w połowie robienia zęba! A co dopiero jak mają dziąsła ciąć :cry: A potem jeszcze dwa mosty muszę wstawić :cry::cry: Pomocy... Co ja mam robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, do dentysty lec!!dlutowanie nie jest takie zle,nic nie czujesz!!a zrobi siè stan zapalny i wtedy dopiero bèdziesz jèczec :? rusz tylek i lec do lekarza im prèdzej tym lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłutowanie nie jest złe?! Raz miałam, prawie umarłam! Tutaj nie wiadomo czy trzeba będzie dłutować, zależy czy korzenie są poplątane, ale na pewno trzeba ciąć.

Boję sie iść bo boję się że dostanę ataku na fotelu albo i przed jeszcze a nie można zejść, bo co- zejdę i ucieknę do domu? Z dziurami w buzi i z krwotokiem?

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź lepiej, chyba że chcesz, żeby Ci potem resztki zębów usuwali i wstawiali nowiuśką szczenkę :mrgreen: nie muszę chyba dodawac, że sztuczną..

 

 

mam dosyć pracy :roll: i kuźwa, niech się ktoś za mnie pouczy :evil:

z rana łeb mnie bolał jak skurwysyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialam dlutowanego zèba wlasnie po zazyciu wczesniej benzo,dalam radè,spocilam siè okropnie ale siè udalo!!dlaczego Tobie niae mialo by siè udac??odwagi Magda :D

 

[Dodane po edycji:]

 

paradoksy, a co musisz wkuwac?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dentystka nie chciała mi dać znieczulenia na benzo. A teraz musze iść do obcego chirurga :cry:

Co do zębów- będą sztuczne, do wyrwania mam same korzenie popsute dwa- 6 i 7 na dole po lewej stronie, i muszę mosty wstawić (1500zł swoją ku*a drogą), bo mi sie policzek zapadnie no i jak tu jeść bez 6 i 7 na dole?! masakra jakaś... Już mam sztucznego jednego zęba , a to nie koniec widzę.

 

[Dodane po edycji:]

 

Też muszę wkuwać- anglik, ruski, niemiec, turystyka morska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, a co musisz wkuwac?? ;)

hmmm.. podstawy prawoznawstwa, nauke o administracji, integracje europejska, konsytytucyjny system organow panstwowych i historie administracji.. narazie jestem w tzw. czarnej dupie :mrgreen:

 

 

 

:-|

 

 

ed:

omg, chcialabym zdawac z jezykow :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłutowanie nie jest złe?! Raz miałam, prawie umarłam! Tutaj nie wiadomo czy trzeba będzie dłutować, zależy czy korzenie są poplątane, ale na pewno trzeba ciąć.

Boję sie iść bo boję się że dostanę ataku na fotelu albo i przed jeszcze a nie można zejść, bo co- zejdę i ucieknę do domu? Z dziurami w buzi i z krwotokiem?

 

:cry:

 

Rozumiem Cię i to dobrze Magda..., ja też się boję wizyt u dentysty, raz zemdlałam na fotelu po zastrzyku, gdy mnie w końcu lekarz dobudził to nie chciał mi plombować zęba w tym dniu, ale ja jak sobie pomyślałam, że mam jeszcze raz to przeżywać to kazałam mu plombować. Jak w końcu od niego wyszłam to byłam w takim szoku, że się poryczałam i w ogóle się nie mogłam uspokoić chyba przez godzinę :? . Od tamtego czasu strasznie się boję chodzić do dentysty :( Ciągle czekają na mnie krzywe ósemki do wyrwania (na razie jest to w dalszym ciągu niemożliwe z powodu moich problemów ze stawami skr.-żuchw.). Nie wiem jak ja je kiedyś usunę... :cry:

 

Idź jak najszybciej do dentysty i powiedz mu, że masz taki problem!!! Gdy będzie wiedział, że się boisz to będziesz się czuć pewniej. A może wybierz się tam z kimś bliskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, no postaraj siè jakos zmobilizowac!!z glupimi zèbami rady nie dasz?no daj spokoj,nie takie problemy rozwiàzalas w swoim zyciu!!jak bèdziesz siè uczyc z bolem zèbow?

 

[Dodane po edycji:]

 

Joaśka, lo boze co to za avatar??az siè wystraszylam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joasia- chociaż jeden ktoś! Już mi lżej że nie jestem sama :smile: Mój chłopak też ma 8-ki to cięcia.

Nie boli mnie :smile: Spkojnie. Te zęby mi sie rozsypały już kilka miesięcy temu i nie bolą, ale widzę że powoli tam sie coś dzieje bo mam zgrubiałe trochę dziąsło. Jak by co to mam antybiotyk na ropę w domu od dentystki. Także uczyc sie mogę a ten tydzień w te czy wewte nie zrobi różnicy- a jak mnie potną to będę spuchnięta tydzień i wolałabym to po sesji na studiach załatwić.

Tylko boję się JAK tam wogóle iść i dać radę?

Oczywiście z chłopakiem pojadę, i powiem już przez telefon tej pani (do faceta boję się iść) że mam NL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon-Rah - a ile Xanaxu jadłeś przed taką wizytą? Bo ja to chyba z 2mg będę musiała wciągnąć :(

A za sztuczne ile płaciłes ? Masz implanty? Czy mosty? Ja muszę w sumie dwa mosty zrobić, każdy czteropunktowy ale narazie jeden ząb mam 'na haczykach'- taki ściągany i tamten most sobie daruję, ale ten co teraz muszę korzenie wyrwać to muszę most zrobić bo sie jeść nie da.

Da sie może zrobić mosty i ogólnie sztuczne zęby na NFZ jakoś?

Szczerze szkoda mi 1500zł na most, chociaż dentystka powiedziała że na operację plastyczną jak mi sie policzek zapadnie wydam więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wovka- moja dentystka nie ma umowy na NFZ. U niej za zęba małego na drucie (zaczepia sie go o zęby obok i wyjmuje przy myciu zębów) zaplaciłam 350zł.

Amon-ostatnio moja kuzynka (jest protetykiem) mówiła mi że jak chcem to mi może zrobić jednego implanta za 3000zł bo to są koszta materiałów (czy tak jest naprawdę nie wiem). A dentystka powiedziała że za most mój ok 1300-1500zł bo to cztery punkty są- dwa zęby i dwa zaczepy.

 

Zastanawia mnie to właśnie czy jak dentyste mam tylko prywatnie i chirurga tak samo to czy zrobią mi zęby na NFZ jak już z dziurami w dziąsłach pójdę do przychodni do dentysty (???).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to właśnie czy jak dentyste mam tylko prywatnie i chirurga tak samo to czy zrobią mi zęby na NFZ jak już z dziurami w dziąsłach pójdę do przychodni do dentysty (???).

nie ma znaczenia, czy przyjdziesz z dziurami czy bez i czy leczysz się prywatnie czy nie

jesteś ubezpieczona = mają Ci pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×