Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie zgadzam sie z Wami, że większość psychoterapeutów to anty wzorce, jak nazwała ich moja przedpisaczka :) W końcu to zawód medyczny a wszyscy wiemy jak jest z lekarzami bo każdy z nas doświadczył różnych diagnoz itd... Sama leczyłam się w klinice psychiatrii na oddziale dziennym. Jest tam jedna pani psycholog-terapeuta, która wówczas nie prowadziła prywatnego gabinetu ale teraz doszły mnie słuchy, że przyjmuje w Centrum KRK (Plac Matejki???). Sama się wkrótce wybieram do niej, więc jeśli ktoś pilnie szuka pomocy to z szczerze mogę ją polecić.

Podaje numer do tej pani psycholog 604 400 735.

 

Pozdrawiam

Ala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Gdański Centrum Psychoterapii

ul.Ogarna 57/59 l.2; 80-826 Gdańsk

 

Podaję kontakty do przyjmujących tam osób:

 

mgr Ewa Mich - Frankowska

telefon: 0-502 244 085

e-mail: ewa.mf@op.pl

 

mgr Marzena Pycka

telefon: 0-502 816 016

e-mail: marzena.pycka@poczta.onet.pl

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy wiecie coś na temat tego miejsca : Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie/UJ?

Wczoraj dostałem skierowanie do tego szpitala . Boje się tam iść i wątpie abym zdobyl się na ten krok. Bardzo proszę o informacje .

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam zamiar wybrać się jeszcze do innego psychiatry. Jego opinia i decyzja będzie ostatecznym rozwiązaniem. Jeżeli drugi lekarz stwierdzi, że powinienem udać się do szpitala, to tak zrobie. ;( Boje się strasznie. Czy nikt nic nie wie o tej klinice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam zamiar wybrać się jeszcze do innego psychiatry. Jego opinia i decyzja będzie ostatecznym rozwiązaniem. Jeżeli drugi lekarz stwierdzi, że powinienem udać się do szpitala, to tak zrobie. ;( Boje się strasznie. Czy nikt nic nie wie o tej klinice ?

Jestem z polnocy, pojecia nie mam o tym miejscu, ale chodzi mi o cos innego - dlaczego boisz sie szpitala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oszustka ta moja psychiatra! Też mnie skierowała do kliniki młodzieżowej tyle, że lubelskiej jak powiedziałem, że do szpitala nie będę iść. Od razy wyczułem podstęp :evil:

 

Jak wiecie co nieco o lubelskiej to wypowiadać się.

 

BTW czym się różni klinika psychiatryczna od zwykłego psychiatryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że klinika niczym nie różni się od zwykłego psychiatryka :(:P . Majster. Nie wiem dlaczego się boje. Może boje się ludzi ciepriących na psychoze, schizofrenie czy inne cięższe zaburzenia. Może boje się tego że będe dostawał silne leki, żebym tylko spał. Może boje się reakcji ludzi. Może życia poszpitalnego. Sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak dostałeś skierowanie do tej kliniki to ja bym na twoim miejscu poszedł w ciemno. To i tak jesteś wybrany, że Cię tam skierowali a nie do Kobierzyna. Ja nie miałem tyle szczęścia, bo mnie lekarz skierował do szpitala im. Babińskiego, na szczęście byłem tam tylko 2 tygodnie. Potem przeszedłem na leczenie ambulatoryjne właśnie w klinice o której wspominasz, ale nie byłem przyjęty na oddział tylko odbywałem tam raz w tygodniu psychoterapię i idąc na spotkanie z terapeutką mijałem drzwi kliniki do której masz skierowanie. Zapewne klinika ma taki sam statut prawny jak szpital ale przynajmniej będziesz wśród młodych ludzi, a to że będą cięższe przypadki chorób to nic nie zmienia, te osoby też nie przyjechały tam na wczasy tylko, żeby się leczyć.

Tak więc jeżeli chodzi o Kraków to dobre miejsce do leczenia dla modego człowieka - zresztą sam zadecydujesz.

 

Pozdrawiam, w razie pytań pisz na PW - natrętek.

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha, i przeczytaj moją historię - może będzie Ci pomocna w podjęciu decyzji, jakby nie było swoją "przygodę" z leczeniem psychiatrycznym zacząłem w identycznym co Ty wieku (obecnie mam 29 lat) i jeśli moja historia była by Ci pomocna i miała przyspieszyć pewne procesy myślowe to będzie to dla mnie wielka radość, że mogę komuś pomóc.

A oto link: viewtopic.php?f=12&t=17921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętek . Dzięki za odpowiedź. Wiesz : klinika czy szpital, wszystko to to samo. We wtorek idę do innego specjalisty, ponieważ sądze, że ten potraktował mnie dosyć powierzchownie. Wogóle nie spróbował leczenia, tylko od razu szpital. Modle się, aby decyzja drugiego psychiatry była inna, licze się jednak z tym ze nie mogę kłamać. :( Boje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej rozmowie z psychiatrą w klinice na Lenartowicza i jak już wiecie to pierwszy etap w dość długiej procedurze przyjęcia do grupy. Jutro mam iść wypełniać testy, podobno jest ich jeszcze więcej niż było w ostatnich latach, a 26.01 mam ustalony termin z psychologiem. Po tym wszystkim dopiero jest ostateczna rozmowa z lekarzem i decyzja o przyjęciu do grupy terapeutycznej. Jak narazie przeszedłem pierwszy etap kwalifikacji i lekarz dopuścił mnie do kolejnych etapów (bez wywiadu życiorysowego, bo już go tam robiłem ponad rok temu) więc i tak uważam to za duży sukces. Być może spotkam się z częścią z Was na terapii o ile wszystko pomyślnie pójdzie czego sobie i Wam życzę :)

 

Pozdrawiam - natrętek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Niedługo mam wizytę w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w krakowie. Mam iść do p. Kamińskiej. W internecie znalazłam kilka negatywnych opinii na jej temat (pozytywnych nie było). Może ktoś chodził, bądź chodzi do tej pani? Czy naprawdę jest taka zła?

Przepraszam, że tutaj, ale nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat, a naprawdę bardzo mi zależy, na czyjejś opini.

 

Pozdrawiam Viola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej rozmowie z psychiatrą w klinice na Lenartowicza i jak już wiecie to pierwszy etap w dość długiej procedurze przyjęcia do grupy. Jutro mam iść wypełniać testy, podobno jest ich jeszcze więcej niż było w ostatnich latach, a 26.01 mam ustalony termin z psychologiem. Po tym wszystkim dopiero jest ostateczna rozmowa z lekarzem i decyzja o przyjęciu do grupy terapeutycznej. Jak narazie przeszedłem pierwszy etap kwalifikacji i lekarz dopuścił mnie do kolejnych etapów (bez wywiadu życiorysowego, bo już go tam robiłem ponad rok temu) więc i tak uważam to za duży sukces. Być może spotkam się z częścią z Was na terapii o ile wszystko pomyślnie pójdzie czego sobie i Wam życzę :)

 

Pozdrawiam - natrętek :)

Ja właśnie skończyłem 5 tydzień terapii na lenartowicza, i jestem bardzo zadowolony. Przede mną jeszcze długa droga, ale myślę że warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio przezywam wielki stres i bardzo cierpie ( zdrada chlopaka- bardzo bliskiej mi osoby , sesja ) nie potrafie sobie z tym poradzic.

Nigdy nie chodzilam do psychologa i zastanawiam sie czy moglby mi on pomoc z tymi moimi problemami czy mnie nie wysmieje?

Z drugiej strony boje sie ze jesli pojde to boje sie ze stwierdzi ze naprawde jestem chora i skieruje mnie na jakies powazniejsze leczenie aaa ja pragne tylko szczerej rozmowy z kims bezstronnym , obcym ktory umialby mi pomoc

 

Chcialabym isc do Scanmedu , jestem studentka

 

mam pytanie jak tam jest ? i czy wizyta jest platna?

 

 

prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scamned wizyta bezplatna tylko trza byc ubezpieczonym. Ja tam bylem ale zrezygnowalem bo z Mączką nie moglem się dogadać. Zapewne pracuja tam również warci polecenia ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio przezywam wielki stres i bardzo cierpie ( zdrada chlopaka- bardzo bliskiej mi osoby , sesja ) nie potrafie sobie z tym poradzic.

Nigdy nie chodzilam do psychologa i zastanawiam sie czy moglby mi on pomoc z tymi moimi problemami czy mnie nie wysmieje?

Z drugiej strony boje sie ze jesli pojde to boje sie ze stwierdzi ze naprawde jestem chora i skieruje mnie na jakies powazniejsze leczenie aaa ja pragne tylko szczerej rozmowy z kims bezstronnym , obcym ktory umialby mi pomoc

 

Chcialabym isc do Scanmedu , jestem studentka

 

mam pytanie jak tam jest ? i czy wizyta jest platna?

 

 

prosze o pomoc :(

 

ale chcesz iść do psychologa czy do psychiatry???? bo do psychiatry nie potrzebujesz skierowania, dzwonisz i sie zapisujesz na wizyte- nr telefonu 6298880- to bezposredni numer do poradni Psyche. Ja chodze do dr Pyrich i jestem zadowolona. Natomiast jesli chodzi o psychologa to musisz miec skierowanie. Możesz sie zapisac do psychiatry i z nia z pogadać i ewentualnie ona da ci skierowanie do psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez skierowania i bez umawiania możesz iść do interwencji kryzysowej. po prostu dzwonisz do drzwi, czekasz chwilę w pokoju i przychodzi dyżurny psycholog. jak Ci zależy na szybkiej poradzie i szybkim dostaniu się to tam najlepiej. minus taki, że nigdy nie wiadomo na kogo akurat trafisz, i czy na kogoś wartego polecenia czy nie. ale myślę, że nic nie szkodzi spróbować. może właśnie taka rozmowa Ci pomoże.

 

[Dodane po edycji:]

 

adres to - Radziwiłłowskiej 8b, 5 minut piechotą niedaleko galerii krakowskiej, idealna miejscówka;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobie , ewentualnie pojde do scanmedu do psychiatry i moze on da mi skierowanie do psychologa.

To bedzie pierwsza taka moja wizyta u tego typu lekarza , moze to glupie ale troche sie boje ze np wysmieje mnie ze moje problemy sa zbyt blahe itd..

i boje sie czy bede sie umiala otworzyc i opowiedziec o wszystkim co mnie trapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terapia-krakow.com.pl

 

Jeśli stwierdziłeś/stwierdziłaś, że potrzebna Ci pomocna dłoń w radzeniu sobie z sobą samym lub z przeciwnościami życia, jakie Cię spotykają, oferuję Ci moją pomoc.

Jestem wykwalifikowanym psychologiem, terapeutą, trenerem. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje, by w przyszłości uzyskać certyfikat psychoterapeuty (jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym). Jestem pod stałą superwizją certyfikowanych psychoterapeutów.

Pracuję przede wszystkim w nurcie psychodynamicznym, lecz do każdego człowieka podchodzę indywidualnie, traktując jego problemy z należytym szacunkiem. Zachowuję anonimowość oraz przestrzegam tajemnicy zawodowej. Nie oceniam, zapewniam bezpieczeństwo i szanuję podejmowane przez Ciebie decyzje.

Pomagam osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom. Wykonuję niezbędną diagnostykę psychologiczną.

Oferuję pomoc indywidualną m.in. w następujących obszarach:

• Lęk, niepokój, depresja,

• Natrętne myśli i czynności, fobie, nerwice,

• Zaburzenia emocjonalne,

• Przeciążający, długo utrzymujący się stres, napięcie,

• Brak poczucia satysfakcji z życia,

• Trudności w relacjach interpersonalnych,

• Trudności w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu swoich problemów,

• Kryzys spowodowany różnymi sytuacjami życiowymi.

 

Zapraszam do kontaktu:

mgr Aleksandra Wnuk

nr tel. 0 602 67 00 62

e-mail: psycholog_krakow@onet.eu

ul. Semperitowców 13 (okolice Ronda Grzegórzeckiego), Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×