Nerwica a Spocone Stopy i Dlonie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hamikal 09 sty 2010, 20:31
Witam! Mam pytanie do Was... a mianowicie tak jak w temacie czy mielsicie objaw taki ze pocily sie Wam dlonie i stopy?? Mi dzis ten objaw naszedl i jestem troche przejety ze moge cos miec z tarczyca bo mam tez przyspieszone tetno... a tak sie dzieje w nadczynnosci tarczycy:( Prosze odpowiedzcie w sprawie tych stop i dloni?? Z gory dzieki!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Nerwica a Spocone Stopy i Dlonie

przez Joaśka 09 sty 2010, 20:41
Hamikal, nie nakręcaj się... Zrób sobie to badanie w poniedziałek, o którym pisałeś i pobierz krew (hormony tarczycy). Nie myśl o chorobach!!! Dłonie i stopy mogą się pocić z różnych przyczyn - również w przypadku nerwicy, stresu, zdenerwowania.

Mi się nie pocą, bo mam non stop zimne :P I też bym sobie mogła zaraz wkręcać tarczycę (z kolei niedoczynność), bo przy niej są właśnie zimne nogi i ręce... :?
Spokojnie wytrwaj do poniedziałku i zrób sobie te badania, zajmij się jeszcze dziś i jutro czymś innym, przyjemnym...
Joaśka

przez hamikal 09 sty 2010, 20:45
chcialbym ale jakos nie moge za duzo tych objawow mam:( Drapie mnie w gardle od 3 miesiecy mam katar od miesiaca, nudnosci, tetno skacze i teraz jeszcze to pocenie sie stop i dloni...;/ te dwa ostatnie objawy wskazuja na nadczynnosc ale moze to kolejne objawy nerwicowe;/ mam poprostu dosc wszystkiego;(

przez Joaśka 09 sty 2010, 20:54
hamikal napisał(a):chcialbym ale jakos nie moge za duzo tych objawow mam:( Drapie mnie w gardle od 3 miesiecy mam katar od miesiaca, nudnosci, tetno skacze i teraz jeszcze to pocenie sie stop i dloni...;/ te dwa ostatnie objawy wskazuja na nadczynnosc ale moze to kolejne objawy nerwicowe;/ mam poprostu dosc wszystkiego;(

Wiem co czujesz, rozumiem Cię i Ci współczuję... Ja też tak miałam, ale pisałam Ci co się u mnie okazało. Dobrze, że idziesz na to badanie, wkrótce będziesz wiedzieć. Drapanie w gardle i katar to zdecydowanie nie jest objaw nerwicy.
Radzę Ci na pewno - nie pij piwa, widzisz jak się czujesz po wczoraj!
Joaśka

przez Victorek 09 sty 2010, 21:25
hamikal, pewnie porób badanka, żeby byc spokojnym, iż fizycznie nic się złego nie dzieje, bo jeżeli to jest nerwicowe to twoje wątpliwości nie pozwolą ci się lepiej czuć.
Ja miałem i mam do tej pory w chwilach ataku mokre stopy, dłonie rzadziej. Puls wysoki zawsze.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 16:15
Hmm ja mam wiecznie zimne stopy i dłonie i sie nie pocą za często, ale kiedy sie stresuję- owszem. A Ty sie ciągle stresujesz swoim stanem zdrowia i dlatego Ci sie pocą, to logiczne jest przecież.

Nakręca Cie nerwica i daje Ci objawy fizyczne-> Ty myślisz że to choroba fizyczna-> Myślisz o tym, nakręcasz sie, zaczynasz sie stresować-> Wywołujesz u siebie kolejne ataki nerwicy, lęk, i gorsze objawy somatyczne w tym pocenie się dłoni i stóp -> Mega stres i mega nakręcenie-> I tak w kółko.......
magdalenabmw

przez ewaryst7 10 sty 2010, 18:25
Ja tez mam zimne i spocone łapy.I te dolne i te górne:)Nerwica.Jak zawsze.

przez Montez 08 maja 2011, 15:39
Witam.

Ok -wiemy już że zimnie ręce jest to standardowy objaw nerwicy.
Mnie bardzo łatwo jest sprawdzić.
To znaczy jaki jest mój nastrój - wystarczy chwycić moją dłoń.
Czasem potrafi być tak zimna jakbym miał -30 stopnie np. teraz :)
Gdy jest ciepła (co zdarza się niezwykle rzadko) to znaczy, że mam dobre samopoczucie.

hmmm

Znacie jakiś sposób (zewnętrzny) na te objawy np. jakieś ćwiczenie ?

przez Cioran 08 maja 2011, 23:33
Hmmm... ja slyszalem ze temperatura naszych dloni czy stop to tylko efekt krazenia...a raczej slabego krazenia przy zimnych konczynach lub dobrego przy cieplych konczynach.
Ja mam w prawie zawsze rece zimne i spocone. Mozna powiedziec ze nawet wtedy kiedy jestem zrelaksowany... to rece mam przewaznie zimne i mokre. Pozdrawiam
Whatever happens...it is okay!

przez m_antoinette 09 maja 2011, 00:17
To raczej normalne w nerwicy, że pocą się dłonie i stopy :) Jeśli cię to martwi, to zrób badania na tą tarczycę.

przez CichoCiemny 09 maja 2011, 01:38
Ja miałem w młodości anemię, przez długi czas przyjmowałem syntetyczną tyroksynę.
Odkąd pamiętam zawsze mocno pociły mi się dłonie i stopy. I nawet nie tyle w sytuacjach nerwowych, często tak po prostu, a pod wpływem emocji to się bardzo nasila.
CichoCiemny

Sortuj wg