Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a hormony, badania, antykoncepcja itp


mart

Rekomendowane odpowiedzi

:twisted: Znowu traktuję wszystkich jak potencjalnych najgorszych wrogów na świecie, kasuję paznokcie i ogólnie jestem na nie!!!!!!!!!!!!! Chce mi się wrzeszczeć, krzyczeć i czuję, że wybuchnę. Nie mam siły szukać czy był już taki temat i ostatnio się dołuję, że tracę czas przy internecie, uciekam. Może sobie pokrzyczę na dziecko, albo dokończę paznokcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grażyno czytam Twoje posty i cierpnie mi skóra. Jak możesz pisać "może sobie pokrzycze na dziecko" Przecież z tego co pisałas ma 3 latka. To malutka istotka która tak bardzo Cie potrzebuje, Twojej miłości akceptacji. Niestety swoim zachowaniem odbierasz mu to wszystko i na dodatego wychowa sie na znerwicowanego tak jak Ty. Przepraszam za mocne słowa ale sama mam 3 letnia księżniczke i nerwice i nigdy moja furia w nią nie uderza a tez umiem wpaść w porządny szał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam znajomą , która jak twierdziła "była, jest soba" i swoją agresję wyładowywuje na dziecku i obok niego. Oczywiście jemu pozwalajac na to samo. teraz chłopak ma 5 lat i bije ją, kopie, rzuca sie na podłogę, szczypie, przeklina, ciągnie za włosy, nie słucha i ma tak te ataki ze 4 x dziennie. nie na niego mocnego --już teraz jej powiedział ze jak dorośnie to ją zabije.

dziecko nie może widzieć naszej agresji,

Grażynko. ja rozumiem to uczucie , bo akurat często to odczuwam w stosunku do szwagra,

agresję również można leczyć.

są trerapie i qwarsztaty dla osób z agresją.

zyczę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pms i nasilenie stanów nerwicowych u kobiet, to może się ze soba ściśle wiązać.

U mnie pms to nerwowośc i pobudliwość, mam wówczas większe skłonności do popadania w przygnębienie i flustrację.

Niestety - w tym przypadku jesteśmy jako kobiety poszkodowane:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to ja potwór :oops: Należy mi się, ja to wszystko wiem, ale czasem... Mam wrażenie, że cały czas czuję takie napięcie, ale zazwyczaj udaje mi się nad tym panować... Przypuszczam, że sama byłam ofiarą takich zachowań, wiem do czego to doprowadziło. Chciałabym porozmawiać z kimś kto ma podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak chcesz mozemy porozmawiac ja tez jestem wybuchowa ale niemam dzieci chodz bylam wychowana w ciaglym halasie i klutniach.niewiem jak bym sie zachowywala majac dziecko,dlatego tez ci powiem ze chodz pisalam do ciebie ze tak niewolno to sama niewiem jak bym sie zachowywala,bo to nie takie proste! :cry::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grażyno po to tu jestesmy zeby pomóc. Uwiewrz mi najlepszym wyjsciem jest zwrócenie agresji ku komus innemu. Ja wyladowywuje całą na partnerze...(wstyd mi)ale co trace najwyżej spakuje manatki i dowidzenia.. A kiedy widze moja malutka stokrotke cala zlość mi mija..widze te wielkie orzechowe oczy...takie pełne miłości dla mnie..codziennie mi mówi ale jestes piękna mamusiu..kocham cie mamusiu. Moja malutka córeczka jest dla mnie najpiękniejszym darem i bardzo mi pomaga w mojej nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roccula ja chodz nieraz sie wyzywam na swoim partnerze bo niemam nikogo blizszego przymnie to i tak to jest zle dlatego nieradzila bym Grazynie przezucac swojej zlosci z dziecka na partnera ,bo jak sie bedzie kucic z mazem to dziecko bedzie to i tak widziec i chodz zlosc niebedzie bezposrenio go dotyczyc to moze przez patrzenia i suchanie nabawic sie i tak nerwicy.JA proponowala bym ci Grazyna idz do lekarza moze przez jakos metoda np. medytacji pozbyla bys sie takiej ciezkiej zlosci i opanowala sie troche moze potrafila bys sama ze soba zaczac rozmawiac i postanowic sie troche zmienic dla samej siebie!pomysl warto przeciez! :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam co to jest dopamina (to chyba ważny hormon). Mam problemy z regularnością cykli i kupiłam sobie tabletki ziołowe herbapolu "Castagnu" na wyregulowanie. Ale w ulotce jest napisane że obniża poziom dopaminy, a ja leczę sie na nerwice i depresję (biore sroxat) i nie wiem czy w moim przypadku to nie pogorszy sprawy, bo dopamina jest chyba istotna.

Co Wy wiecie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopamina (C8H11NO2; nazwa systematyczna: 4-(2-aminoetylo)benzeno-1,2-diol; ATC: C 01 CA 04), katecholaminowy neuroprzekaźnik syntezowany i uwalniany przez neurony ośrodkowego układu nerwowego. Odgrywa różną rolę w zależności od miejsca swego działania:

 

* w układzie pozapiramidowym jest odpowiedzialna za napęd ruchowy, koordynację oraz napięcie mięśni. W chorobie Parkinsona występuje niedobór dopaminy;

* w układzie rąbkowym (limbicznym) jest odpowiedzialna za procesy emocjonalne, wyższe czynności psychiczne oraz w znacznie mniejszym stopniu procesy ruchowe;

* w podwzgórzu jest związany głównie z regulacją wydzielania hormonów, a szczególnie prolaktyny i gonadotropin.

 

Dopamina jest także stosowana jako lek, w postaci kroplówek, w zapobieganiu ostrej niewydolności nerek (zwiększa perfuzję nerkową), a w większych dawkach podwyższa ciśnienia tętnicze i działa dodatnio na siłę skurczu mięśnia sercowego i z tego względu jest stosowany we wstrząsie septycznym, kardiogennym, pourazowym, po operacjach kardiochirurgicznych oraz w zaostrzeniu przewlekłej niewydolności krążenia.

 

Dopamina nazywana jest również hormonem szczęścia, gdyż pojawienie się jej w przestrzeniach między neuronami, zewnętrznie objawia się poczuciem euforii. Główne działanie kokainy polega na stymulowaniu wydzielania dopaminy w mózgu.

 

Jedną z przyczyn syndromu Tourette'a jest zaburzenie dozowania ilości dopaminy.

 

Darunia, musisz skonsultowac to z lekarzem, nikt z nas nie moze Ci doradzic, niczego na temat interreakcji lekow. Jednak obnizenie neuroprzekaznika, na zdrowy rozum moze miec powany wplyw na Twoje samopoczucie.

 

Nie pozostaje Ci nic innego jak smigac do lekarza!!

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko !! niemam pojecia o co chodzi ale chcialem powiedziec ze Virginia jestes poprostu boska.. szkoda ze jest malo takich osobke jak ty kazdemu na jakis temat poszukasz wiadomosc itd :) jak dlamnie bomba !! Swiat potrzebuje wiecej ludzi takich jak ty :) buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virginia napisała byś sama a nie z neta wklejasz :D

 

pozapiramidowym?? no to powiedz im przynajmniej co to, bo oni na pewno nie wiedza :P

katecholaminowy???

Twoja odpowiedź nie jest pełna. :)

 

[ Dodano: Sob Maj 27, 2006 3:28 am ]

prolaktyny i gonadotropin.?? co to za hormony?

syndromu Tourette'a ??? co to za syndrom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virginia napisała byś sama a nie z neta wklejasz Very Happy

 

no to mam do ciebie pytanie kolego hedanosie ,po jaka cholere czepiasz sie Virginii :?:

sugerujesz zeby ona sama napisala czym jest dopamina co nie jest przejawem twojej inteligencji bo kazdy myslacy czlowiek szukajacy rzetelnej wiedzy opiera sie w takich sytuacjach na fachowej literaturze, co tez uczynila Virginia

 

lecz jesli ty uwazasz ze twoja wiedza jest tak niebywale obszerna ze juz nie potrzebujesz jej poszerzac za pomoca literatury fachowej to sadze ze zyjesz w jednej wielkiej iluzji kolego :!:

co ty zrobiles dla forum :?: dlaczego jestes pod lupa adminow :?:

co tutaj wniosles procz haosu i egocentryzmu :?:

 

gdyby naprawde chodzilo ci o informacje i gdybys byl tak dociekliwy to twoj "glod wiedzy" moglbys zaspokoic w banalny sposob korzystajac z przegladarki :idea:

 

mi zajelo to kilkadziesiat sekund

 

jednak tobie najprawdopodobniej nie chodzilo o sama wiedze tylko o pretekst do tego zeby przyczepic sie do Virginii

 

Rąbkowy układ, limbiczny układ układ nadrzędny kierujący podstawowymi mechanizmami zachowania człowieka.

 

Układ rąbkowy kieruje reakcjami agresji, obronnymi, bólu, pobieraniem pokarmu, przyjmowaniem wody i soli mineralnych, czynnościami macierzyńskimi i seksualnymi, bierze udział w regulacji procesów snu i czuwania, ma wpływ na mechanizmy uczenia się i pamięci.

 

Pobudzenie układu limbicznego wyzwala odpowiednie zachowanie mające na celu zaspokojenie odpowiedniego popędu. W procesie tym pobudzony zostaje też układ dokrewny i autonomiczny układ nerwowy.

 

W obrębie układu limbicznego znajdują się także ośrodki odpowiedzialne za regulację częstości oddychania i skurczów serca, wysokość ciśnienia krwi oraz tempa przemiany materii.

 

Układ pozapiramidowy wraz z układem piramidowym biorą udział w wykonywaniu przez organizm ruchów. Jeśli jednak układ piramidowy zajmuje się czynnościami, które wymagają od nas skupienia (np. nauka jazdy na rowerze, nauka pisania), to układ pozapiramidowy powoli przejmuje i automatyzuje czynności, które wcześniej były pod kontrolą układu piramidowego. Układ pozapiramidowy jest więc układem wspomagającym, odciążającym nas od skupiania się nad codziennymi czynnościami, umożliwiający nam pewną automatyzację.

 

Uszkodzenie tego układu powoduje np. chorobę Parkinsona, zespoły pląsawiczne.

 

Katecholaminy są związkami chemicznymi pochodnymi aminokwasu tyrozyny. Niektóre z nich to aminy biogenne. Katecholaminy są rozpuszczalne w wodzie i w 50% krążą we krwi związane w białkami osocza. W największej obfitości występują: epinefryna (adrenalina), norepinefryna (noradrenalina) i dopamina. Są one produkowane głównie przez rdzeń nadnerczy oraz pozazwojowe włókna układu sympatycznego. Adrenalina działa jak neurotransmiter w centralnym systemie nerwowym, a także jako hormon w krążeniu. Noradrenalina jest głównie neurotransmiterem w obwodowej części układu sympatycznego, ale występuje również w krwi (dzięki zjawisku wyciekania z synaps). Ważną katecholaminą jest również izoprenalina, syntetyczna pochodna adrenaliny nie występująca w organizmie.

 

Wysoki poziom katecholamin we krwi wiąże się ze stresem, który może być wywołany jako reakcja psychologiczna, badź może powstać w odpowiedzi na stresory środowiskowe, takie jak hałas czy intensywne światło. Katecholaminy wywołują ogólne reakcje organizmu, które przygotowują ciało do wysiłku fizycznego (związanego z walką lub ucieczką). Typowe efekty działania to: podniesienie ciśnienia krwi, przyspieszenie akcji serca, a także podniesienie poziomu glukozy we krwi. Niektóre leki, jak centralne inhibitory COMT, podnoszą poziom katecholamin.

 

Katecholaminy posiadają strukturę pierścienia benzenowego z dwiema grupami hydroksylowymi i bocznym łańcuchem etylowym połączonym z końcową grupą aminową. Okres biologicznego półtrwania katecholamin znajdujących się we krwi wynosi kilka minut.

 

prolaktyna - jest to hormon produkowany przez przedni płat przysadki mózgowej utrzymujący działanie ciałka żółtego oraz zapoczątkowujący i podtrzymujący laktację. Należy do grupy hormonów tzw. gonadotropowych.

 

Gonadotropina kosmówkowa (Chorionic gonadotrophin, ATC: G 03 GA 01) - hormon produkowany od 8 dnia ciąży [wykrywalna od 12]przez łożysko. Zadaniem gonadotropiny kosmówkowej jest utrzymywanie funkcji ciałka żółtego, struktury, która powstaje w jajniku, w miejscu uwolnienia komórki jajowej.

 

Oznaczanie obecności gonadotropiny hCG w moczu lub krwi kobiety jest metodą wykorzystywaną w testach ciążowych.

 

Czuły test na ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG) opracował Howard Beard - tak zwaną próbę antronową (anthrone test). hCG jest związkiem produkowanym wyłącznie przez komórkę trofoblastu w ciąży oraz przez komórkę nowotworu złośliwego. Z wyjątkiem okresu ciąży obecność hCG jest bardzo pewnym wskaźnikiem raka aż na trzy lata przed ujawnieniem się objawów klinicznych. Beard był zdania, że rak może być opanowany przez monitorowanie testem antronowym i doustnym podawaniem chymotrypsyny. [Dr. Brian Richards, Frank Hourigan/“The Even Better Good News about Cancer”/]

 

syndrom Tourette'a) jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym charakteryzującym się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych, odkrytym w 1885 przez francuskiego neurologa Gillesa de la Tourette’a.

 

Zespół Tourette'a dotyka przeciętnie 5 osób na 100 tysięcy, zdecydowanie częściej mężczyzn, niż kobiety. Choroba ta ma zasięg ogólnoświatowy. Objawy występują między 2 a 15 rokiem życia, z początku ograniczają się do prostych tików motorycznych. Tiki wokalne pojawiają się po 10 roku życia. Na zespół Tourette'a choruje się zazwyczaj do końca życia, czasem pojawiają się krótkie okresy remisji.

 

Tiki zazwyczaj występują w postaci łagodnej (prostej), ograniczając się do mrugania oczami, ruchów ramion i głowy, grymasów, pochrząkiwania, mlaskania. W ciężkiej postaci zespołu Tourette'a tiki (zwane złożonymi) praktycznie uniemożliwiają normalne życie - chorzy podskakują, dotykają siebie i innych, kręcą się w kółko, wykonują serie nieskoordynowanych gestów, bezwiednie powtarzają zbitki słów (rzadziej - przekleństw).

 

Leczenie łagodnej postaci ZT ogranicza się z reguły do terapii behawioralnej, w cięższych przypadkach stosuje się neuroleptyki, zastrzyki z botulitoksyny, które paraliżują struny głosowe, przez co niekontrolowane zachowanie jest mniej widoczne

 

czy pan hedanos zyczy sobie czegos jeszcze :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Kochajacy dziekuje :D:D

 

no wlasnie Panie Hedanos?? jeszcze jakiejs?? wiesz jezeli chodzi o nerwice to chetnie Ci poszukam, jednak prawde mowiac zdaje sie, ze na to co Tobie dolega po prostu antidotum nie ma!!!

 

P/SWrogosc i zlosliwosc leczy sie tylko akceptacja i miloscia. Szkodzisz tylko sobie. Wyprobuj afirmacje, bo ludzi zrazasz do siebie z szybkoscia karabinu maszynowego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopamina to neuroprzekaźnik, który wpływa też na odczuwanie chęci do działania, energii a także euforii. Jego wydzielanie w mózgu jest również stymulowane przez m. in. amfetaminę. Dopamina działa pobudzająco na obszar naszego mózgu zwany "układem nagrody" i co ciekawe jest jednym z kilku nauroprzekaźników, które uwalniają się kiedy się zakochamy wywołując znane chyba wszystkim uczucie ;)

 

Inny podobny nauroprzekaźnik to serotonina, która jednak najbardziej wpływa na poczucie radości, szczęścia, euforii.

 

Z racji wymienionych funkcji jakie pełnią łatwo odgadnąć czym skutkuje niedobór któregoś z nich. Chociaż osobiście nie wydaje mi się żeby lek ziołowy w znaczym stopniu obniżał poziom hormonów to najlepiej rzeczywiście skonsultować sprawę z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×