Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zakuć...materiał do egzaminu


MOCca

Rekomendowane odpowiedzi

MOCca, a masz pamieć wzrokową ? bo mi pomaga pisanie na dużych kartkach i obklejanie pokoju faktami :smile:

Pamięć kinestetyczna, uaha! Chodzenie po pokoju i machanie łapami :smile:

Najlepiej chyba połączyć różne zmysły - podkreślać, przepisywać czytając na głos, nucić - i rozkładać materiały w różnych miejscach.

 

Napoje energetyczne nie są złe, swoją drogą też ponoć pomagają w zaburzeniach emocjonalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mom zdaniem trzebva po prostu zakuć i tyle.

Taka przynajmniej jest metoda na mnie!

A jesli chodzi np. o slowka obcojezyczne to super jest metoda tworzen ia karteczke. Mala karteczka i na jednej stronie piszemy słowo a z tyłu jego tłumaczenie. Dosc pracochlonne wykonanie aczkolwiek bardzo pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo temat mi bliski, sesja sie zbliża a notatek milion do ogarnięcia :roll:

 

Na mnie najlepiej działa metoda skojarzeń. Ale z datami może być ona mało skuteczna, bo niby z czym ma Ci sie kojarzyć np rok 1637? :mrgreen:;)

Na Twoim miejscu chyba bym sobie zrobiła dobrą ściągę (chociaż uważam to za naganne i sama nie umiem ściągać) ale przyznam, że ilość dat które masz wkuć jest przytłaczająca. Aczkolwiek mam podobny problem- słówka z niemieckiego.

 

Jednak chyba najlepiej będzie to rozpisać na kartkach, poprzyklejać na ścianę i czytać często.

Powodzenia!

236bc2b097.jpeg.7baaeacc03e441dfcfb98864a2481341.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jak jestem na ssri to uczenie sie idzie jak burza.Moze temu u siebie na akademii bylem najlepszy przez 2 lata? Na nauke ok dzialaja ssri ale niestety te efekty uboczne.

 

 

z fluoekstyna bedzie dobrze bedzie dobrze bedzie dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jak jestem na ssri to uczenie sie idzie jak burza.Moze temu u siebie na akademii bylem najlepszy przez 2 lata? Na nauke ok dzialaja ssri ale niestety te efekty uboczne.

 

 

z fluoekstyna bedzie dobrze bedzie dobrze bedzie dobrze;)

 

 

Mówisz poważnie z tym działaniem? tzn co takiego powodują? Bo ja jestem u skraju wytrzymałość z moim kojarzeniem, pamiecia, generalnie myśleniem - ja biore Trittico bo to podobno miało nie zaburzac libido i leczyć depresję - to teraz mam tak że ani nie mam libido, ani depresja nie ustępuje, i koncentracja, myślenie i pamieć mam takie jak bym pił ze 3 dni i miał się uczyć - zero totalne zero.

 

Napisz jak ona działa to moze ,,przepnie" mi lekarz na ten preparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten preparat to nie takie hop siup i nim zacznie dzialac to troche mija;) Swoja droga jak masz problemy tylko z ta koncentracja to nie pchaj sie w ssri .To nie witaminki i dopalacze;P

 

Jak juz chcesz zeby cos ci wypisala to polecam nootropil(piracetam) +lecytyna w takich samych dawkach .Aha i zacznij od 3.2 gramow piracetamu to zobaczysz sam jakie sa efekty;) koncentracja wzrosnie momentalnie

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piracetam

 

[Dodane po edycji:]

 

Magdalena

 

a moze po prostu uczysz sie do upadlego?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten preparat to nie takie hop siup i nim zacznie dzialac to troche mija;) Swoja droga jak masz problemy tylko z ta koncentracja to nie pchaj sie w ssri .To nie witaminki i dopalacze;P

 

Jak juz chcesz zeby cos ci wypisala to polecam nootropil(piracetam) +lecytyna w takich samych dawkach .Aha i zacznij od 3.2 gramow piracetamu to zobaczysz sam jakie sa efekty;) koncentracja wzrosnie momentalnie

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piracetam

 

mam piracetam, aricetam, geraten w domu - znam to od 10 lat.

 

Ale w moim stanie to nie działa. Jeśli chodzi o ssri to zapytuj ebo leczę sie na nawrót cięzkiej depresji - mam Trittico i nic - jest jeszcze gorzej.

Dlatego pytam o to dziąłanie i co się konkretnie dzieje? bo idę do psychiatry 6 stycznia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to inna sprawa;)

 

W moim przypadku ssri zwiekszaja koncentracje i to bardzo a jezeli dobra jest koncentracja to wiecej zapamietujesz .Tak to działa

 

Nie wiem zaproponuj lekarzowi paroksetyna.Jak cos ma dzialac to napewno leki z tej podgrupy:) Lekarz bedzie wiedzial wiecej.:)

 

w gwoli scislosci paroksetyna to najsilniejszy ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to inna sprawa;)

 

W moim przypadku ssri zwiekszaja koncentracje i to bardzo a jezeli dobra jest koncentracja to wiecej zapamietujesz .Tak to działa

 

Nie wiem zaproponuj lekarzowi paroksetyna.Jak cos ma dzialac to napewno leki z tej podgrupy:) Lekarz bedzie wiedzial wiecej.:)

 

w gwoli scislosci paroksetyna to najsilniejszy ssri

 

 

A tak zapytam - jak jest z libido? po tym leku? i po jakim czasie zobaczyłeś pełne działenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

 

zaczyna dzialac po 2 tygodniach jezeli chodzi o lecznicze dzialanie ,bo tak mozesz poczuc jego dzialanie juz po kilku godzinach od pzyjecia tabletki .Beda to pewnie na poczatku efekty uboczne;)

 

 

Kurka pelnie dzialanie,taki roztrzepany jestem ze nie patrze co czytam.Poczulem pozytywne dzialanie paroksetyny po 2 tygodniach od przyjecia 1 tabletki a pelnie dzialanie gdzies po poltora miecha.Ja przyjmowalem 40 mg;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

 

zaczyna dzialac po 2 tygodniach jezeli chodzi o lecznicze dzialanie ,bo tak mozesz poczuc jego dzialanie juz po kilku godzinach od pzyjecia tabletki .Beda to pewnie na poczatku efekty uboczne;)

 

 

A jaka jest jego inna nazwa handlowa? nie mogę znaleźć tego w sekcji leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

 

zaczyna dzialac po 2 tygodniach jezeli chodzi o lecznicze dzialanie ,bo tak mozesz poczuc jego dzialanie juz po kilku godzinach od pzyjecia tabletki .Beda to pewnie na poczatku efekty uboczne;)

 

 

Kurka pelnie dzialanie,taki roztrzepany jestem ze nie patrze co czytam.Poczulem pozytywne dzialanie paroksetyny po 2 tygodniach od przyjecia 1 tabletki a pelnie dzialanie gdzies po poltora miecha.Ja przyjmowalem 40 mg;)

 

 

Trochę mnie załamujesz(chociaż już się bardziej nie da) że dopiero po 1,5 miesiąca zaczął dzałać na 100%.....

Nie wiem czy mnie ,,,przepnie" z tego trittico na paroksetynę...

A jak długo brałeś? ja walczę z depresja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trittico na depresje? kurde ja bym od razu radzil Ci na paroksetyne.Jak bedziesz dobrze tolerowal to po 3 tygodniach zapomnisz co to depresja.

 

u mnie musialo to potrwac dluzej bo ja mialem silne natrectwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trittico na depresje? kurde ja bym od razu radzil Ci na paroksetyne.Jak bedziesz dobrze tolerowal to po 3 tygodniach zapomnisz co to depresja.

 

u mnie musialo to potrwac dluzej bo ja mialem silne natrectwa

 

to mnie pocieszasz - serio. Mi depresja juz zabrała bardzo dużo. Trittico było dlatego ze w pierwszym epizodzie depresji który był zdjagnozowany w lutym tego roku dostałem CITAL i po miesiącu było ok - ja wyjechałem na 5 miesiecy do Londynu uczyć się anglika i nie byłem na codzień z moją sympatią. Ja przez okres brania Citalu zapomniałem co to sex!!!!!!!!!! i sobie sam odstawiłem po 3,5 miesiącach.

No i piekło wróciło. I dostałem trittico bo myślałem tez o swojej partnerce.....a teraz mam tak że ani nie mam ochoty na sex, ani depresja nie ustępuje....

 

Serio tak działała ta paroksetyna? a jak z pierwszymi dnaimi stosowania? i ile ją brałeś? i jak z odstawieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zasługa leków, ale będąc na SSRI zdałam maturę na 90%.

 

 

A których dokładnie? i jakie dawki? i ostatnie pytanie - przez ile czasu je brałaś? i po jakim czasie zauważyłaś działenie tzw ,,pełne działanie"?

 

Brałam przez dwa miesiące:

Xanax 0,5mg SR, 2x dziennie

Clonazepam 0,5mg, 2x dziennie

I przez ponad trzy miesiące:

Asertin 50mg, 2x dziennie

 

Jako że brałam krótko to nie mogę nic powiedzieć o działaniu bo nie czułam żadnej różnicy- jedynie to że byłam pobudzona psycho-ruchowo i mogłam lecieć choćby na Syberię- zero lęku przed podróżami itp, ale uczucie ciężkiej głowy, ataki paniki, DD itd pozostały

Leki odstawiłam z dnia na dzień....i poczułam sie lepiej. Zero skutków odstawiennych.Mimo wszystko mi pomogły, bo bez nich skończyła bym marnie już w takim tragicznym stanie byłam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×