Skocz do zawartości
Nerwica.com

Okropne urojenie...


ronaldinho

Rekomendowane odpowiedzi

dziwi mnie bardzo ten okropny fanatyzm.sluchaj.masturbacja nie jest grzechem.spojz prawdzie w oczy-przeciez musisz jakos poznac siebie pod wzgledem seksulanym i robisz to w taki sposob.z kobietami jest tak samo.a poza tym lepsza masturbacja niz seks z byle kim-mozna zrobic dziecko,zarazic sie czyms.co do boga-niestety kosciol katolicki ma juz rzesze swoich fanatycznych wyznawcow i ty do nich nalezysz-pogadaj o tym z psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek87 mnie dziwi twoja nieznajomość tematu natręctw skoro decydujesz sie na wypowiedzi :)

Fanatyzm ma niewiele wspólnego z człowiekiem chorym na natręctwa, rownie dobrze kolega mógł by mieć inne natręctwa czy to myślowe czy np. ciągłe mycie rąk. Objawów jest masa, te co kolega opisywał również do nich należą.

Tak niestety przebiega ta choroba....

Sam miałem takie natręctwa, podobne przynajmniej, i nie jestem żadnym fanatykiem, no chyba że pod względem tłamszenia wypisywania takich głupot jak twoja wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie bardzo ten okropny fanatyzm.sluchaj.masturbacja nie jest grzechem.spojz... co do boga-niestety kosciol katolicki ma juz rzesze swoich fanatycznych wyznawcow i ty do nich nalezysz-pogadaj o tym z psychiatrą.

Odroznijmy dwie rzeczy: NN, objawiajaca sie jak wiadomo glownie przez natretne mysli wciaz o jednym (cokolwiek by to nie znaczylo) i nakazujace choremu zyc wg jakichs dziwnych, zmodyfikowanych przez te natrectwa zasad, ktore to mysli meczą chorego i są permanentne. Fanatyzm natomiast jest najczesciej skrajna formą popierania jakiejs ideologii (ustrojowej, politycznej, "ekonomicznej", przestepczej), czesto w wiekszej grupie zintegrowanych pogladow, bez dyskutowania podstawowych założeń systemu tej ideologii, na zasadzie przyjmowania za pewnik. Tak wiec przykladowo moherowa babcia nie ma NN, bo niby z jakiej racji? A czy jest fanatyczka to tez nic pewnego :P Podobnie autor wątku, mimo, ze ewidentnie jest gleboko wierzacy, nie jest fanatykiem dopóki nie zabije, nie ukradnie na polecenie ksiedza (celowo podaje jaskrawy przyklad, wiem, ze niedorzeczny), nie dopusci sie wykroczenia wynikajacego z nakazu kosciola, dopóki ma jakiekolwiek wątpliwosci, ktorymi sie z nami tutaj przeciez dzieli :) Pozdrawiam wszystkich :)

btw Ja tez cholernie nie lubie fanatyzmow wszelkiej masci, ale to nie powod do utraty obiektywizmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli ktos podczas dawania na ofiarę ma myśli typu np. jak nie dam na ofiarę to mnie Bóg ukażę czy komuś z mojej rodziny się coś stanie itp. czuje przy tym lek to owszem, można wtedy mówic o natrectwie.

Natręctwo to jest jednostka chorobowa, nie ma związku moim zdaniem z kimś kto po prostu daje na ofiarę bo chcę a nawet bo jest taki zwyczaj, nie ma problemu z myślami w sensie lęku. Ze jak nie da to coś złego sie wydarzy.

Takie niestety sa objawy natręctw, myślowych czy ruchowych, a jakie źródło twoim zdaniem ma natręctwo dotyczące np. wracania się do domu by sprawdzić kurki z gazem? albo mieszanie 7 razy herbatę, ja miałem np kiedyś tak żeby zmówić 7 razy Ojcze Nasz i nic nie było mi wpajane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale dawanie na ofiare w mentalnosciludzkiej nie jest natrectwem a cecha pozytywna ze człowiek jest szczodry..znam mase osob ktora tak ma,ze jak na ofiare nie rzuca to koniec swiata..albo jak siedza po koledzie nie wpuszcza bo np oboje maja na dzien to im si egłowach przewraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i są tacy ludzie ale nie możesz odnosic tej reguły do wszystkich, a juz na pewno nie do chorych na nn..Fakt, pewnie i wsród chorych znajda sie bardzo religijne osoby ale to nie jest wyznacznikiem tej choroby! przykładem jestem chocby ja- nie jestem religijna a i tak mam nn..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorek, offtop powstaje, temat dotyczy czego innego. Zwracam sie do Ciebie, a nie do niej, bo ewidentnie jestes bardziej kumaty (chociaz nie reklamujesz swojego IQ). Temat dotyczy zaburzen u chlopaka na podlozu NN, a nie problemow egzystencjano-emocjonalnych dziewczynki w wieku dojrzewania. Skoro ona chce powywnetrzniac sie na temat swojego stosunku do kosciola i religii to niech zalozy sobie osobny wątek ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhmm najwyrazniej ktos tu jest w bledzie...wymyslanie boga a dostrzeganie go w innej postaci lub innym miejscu niz cale spoleczenstwo to 2 różne rzeczy.religijnosc szerokopojeta wynika z mojej natury dosc mistycznej i nie ulega watpliwosci ze wyklucza to ateizm.po drugie okres dojrzewania mam juz za sobą a po 3 TO NIE JA ZACZELAM SIE WYKLUCAC.NAPISALAM POSTA W 4 SLOWACH A KTOS TU ZACZOL NA MNIE NASTAWAC WIEC DARUJ SOBIE UWAGI O MOIM WYWNETRZNIANIU BO W 4 SŁOWACH CIEZKO SIE WYWNETRZNIC!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tematu wątku i powiem ci, ronaldinho, że miałem bardzo podobny problem. I wcale nie byłem przesadnio wierzący, moja wiara rozwinęła się bardzo dopiero wtedy, gdy zacząłem walczyć z "grzechem" masturbacji. Gorąco Ci radzę, udaj się do psychologa, albo porozmawiaj z rodzicami, jeśli są w porządku (ja nie mam tego szczęścia, niestety), bo takie wypieranie naszych naturalnych potrzeb odbija się potem na psychice. Pamiętaj, potrzeby seksualne i masturbacja są w pełni naturalne.

 

I zgodzę się z tym, że Kościół robi wiele szkody rozpowiadając różne bajki na temat naszej seksualności jako uświęcone prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×