Skocz do zawartości
Nerwica.com

bole glowy


frezja1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! mam pytanko. od roku cierpie na bole glowy,nie jest to migrena,bole glowy kilka dni w tygodniu bez powodu.lekarz przepisal mi citalopram.chce dodac ze nie mam depresji ani nerwicy,jestem szczesliwa mloda osoba i nie jestem pewna czy lek antydepresyjny moglby pomoc na moje bole glowy.

z gory dzieki za pomocne odpowiedzi.

pozdrawiam wszystkich forumowiczow i duzo zdrowka zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frezja1, jezeli zrobilas wszystkie badania okulistyczne, laryngologiczne i eeg glowy ktore nie wykazaly zadnych oddchylen to niestety ale bol glowy mozesz miec z powodu depresji lub nerwicy albo z obydwoch. Moim objawem nerwicy byl glownie bol glowy z ktorym sie meczylam kilka lat, dopiero podanie leku uspokajajacego troszke go zmniejszylo. Ty dostalas lek antydepresyjny, on takze wplywa tak ze powinien usunac bol glowy, jednakze najlepszym lekiem antydepresyjnym w dolegliwosciach somatycznych jest Anfranil-ma najwieksze dzialanie przeciwbolowe. To ze czujesz sie szczesliwa to jedno, moze masz jakies problemy, sprawy o ktorych ciezko Ci mowic, itd w podswiadomosci i dlatego Ci psychika daje takie objawy :) Bo to jest objaw somatyczny, niby nic sie nie dzieje ale boli. Pomysl o terapii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww dziekuje bardzo za konkretna odpowiedz.

rzecz w tym ze ja na prawde nie mam zadnych problemow. martwi mnie tylko to ze poprzednie wizyty u lekarza konczyly sie receptami na silne leki przecowbolowe,a tym razem bez wykonywania badan (lekarz nie doradzil mi zrobienia eeg i badania laryngologicznego a okulistyczne zrobilam sobie sama -wszystko ok) .lekarz zapytal mnie tylko czy mam stresujaca zycie i bez wykonywania jakichkolwiek badan przepisal mi ten lek. po przeczytaniu komentarzy na forum naprawde nie sadze ze to lek odpowiedni dla mnie,osoby bez stresow,problemow,nerwicy,depresji.

z drugiej jednak strony, jezeli ma mi pomoc w bolach glowy to moze warto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział bardzo mądry neurolog bólów głowy może być tysiąc i jeden powodów.Stres,problemy z kręgosłupem,choroby itd itd.Nie zawsze można stwierdzić od czego jest.

Ewentualnie warto zrobić tomografię,eeg itd,ale nie musi nic wyjsc.

Ja mam niemal od zawsze silne bóle głowy i nie wiadomo od czego,poprostu jak już są to ratuję się lekami,psychotropy biore,ale na co innego i ból głowy mam nadal.Tomografia nic nie wykazała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam dokladnie takie same bole, tzn zlokalizowane w tej samej czesci, od lat i wlasciwie do teraz, czasem rano wstawalam i wymiotowalam bo tak mnie bolalo, leczylam sie na migreny, mialam tomografie ktora nic nie wykazala, porobili mi inne badania i w koncu dali skierowanie na badanie na borelioze i okazalo sie ze wynik dodatki, wlasciw lece w lutym do szpitala. mam nadzieje ze bole ustapia.

 

a dobrze spisz? w sensie kladziesz sie spac wczesniej czy siedzisz do pozna? duzo na kompie pracujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×