Skocz do zawartości
Nerwica.com

Parapsychologia... wierzyć, nie wierzyć?


Minhoi

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tam wierzę w niektóre rzeczy. voodoo na 100% jest potwierdzone naukowo i nie da się tego zaprzeczyć. podobnie z wywoływaniem duchów i z istnieniem ciał astralnych. i na pewno nie nazwałbym zbiegiem okoliczności tego, że pewna tarocistka (normalna kobieta, bez żadnych czarnych kotów i kryształowych kul + ciemnej woalki na twarzy) przepowiedziała mojej znajomej krok po kroku jak ułoży się jej życie. wszystko w 100% się sprawdziło, mimo iż znajoma nadal twierdzi, że to zbieg okoliczności. wymienię, że tarocistka dokładnie powiedziała znajomej kiedy urodzi i straci dziecko, kiedy ponownie zajdzie w ciążę. ponadto 'karty powiedziały', że jej mąż ma kogoś na boku, innego mężczyznę. wszystko się sprawdziło, i co Wy na to?? podkreślam, że ta kobieta nie jest żadną wróżką, wróżeniem z kart tarota zainteresowała ją jej babcia (podobno u nich to rodzinna tradycja). cizia nawet kasy nie bierze za seanse... i bądź tu mądrym... pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepowiedziała mojej znajomej krok po kroku jak ułoży się jej życie. wszystko w 100% się sprawdziło, mimo iż znajoma nadal twierdzi, że to zbieg okoliczności. wymienię, że tarocistka dokładnie powiedziała znajomej kiedy urodzi i straci dziecko, kiedy ponownie zajdzie w ciążę. ponadto 'karty powiedziały', że jej mąż ma kogoś na boku, innego mężczyznę. wszystko się sprawdziło, i co Wy na to?? podkreślam, że ta kobieta nie jest żadną wróżką, wróżeniem z kart tarota zainteresowała ją jej babcia (podobno u nich to rodzinna tradycja). cizia nawet kasy nie bierze za seanse... i bądź tu mądrym... pozdrawiam Smile

 

 

no to gleboko wspolczuje Twojej znajomej. Co to za zycie, kiedy z gory wiadomo co sie zdarzy. Co daje taka wiedza???

Powtorze jeszcze raz wrozka to szara eminencja zdesperowanych.

Ludzie, ktorzy sie rozwijaja, czuja sie dobrze w terazniejszosci, przez co sami moga ksztaltowac swoja przyszlosc. Czynic ja lepsza. Zagladanie w przyszlosc moze calkowicie zdezintegrowac czlowieka. Zniszczyc rownowage.

Konsekwencje moga byc bardzo powazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim mniemaniu ta cała tarocistka nie powinna była mówić tego wszystkiego mojej znajomej. na tym nie polega jej 'zawód'. powinna raczej dać jej wskazówki co robić, a czego nie, a nie stawiać ją przed faktem 'stanie się to i to'. Aśka (powiedzmy, ze to imie mojej znajomej) całkiem zignorowała to co powiedziała jej ta facetka, przypomniała sobie o tym dopiero po kilku latach, kiedy te nieszczęscia jej się już przydarzyły. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do parapsychologii baaaardzo szeeeroko pojętej, lub tez zagadnień kontrowersyjnych z zakresu psychologii manipulacyjnej czy perswazyjnej, są ku temu różne szkoły (tudziez różne nazwy). Naprawde jest w czym wybierać. Jedna szkoła mówi o tym, aby wywierać wpływ poprzez pokazywanie korzyści, druga, poprzez ujawnianie strat. Metaprogramy poszeregowały postrzeganie naszych umysłów, a Hellinger wykopuje karmy aborcji sprzed pokoleń.

Mamy doskonałe mozliwości wyboru wg. własnych preferencji. Kiedys były tylko fusy, teraz nawet odpowiedni kąt rzucania spojrzeń naszego rozmówcy mówi o nim wszystko.... Ach, nic tylko kochac XXI wiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Mam wujka który siedzi w tym wszystkim po uszy astrologi ,horoskopach jest tak niesamowity ze zawsze jak sie z nim widzimy sypie roznymi radami uwazaj na to albo na to pozatym jest swietnym psychologiem obserwujac kogos przez krótki czas potrafi ci powiedziec jaka ta osoba jest po gestach nie wiem po czym

 

osobiscie sadze ze wszelkie odmiany astrologii, wrozb z kart tarota, z fusow itp. to tylko przykrywka pod ktora kryje sie specyficzna wiedza psychologiczna,filozoficzna i metafizyczna osob ktore dopuszczaja sie tych praktyk.

wrozka ja posiadajaca po wizualnych ogledzinach i krotkiej rozmowie z "pacjentem" na odpowiednie tematy jest w stanie wysnuc wiele trafnych wnioskow dotyczacych jego wyobrazen ,oczekiwan i podejscia do zycia

osoba taka doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze ow "pacjent"

jest tym na czym skupia swoja uwage ,ze jego indywidualne wyobrazenia sa odbiciem jego rzeczywistosci

odpowiednio wykorzystujac szeroka wiedze w praktyce mozliwe jest dopasowanie swojej "diagnozy" do toku myslenia i realiow w ktorych funkcjonuje "pacjent"

stad prawdopodobnie czeste przypadki sprawdzalnosci tych wrozb itp.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą kochajacy po części zgodzę - pod etykietką czary-mary kryją się róznorakie zabiegi psychologiczne. Trzeba napewno miec predyspozycje, potrafić 'czytać' z człowieka. Ale znam przypadki, kiedy moje koleżanki bywały u wróżek stawiających zwykłe karty czy tarota i bez żadnego wywiadu idealnie odczytywały scenariusze z przeszłości. Sprawdzały sie tez po części analizy persektywy na przyszość. Nie potrafie sobie tego wytłumaczyć. Nie pokusiłabym sie na korzystanie z takich usług. Nie chce żeby ktokolwiek mnie 'prognozował'.

 

Raz w zyciu napotkałam się na osobe która potrafiła z kart przewidziec przyszłość.. przez telefon! czyli nie widziała w ogóle osoby której wróżyła! potrzebowała tylko daty urodzin i opis problemu... - usłyszałam parę kwestii które w 100% sie sprawdziły. Były to realistyczne i poniekąd pozytywne wróżby, było mi wiec łatwiej uwierzyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w zyciu napotkałam się na osobe która potrafiła z kart przewidziec przyszłość.. przez telefon!

 

nie wiem jak to wytlumaczyc ,zbiegi okolicznosci sie zdarzaja , nie sadze jednak osobiscie by ktokolwiek mial dar przewidywania przyszlosci

poprostu nie jestem gotowy zeby przyjac takie przekonanie bo nie widze zadnych chodzby najmniejszych wiarygodnych dowodow na to

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo nasz mózg jest wykozystywany w małej części......być moze te nieaktywne części odpowiedzialne sa za takie "moce".....kto to wie..... Moze ludzie przyszłosci odpowiedza na to pytanie.....nam zostaja domysły... ;)

 

Osobiscie wierze że sa osoby z darem zagladania w przyszłośc... Jednak wiele jest oszustów itp... Boję sie co mógłbym zobaczyć w przyszłości tej bliskiej jak i dalekiej....dlatego nie chdze do wróżek... Lepiej żyje sie w niewiedzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przewidziana "przyszłość" to wyrok, czy tylko tendencje?

 

 

nigdy nie wyrok, ale trudno sie uwolnic od sugestii. Dlatego najlepiej tego unikac, zeby nie wpasc w zamkniete kolo "samospelniajacej sie przepowiedni"

 

Jestes wolna istota, w kazdej chwili podejmujesz wybor, zniewala Cie i ogranicza tylko Twoj umysl, na ktorym Ty sam powinienes i mozesz miec kontrole.

 

Szczesliwi Ci, ktorzy sa panami wlasnego losu... podgladanie przyszlosci to jednak przeciwny kierunek!! w przepasc niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy dziwne ,że teraz odwołujesz się do logiki i nauki.jesteś wierzący jak udowdnisz ,że Bóg istnieje? na prawdę zawsze Ci sie wydaje że masz racje .odpusc sobie ,bo każdy ma prawo miec swoj pogląd.a ty na siłę chcesz przekonywac.nie odpisuj mi bo nie będę się wdawać z tobą w dyskusje.a na marginesie wierzę w Boga ,chodzę do kościoła (a raczej przed bo w środku nie daję rady) i nie potrzebuję nauki żeby sobie uświadamiać ,że Bóg istnieje.nie wszystko da się udowodnić.

 

:nie widzieli a uwierzyli:-mówi ci to cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy dziwne ,że teraz odwołujesz się do logiki i nauki.jesteś wierzący jak udowdnisz ,że Bóg istnieje?

 

nikomu nie bede udowadnial tego bo zostane posadzony o probe ingerencji w czyjes poglady

ale mysle ze jestem w stanie na podstawie logicznych argumentow udowodnic(przynajmniej sobie) ze Bog istnieje

interesuje mnie metafizyka i pojecie bytu

ciekawe sa dowody wysuniete przez sw. Tomasza z Akwinu

 

na prawdę zawsze Ci sie wydaje że masz racje .odpusc sobie ,bo każdy ma prawo miec swoj pogląd.a ty na siłę chcesz przekonywac

 

kogo chce przekonywac :?: :) nie sadze

moje zdanie jest tylko moim zdaniem i nim pozostanie

jestem sobie tutaj i pisze to na co mam ochote

tyle

:)

:nie widzieli a uwierzyli:-mówi ci to cos?

 

mowi mi to wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptrafisz dowieśc istnienie Boga....super. Widziałes Go? A może masz z nim jakiś kontakt...moze mailowy, telefoniczny?

 

Wiem, że to może zabrzmiało jakkbym nie miał szacunku dla Boga, jadnak go mam. Ja nie potrafie udowodnic Jego istnienia. Bo dla jednych argumenty które bym przdstawił byłyby oczywiste, a drudzy uznali by je tylko za spekulacje..... Jedno wiem namacalnych dowodów nie ma. Zostałem wychowany przez chrześcijan i taka jest moja wiara, ale gdybym urodził sie gdzie indziej i wierzyłbym w innego Boga, pewnie nasz Bóg byłby dla mnie taka samą brednia jaką jest dla nich... Trzeba spojrzeć na to z dwóch stron...Więc który Bóg jest prawdziwy...tego sie nie dowiemy...

 

Bóg, magia, wróżbiarstwo, duchy itp...sa tajemnicami nie od dziś i chyba nimi pozostaną....bo nikt w sumie nie umie przdstawić wystarczajacych dowodów, które zadowoliły by obie strony...

 

PS. Co do wróżbiarstwa zgodze się z Virginą....trzeba uważać aby nie wpaśc w błedne koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptrafisz dowieśc istnienie Boga....super. Widziałes Go? A może masz z nim jakiś kontakt...moze mailowy, telefoniczny?

dowiedz sie czym jest metafizyka

to wszystko

:)

skonczylem juz toczyc z toba zawile dyskusje

wierz sobie w co chcesz ,mysl sobie co chcesz

pisz sobie co chcesz

nie interesuje mnie to :) i nie zamierzam wiecej z toba rozmawiac dlatego ze

bije od ciebie wyjatkowa falszywosc i zlosliwosc

zycze zdrowka

pzdr

 

:mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×