Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Po jakim czasie działa ten Sulpiryd, bo nie mogę znaleźć dokładnych informacji, a już różne wersje słyszałem, jedna wersja że krócej niż zwykłe leki antydepresyjne,a inna że o wiele dłużej nawet 8-12 tyg. Będe wdzięczny za odp bo biore w dawce 50 mg rano i 50 mg po południu na zaburzenia depresyjno- lękowe, głównie lęk który objawia się że mi strasznie niedobrze i na wymioty się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem jak ty.Brałem sulpiryd przez 10 dni w tej samej dawce co ty,ale nie czułem sie zbyt dobrze wiec odstawiłem.I rowniez zaczał mi się koszmar:mocno nasilona depresja.Mam to przepisane na zaburzenia lękowo-depresyjne.Możesz mi napisać jak się teraz czujesz, czy to mineło ,czy wróciłes do leku,czy byłes u jakiegoś lekarza z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lex moja nerwica objawia sie tak jak u Ciebie (zołądek, wymioty itp.) tez dostałam sulpiryd biore 50mg rano + zotral 1 tabl i dzisiaj zauważyłam ze mam mlekotok, biore prawie miesiąc, zołądek i brzuch uspokoiły się ale dzisiaj wystraszyłam sie bardzo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Sulpiryd już 4 lata, początkowo 100 mg,teraz 200 mg na dobę,czuję się po nim dobrze.Jedyny minus to to,że każda próba odstawienia go kończyła się porażką-kompletny dół,myśli samobójcze,bóle jelitowe.Lekarz mówi,że będę musiał go brać do końca życia.Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam sulpiryd przez miesiąc i było ok ale dostałam mlekotoku po nim i musiałam odstawić, jednoczesnie zwiększyć dawke zotralu i nie wiem czego to wina ale naastrój się posypał, jakieś doły mi się przyczepiły (wczesniej miałam raczej problemy z nerwica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem, nawet zmniejszenie dawki powodowalo ostra depreche, mysli samobojcze tez, uczucie bezsensu, jakos to przetrwalem znaczy z 100mg przeszedlem na 50mg i teraz jest lepiej nie mam tych mysli, jest ok, mimo, ze nerwow wcale mniej nie mam, staram sie walczyc, bo im dluzej bym to bral to tym bardziej bym sie uzaleznial. W ogole zauwazylem jakby sulpiryd wysuszal mi blone sluzowa nosa i wytwarzal wiecej sluzu w zoladku, niby ochranial zoladek, ale biorac go zawartosc czulem w oskrzelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Sulpiryd już prawie 4 lata na dolegliwości żołądkowo-jelitowe.Działa rewelacyjnie,15 lat brałam różne inne leki i nic nie działało.Owszem,przytyłam 6-8 kg.ale to na korzyść.Niestety zatrzymuje miesiączkę,dlatego co ok.pół roku robię krótką przerwę,by dostać okres.Jednak objawy chorobowe wracają szybko po odstawieniu,dlatego po 2-3 tygodniach przerwy biorę znowu.Chyba będę brać to już zawsze.Przyjmuję 100 mg 1 raz dziennie.Najgorszym objawem ubocznym u mnie jest to,że oprócz braku miesiączki libido spada do 0.Sulpiryd najwyrażniej mocno miesza w hormonach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło autorowi tematu o Sulpiryd jak już z resztą pewnie któs poprawił. Dla mnie ten syrop był za kiepski, no ale może komuś kto ma nerwice o słabym nasileniu pomoże. Z tego co pamiętam, to jest to syropek na ziołach... Zapewne troche uspokoi ale nie ma co nastawiać się na cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dawno temu byłem u psychiatry(w zeszłym roku-kwiecień). Zapisał mi sedam 3 i sylpiryd (opakowanie 50g)....

 

Nie brałem ich wtedy ponieważ domownicy mi zakazali... jednak teraz zauważam, że jest coraz gorzej ze mną....

 

Proszę o wypowiedzi osób które miały/mają coś wspólnego z tymi lekami. Wiem, że tematy były dotyczące tych leków ale proszę mnie zrozumieć:

Moje objawy:

-myśli samobójczy(dwa razy na tydzień-szczególnie wieczór)

-niechęć do jakiejkolwiek czynności(zmuszam się)

-boje się kontaktów międzyludzkich(szczególnie nowo poznanych/spotkanych)

-lęk przed przyszłości(widzę czarno swoją przyszłość...)

itp....

 

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

ja proponuję, żebyś nie słuchał domowników, tylko po cichaczu umówił się jakoś z psychiatrą.. lepiej nie brac takich lekow "na wlasna reke" :!:

albo nawet się nie umawiaj, tylko zdobądź numer do jakiegoś psychiatry i zapytaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę sedam 3 mg po 1/2 tabletki 3x razy dziennie - uspokaja mnie, poza tym żadnych skutków ubocznych nie odczułam

 

a Lerivon to swoją drogą... Ty masz Sulpiryd a na tym się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od wczoraj biorę Sulpiryd 1-0-0 za 7 dni mam zwiększyć dawkę 1-1-0

 

Na co dokładnie jest ten lek i jakie ma mieć działanie... bp kurcze nie dowiedziałam się tego od lekarki

 

dodam tez że mam nerwicę lękową z natręctwami i jakąś małą depresję...

 

Prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od wczoraj biorę Sulpiryd 1-0-0 za 7 dni mam zwiększyć dawkę 1-1-0

 

Na co dokładnie jest ten lek i jakie ma mieć działanie... bp kurcze nie dowiedziałam się tego od lekarki

 

dodam tez że mam nerwicę lękową z natręctwami i jakąś małą depresję...

 

Prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×