Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moj organizm oszalal!!


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

WItam! pisze znow do Was bo nie wiem kompletnie co sie ze mna dzieje... wczoraj bylem na pogotowiu bo mialem podejrzenie wrzodow i krwawienia z zoladka... zrobili badanie krwi wyniki ok nie bylo anemii wiec lekarz powiedzial tylko ze mam isc na gastro i ze na chwile obecna krwawienia nie ma.... przy tym osluchal mnie i sie przejal moim pulsem kolo 140... cisnienie 170 na 90:( Zrobili mi EKG i lekarz powiedzial ze mam przyspieszone z tendencjami do nadcisnienia... a ja mowie ze mi zawsze szybko bije serce i cisnienie skacze w szpitalach...i jak sie denerwuje! A on no ale ja bym jeszcze wykonal Holtera.... przepisal mi leki na uspokojenie i zoladek i poslal do domu. Dodam ze mialem miesiac temu 2x EKG i zaden lekarz nic nie powiedzial ze cos jest nie tak wiec nie wiem o co temu chodzilo czy ze poprostu za szybko mi serce bije ze powiedzial ze mam przyspieszone EKG czy co;/? W tych 2 razach EKG wczesniej robiony cisnienie mialem jeszcze gorsze bo mialem 160 na 120... wiec jeszcze gorzej i lekarze nic nie powiedzieli o EKG mowili ze wszystko ok puls tez byl wysoki. I od wczoraj jak wrocilem ciagle mysle o tym cisnienieniu i pulsie... teraz mam puls miedzy 70 a 90, zimne rece i stopy, lekkie klocia w klatce i plecach...mysliscie ze nerwica mi teraz z zoladka przeszla na serce albo zaatakowala to i to?? Prosze Was o komentarze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to bardzo prawdopodobne, nerwica lubi zmieniać swoje oblicza... aby nas zaskoczyć i wywołać lęk! "mialem podejrzenie wrzodow i krwawienia z zoladka" czyli ty sam miałeś takie podejrzenia bo w sumie nic ci złego nie dolega z żołądkiem? Przynajmniej dobrze że cię przebadali od a do z :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec i nerwice i problemy zdrowotne. Lepiej zacznij to leczyc bo masz stanowczo za wysokie cisnienie a przypuszczam ze jestes mlodym czlowiekiem. Przede wszystkim idz do kardiologa....

ps.dodam tylko ze ja tez przeszlam kiedys stan w ktorym moj organizm oszalal. Serce walilo tak mocno ze nie moglam utrzymac rownowagi,ale jednak cisnienie nigdy nie przekraczalo 130/95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie durny lekarz bo Cie nastraszył niepotrzebnie. Sam powiedziałeś że jak sie denerwujesz to Ci serce szybko bije!

I tak ma każdy człowiek. Nie martw sie tym! Pocieszę Cię jak dodam od siebie że przez nerwicę zaczeły mi sie problemy z żołądkiem, wymiotowałam krwią swego czasu i ekg mam zawsze krzywe i szmery w sercu?- a to wszystko nerwica. Nie myśl o tym a serce sie wyluzuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mi cisnienie skacze tylko podczas pomiarow w szpitalu i gabinetach nawet do 220 na 120!! a jak mierzylem kiedys w domu to zawsze 130 na 85... ale boje sie teraz ze cos sie moglo zmienic i dostalem tego nadcisnienia a rodzina zabronila mi mierzyc cisnienie;/ i teraz mam tetno tak miedzy 70 a 90 i lekkie bole w plecach...;/ i ogolnie sie zle czuje... chyba oszaleje a ta doktorka mnie jeszcze bardziej nakrecila;/!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec i nerwice i problemy zdrowotne. Lepiej zacznij to leczyc bo masz stanowczo za wysokie cisnienie a przypuszczam ze jestes mlodym czlowiekiem. Przede wszystkim idz do kardiologa....

ps.dodam tylko ze ja tez przeszlam kiedys stan w ktorym moj organizm oszalal. Serce walilo tak mocno ze nie moglam utrzymac rownowagi,ale jednak cisnienie nigdy nie przekraczalo 130/95.

 

 

Celineczka3 ja u kardiologa bylem juz 3 lata temu... zrobil mi EKG, ECHO serca, USG jamy brzusznej i wyslal na DNO OKA zeby zobaczyc czy nie ma zmian od nadcisnienia i wszystkie wyniki byly dobre a cisnienie skakalo jeszcze wyzej... miewalem takie okresy ze przez miesiac cisnienie non stop bylo 150 na 95 a po miesiacu brania lekow przypisanych przez psychiatre wszystko wracalo do normy... ogolnie tej choroby sie boje bo jej sie nie da w sumie wykluczyc poprzez badania... badania moga tylko powiedziec czy cisnienie jest od jakiejs choroby serca, nerek czy tam czegos czy poprostu jest nadcisnienie np spowodowane duzym stresem i tak dalej... lekow na nadcisnienie raczej nie chce bo jak mi wroci do normy cisnienie to bede mial za niskie i co wtedy? Ale ogolnie boje sie o to strasznie nie wiem juz co robic, cale szczescie ze w poniedzialek ide do psychiatry mam nadzieje ze mi pomoze... bo jak narazie biore sulpiryd tylko ale niezbyt mi pomaga...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to cisnienie jest od nerwicy to nie mozna tego zaniedbywac...jest za wysokie i tyle. Ja bralam 10 mg propranololu i fajnie mi sie ustablilizowalo cisnienie, dodatkowo ten lek jest wlasnie na nerwice takze pogadaj ze swoim psychiatra o tym i jak cos mozesz zapytac o ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostalem ten lek... i od dzis go biore 3 razy dziennie po tabletce... zobaczymy czy bede czul sie lepiej... lecz jednak martwi mnie jeszcze cos... od jakis dwoch tygodni... ciagle mnie mdli i mam nudnosci;/ Nie mam zbytnio apetytu i bialy nalot na jezyku czesto sie pojawia. Wiem ze mam refluks ale biore na niego lek controloc 40 i nie pomaga. Zastanawiam sie czy nie mam helicobactera czy to moze znow nerwica... nie wiem juz co robic. CHyba w przyszlym tygodniu wybiore sie prywatnie do gastrologa?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie helicotest, dostępny w aptece, koszt 25-30zł.

I sie wyluzuj wreszcie bo to nerwica.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja mam nudności od pół roku, codziennie. A to tylko nerwica! I pamiętaj ze leki nie działają od razu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamikal, kilka słów o Controlocu - to najgorsze g**** jakie może być. Brałam i miałam po nim takie same masakryczne nudności, słabość i dziwne hece z moim organizmem jak Ty. Że niby nerwicowe, a się okazało, że nie :P Każdy z kim rozmawiam o Controlocu a miał z nim osobiście do czynienia narzeka na podobne objawy. Przestaw się na mielone siemię lniane i sok z aloesu na czczo - to na żołądek, refluks, nadżerki, nudności i inne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Zobaczysz, że się poprawi.

A nerwica... - bardzo prawdopodobne, że ją masz, musisz się leczyć, psychoterapia, a być może także farmakoterapia jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamikal, jakbym czytała o sobie.Mnie się to ostatnio zdarza.Po wyjściu z gabinetu lekarskiego czuje się gorzej niż przed wizytą.Przerażona,pełna wątpliwości i oczywiście zatracam się w domysłach co mi może dolegać jeszcze,o czym cholera nie wiem a lekarz coś wychwycił i nie powiedział wprost tylko wysłał na badania dodatkowe.No i zaczyna się....a to wszystko przez to , że coś tam pod nosem mówią i nic sobie nie robią z tego, że pacjenci obok i wszystko słysza i biorą do siebie potem i wkręcają sobie choroby których nie mają.

 

hamikal ja myśle , że Twój lekarz się nie douczył...o syndromie białego fartucha albo jest sumiennym,zapobiegliwym lekarzem i tak na wyrost chce wszystko sprawdzić dokładnie tak dla Twojego i jego spokoju.A tamci poprostu Cię olali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ja nerwicę mam już 2 lata. I wiem-z doświadzczenia- że tysiąc pięćset sto dziewięćset moich objawów to tylko hipochondria a nie prawdziwe choroby. Zresztą, jestem przebadana wzdłuż i wszerz i wiem ze to tylko nerwica. 'Tylko'.

 

Wydasz na gastrologa prywatnie 100zł plus hajs za badanie a helicotest za 25zeta pokaże Ci czy masz te bakterie czy nie- a jak one są to sygnał aby iść na gastroskopię. Nawet jak do rodzinnego pojdziesz i powiesz ze chcesz na gastroskopię bo coś tam to rodzinny Ci najpierw kaze ten test zrobic- wiem bo bylam i chcialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamikal, kilka słów o Controlocu - to najgorsze g**** jakie może być. Brałam i miałam po nim takie same masakryczne nudności, słabość i dziwne hece z moim organizmem jak Ty. Że niby nerwicowe, a się okazało, że nie :P Każdy z kim rozmawiam o Controlocu a miał z nim osobiście do czynienia narzeka na podobne objawy. Przestaw się na mielone siemię lniane i sok z aloesu na czczo - to na żołądek, refluks, nadżerki, nudności i inne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Zobaczysz, że się poprawi.

A nerwica... - bardzo prawdopodobne, że ją masz, musisz się leczyć, psychoterapia, a być może także farmakoterapia jak najbardziej wskazane.

 

 

A ja brałam controloc bardzo długo i to dawkę 40 mg 2 razy dziennie i bardzo mi pomógł,nic po nim mi się nie działo.Lekarz mi powiedział , że to bezpieczny bardzo lek,tylko ta ulotka no to może odstraszyć,ale nawet w zwykłym apapie jest podobna bo takie sa procedury teraz, że wszystko musi być zamieszczone nawet jak u jednej osoby na 1000 się coś tam pojawiło a i też nie wiadomo czy ta osoba nie była "znerwicowana " i stąd ten objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moja droga lecze sie na nerwice juz 5 lat... ale w miedzy czasie miewalem juz problemy z zoladkiem i nie byly to objawy nerwicy. Kaseina ja mialem juz ECHO serca 4x EKG DNO oka, poziom TSH, FT3 i FT4 wiec przebadany jestem na serce oczywiscie wszystkie wyniki ok. Syndrom bialego fartucha mam od dawna od czasow lieceum... a nawet rosnie mi jak sam sobie mierze w domu, dopiero jak sie przyzwyaczje do mierzania to mam cisnienie ok. Lecz teraz ciagle mam takie dziwne uczucie w glowie i bole glowy wiec lekarz zmierzyl cisnienie bylo 170 na 90 oczywiscie moglo to byc od nerwow lecz ciagle mam podwyzszony puls normalnie mam zawsze kolo 55 - 65 a teraz miedzy 70 a 90 i juz to odczuwam... dlatego moj psychiatra dal mi lek propanolol zeby serducho sie uspokoilo troche w poniedzialek mam wizyte wiec moze cos innego da albo cos wymysli jak mi pomoc inaczejnie wiem. Ogolnie jezeli chodzi o controloc 40 to nie wiem czy mi pomaga czy szkodzi... wiem jedno ze przed braniem controlocu juz mialem nudnosci i inne objawy opisywane przeze mnie a to sie zaczelo jakies 2 tygodnie temu... wiec watpie zeby to byla wina tego leku. Jeszcze jedno u mnie w miescie gastroskopia razem z wizyta kosztuje 50zl wiem bo chodze raz na rok poniewaz czesto mam dolegliwosci zoladkowe wiec lepiej isc mi na badanie niz kupowac test a pozniej jeszcze sunac do gastrologa... bez sensu;/ Mialem juz tez rozne objawy ale to co sie dzieje teraz ze mna to juz jest przesada ja nie moge funkcjonowac!! A badania mialem od morfologii do tomografii glowy wiec chyba tez jestem przebadany... lecz ostatnio jak wlasnie mialem to 170 na 90 cisnienie to lekarz zrobil ekg i powiedzial ze jest przyspieszone i mam tendencje do nadcisnienia... nie wiem co to znaczy i czy to znaczy ze wynik byl zly czy tylko ze szybko serce mi bilo i dlatego tak powiedzial...w poniedzialek ide do psychiatry mam wypis ze szpitala to pokarze mu to zobaczymy co powie...POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×